جمعه 31 جولای 2020

اعلام حضور باشگاه یوونتوس و رونالدو در صنعت کریپتو

اخبار
اعلام حضور باشگاه یوونتوس و رونالدو در صنعت کریپتو
اعلام حضور باشگاه یوونتوس و رونالدو در صنعت کریپتو

یوونتوس با همکاری استاراپ Sorare، کارت های کلکسیونی دیجیتالی مبتنی بر blockchain را از بازیکنان خود ارائه می دهد. بازیکنان حاضر در Sorare می توانند از این کارت ها برای تشکیل تیم های پنج نفره و رقابت در لیگ ها استفاده کنند و یا می توانند آن ها را در بازار ثانویه بفروشند. تیم یوونتوس با اعلام  این مشارکت، خاطر نشان کرد که کارت اول مربوط به بازیکن ستاره آن، کریستیانو رونالدو خواهد بود. به این ترتیب باشگاه یوونتوس با کارت های کلکسیونی دیجیتال خود در پلتفرم Sorare به تیم های رم، ناپولی و وست هام پیوست.

 

یوونتوس که پر افتخارترین تیم فوتبال ایتالیا است، کارت های کلکسیونی دیجیتال از بازیکنان خود را ارائه خواهد داد. یوونتوس همکاری خود با Sorare را اعلام کرد Sorare. یک شرکت فرانسوی بازیسازی فوتبال فانتزی بر بستر بلاک چین می‌باشد که دو سال قبل تاسیس شده است. در این گزارش بیان شده است که اولین کارت کلکسیونی مورد نظر، از فوروارد و فوق ستاره این تیم یعنی کریستیانو رونالدو است.

نیکولاس جولیا (Nicolas Julia) مدیرعامل Sorare گفته است:ما بسیار مفتخریم که توانستیم این توافقنامه را با باشگاه بزرگ یوونتوس امضا کنیم. ما این توافق را قدم مهمی در چشم انداز خود مبنی بر وارد کردن بهترین باشگاه های فوتبال از سراسر جهان به عرصه بلاک چین و ارائه بازی های بلاک چین به طرفداران فوتبال جهان می‌بینیم.

طبق گزارشها تمام کارت های صادر شده در پلتفرم های Sorare به صورت توکن های غیرقابل تعویض (NFT) بر بستر استاندارد ERC-721 اتریوم خواهند بود. پلتفرم Sorare، کارت های مورد نظر را به سه دسته تقسیم خواهد کرد که عبارتند از: منحصربه‌فرد، کمیاب و بسیار نایاب. فقط یک کارت منحصربه ‌فرد برای هر بازیکن وجود خواهد داشت، در حالی که دو دسته دیگر به ترتیب دارای ۱۰۰ و ۱۰ کارت خواهند بود.

باشگاه های فوتبال برتر جهان می‌توانند از افزایش تقاضای روزافزون به NFT ها سود ببرند. بلاک چین ها، راهکارهای ایده آلی برای ایجاد دارایی های دیجیتال قابل پیگیری و قابل معامله هستند، به طوری که شرکت هایی نظیر CryptoKitties و Gods Unchained در حال هموار کردن مسیر برای سایر شرکت ها می‌باشند. در حال حاضر، این بخش تحت تسلط بلاک چین اتریوم است.

بازیکن های Sorare می‌توانند از این کارت ها استفاده کنند تا تیم های ۵ نفره بسازند و در لیگ های مختلف به رقابت بپردازند. کاربران هم چنین می‌توانند این کارت ها را در بازار ثانویه معامله و تعویض کنند.

 

باشگاه های فوتبال و بلاک چین

اگرچه همکاری بین یوونتوس و Sorare به دلیل محبوبیت این باشگاه به صدر اخبار رسیده است، اما اولین بار نیست که این باشگاه با عرصه بلاک چین مواجه شده است و هم چنین اولین بار نیست که Sorare با یک باشگاه مهم و بزرگ همکاری داشته است.

در سال ۲۰۱۸، باشگاه یوونتوس با پلتفرم بلاک چین Socios همکاری داشته است تا “توکن طرفدار رسمی یوونتوس” را عرضه کند. این توکن به طرفداران امکان می‌دهد تا از طریق پلتفرم رای گیری موبایل با تیم یوونتوس در تعامل باشند.

از طرف دیگر، Sorare کارت های کلکسیونی ۳۷ تیم مختلف نظیر رم، ناپولی، وست هام، لیون، اتلتیکو مادرید، پورتو و شالکه را لایسنس کرده است.همچنین ، باشگاه فوتبال بارسلونا با همکاری استارتاپ blockchain Chiliz ، توکن BAR را منتشر کرده است. هواداران این تیم می توانند از آن برای مشارکت در باشگاه استفاده کنند ، و  در نظرسنجی کنند. این توکن در سه ماهه دوم سال جاری برای خرید در دسترس خواهد بود.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط