سه‌شنبه 31 مارس 2020

دوج کوین ارز دیجیتال محبوب مدیرعامل تسلا

اخبار
دوج کوین ارز دیجیتال محبوب مدیرعامل تسلا
دوج کوین ارز دیجیتال محبوب مدیرعامل تسلا

ایلان ماسک مدیر عامل شرکت تسلا و اسپیس ایکس، که در اوایل سال جاری بیت کوین را “درخشان” خوانده بود، ارز مورد علاقه خود را فاش کرد. وی در توییتی گفت: در دنیای ارزهای دیجیتال “دوج کوین” (Dogecoin) رمزارز مورد علاقه من است. این ارزدیجیتال بسیار عالیست.

 

دوج کوین ارز دیجیتالی است که توسط جکسون پالمر (Jackson Palmer) و بیلی مارکوس (Billy Markus) به عنوان یک شوخی ایجاد شد، اما توانست به فعالیت خود ادامه دهد. دوج کوین که نژاد سگ ژاپنی شیبانو اینو را به عنوان معرف خود برگزیده و زبان کاملی را برای خود ایجاد کرده است، توانسته گروه طرفداران خود را بسازد.

این اولین بار نیست که ایلان ماسک علاقه خود به Dogecoin را نشان داده است. وی قبلا نیز قسمت بیوگرافی توییتر خود را به “مدیرعامل دوج کوین” تغییر داده بود و یکبار هم توییت کرده بود: یک دوج کوین به سمت ویچر (شخصیتی فانتزی) خود پرتاب کنید. وی اندکی بعد این توییت را پاک کرد.

امروز، ایلان ماسک ابتدا در توییتر با انتشار عکسی از یک سگ که در حال جشن گرفتن تولد خود بود توییت کرد: “سگ ها میترکونن” وی در پایین عکس نوشت: آنها بهترین کوین را دارند.

ماسک در خصوص بیت کوین و ارزهای دیجیتال نیز صحبت کرده است اما شیوه صحبت او بسیار عجیب بود. وی یکبار توییت کرده بود: ارزهای دیجیتال کلمه تسلیم شدن من است و در ادامه افزوده بود بیت کوین کلمه تسلیم شدن من نیست.

ماسک درباره بیت کوین نیز صحبت کرده و گفته است که بیت کوین می‌تواند جایگزین پول نقد از لحاظ امکان پذیر ساختن فعالیت های غیرقانونی شود. اما به نظر او، بیت کوین به روش اصلی پرداخت در سراسر جهان تبدیل نمی‌شود. احتمالا وی معتقد است که دوج کوین به این موضوع دست خواهد یافت.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط