چهارشنبه 26 آگوست 2020

سیطره اپل بر بازار جهانی تبلت

اخبار
سیطره اپل بر بازار جهانی تبلت
سیطره اپل بر بازار جهانی تبلت

بسیاری از شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند و تبلت در سراسر جهان از کاهش فروش تلفن های هوشمند نگران هستند. اما قطعاً نمی توانند ازفروش خوب تبلت شکایت کنند. یک گزارش جدید از Canalys نشان می دهد در حالی که به نظر می رسید فروش اکثر اقلام در حال کاهش است، فروش تبلت در سراسر جهان افزایش یافته است. تبلت ها که در نزد عموم بیشتر رایانه های شخصی به حساب می آیند، طی سال های اخیر محبوبیت خود را از دست داده بودند. با این حال، Canalys می گوید که تقاضا در ۲۰۲۰ توسط مصرف کنندگان و مشاغل که به دنبال یک ابزار محاسباتی مقرون به صرفه بودند، افزایش یافته است و در شرایط فعلی، صفحه نمایش های بزرگتر به منظور تسهیل کار از راه دور، آموزش و پر کردن اوقات فراغت تقاضا زیادی دارند.

 

سه ماه منتهی به ماه ژوئن برای اپل رویایی بود، چرا که این شرکت توانست عملکردی فراتر از تصورات را در بازار محصولات هوشمند بر جای بگذارد و خود را به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان معرفی کند.

طبق گزارشی که اخیرا توسط این شرکت منتشر شده، میزان درآمدهای اپل در سه ماهه دوم سال جاری میلادی برابر با ۵۹٫۷ میلیارد دلار عنوان شده که از این محدود ۱۱٫۲۵ میلیارد دلار آن سود این شرکت بوده است.

یکی از بخش‌هایی که رشد فروش و درآمدی محسوسی داشته، کسب‌وکار فروش “آیپد” بود به طوری که در درآمد آن در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته رشدی ۳۱ درصدی را تجربه کرد. طبق گفته این شرکت، سهم تبلت‌ها از درآمدهای اپل برابر با ۶٫۵۸ میلیون دلار بود.

اگرچه اپل جزییاتی را در این رابطه ارائه نداد، اما مرکز تحقیقاتی Canalys با انتشار گزارشی در این رابطه، برآوردی را از میزان فروش آیپدها و دیگر تبلت‌های متعلق به سایر شرکت‌ها ارائه داده است. با استناد به این اطلاعات، می‌توان گفت که اپل در این بازه زمانی سه ماهه بالغ بر ۱۴٫۲ میلیون دستگاه آیپد را به فروش رساند که سهمی‌۳۸ درصدی از بازار تبلت‌های جهان را برای این شرکت به ارمغان آورده است.

 

در رده دوم، سامسونگ ایستاده که توانست در سه ماهه دوم، سهم ۱۸٫۷ درصدی بازار را با فروش ۷ میلیون دستگاه تبلت از آن خود کند. هواوی اما بالاتر از آمازون، جایگاه سوم را با فروش ۴٫۷ میلیون تبلت و تصاحب سهم ۱۲٫۷ درصدی بازار به خود اختصاص داده است. شرکت‌های آمازون و لنوو نیز به ترتیب ۸٫۴ و ۷٫۵ درصد از مجموع فروش تبلت‌های در این سه ماهه را از آن خود کردند.

اگرچه اپل عملکرد بهتری را در سه ماهه گذشته نسبت به سایر رقبای خود داشت، اما گزارش Canalys نشان می‌دهد که رشد سالیانه فروش تبلت سامسونگ، هواوی، آمازون و لنوو بیشتر از اپل بوده است. بر این اساس، رشد سالانه سامسونگ و هواوی به ترتیب برابر با ۳۹٫۲ و ۴۴٫۵ درصد و برای آمازون و هواوی نیز این عدد برابر با ۳۷٫۱ و ۵۲٫۹ درصد ذکر شده است.

این مرکز تحقیقاتی در گزارش خود آورد که میزان فروش تبلت در بازارهای جهانی به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته، با رشدی ۲۶٫۱ درصدی همراه بود.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط