دوشنبه 6 جولای 2020

عرضه بازی فورتنایت (Fortnite) در گوگل پلی

اخبار
عرضه بازی فورتنایت (Fortnite) در گوگل پلی
عرضه بازی فورتنایت (Fortnite) در گوگل پلی

بازی فورتنایت (Fortnite) که توسط شرکت اپیک گیمز Epic Games عرضه می شود، در ابتدا یک بازی رایگان بود که بر روی رایانه های شخصی اجرا می شد که در سال ۲۰۱۸ امکان اجرای آن بر روی دو سیستم عامل گوشی های همراه یعنی اندروید و iOS توسط اپیک گیمز فراهم شد. با این حال به علت اختلافات گوگل و شرکت توسعه دهنده بازی، برای کاربران اندرویدی، دانلود بازی از گوگل پلی امکان پذیر نبود و این کاربران مجبور بودند آن را از وب سایت توسعه دهنده Epic Games دانلود کنند. اما همین اواخر اپیک گیمز با انتشار بیانیه‌ای از عرضه بازی فورتنایت (Fortnite) در گوگل پلی خبر داد.

 

حال با اضافه شدن فورتنایت به گوگل پلی استور، کاربران می‌توانند بدون نیاز به دانلود نرم‌افزار اپیک و یا انتخاب گوشی‌های گلکسی سامسونگ (که این بازی به صورت پیش‌فرض روی آن‌ها نصب بود)، لذت این بازی شوتر را تجربه کنند.البته به نظر می‌رسد که اپیک گیمز چندان از این تصمیم خوشحال نیست و با نگاهی به بیانیه‌ این شرکت می‌توان دریافت که دل پُری از سیاست‌های شرکت گوگل در زمینه دریافت سود حاصل از عرضه اپلیکیشن‌ها در فروشگاه اپلیکیشن این شرکت دارد.

در بیانه اپیک گیمز آمده است: ۱۸ ماه پس از عرضه فورتنایت برای کاربران اندروید در محیطی خارج از گوگل پلی استور، ما به یک جمع‌بندی مهم رسیدیم: شرکت گوگل، نرم‌افزارهایی را که در خارج از بستر گوگل پلی در اختیار کاربران قرار می‌گیرند، از طریق روش‌های ناعادلانه و با بهره‌گیری از ابزارهایی که در اختیار دارد، به شکست و ضرردهی سوق می‌دهد. این فرآیند از طریق برخی اقدامات فنی و مرتبط با کسب‌وکار همانند نمایش پاپ‌آپ‌های تکراری و ترسناک برای نرم‌افزارهای دانلود یا بروزرسانی شده، سنگ‌اندازی و اعمال محدودیت برای شرکت‌ها در زمینه توافق‌ها و قراردادهای منعقدشده صورت می‌گیرد. روابط عمومی‌گوگل، منابع ارائه‌کننده اپلیکیشن‌های ساخت دیگر شرکت‌ها را در زمره بدافزارها قرار می‌دهد و از طریق گوگل پلی پروتکت، مانع از فعالیت این نرم‌افزارها می‌شود.

به همین دلیل، ما به ناچار تصمیم گرفتیم تا فورتنایت را در گوگل پلی استور برای کاربران اندروید عرضه کنیم. اما همچنان به فعالیت خود در اپلیکیشن اپیک گینز و فورتنایت در خارج از محیط گوگل پلی ادامه می‌دهیم. امیدواریم که در آینده شاهد تجدیدنظر گوگل در سیاست‌ها و قراردادهای تجاری این شرکت باشیم تا از این طریق، تمامی‌توسعه‌دهندگان و بازی‌سازان بتوانند به صورت آزادانه به کاربران اندروید دسترسی داشته باشند و تمامی‌فرآیندهای مالی را بی‌دردسر و بدون هیچگونه محدودیتی به انجام برسانند.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط