چهارشنبه 18 فروردین 1400

محاسبه کارمزد حواله ارزی

مقالات ارسال حواله، وبلاگ
محاسبه کارمزد حواله ارزی
محاسبه کارمزد حواله ارزی

محاسبه کارمزد حواله ارزی

محاسبه کارمزد حواله ارزی: در این مقال از سایت ارزی پی قصد داریم تا در رباطه با حواله ارزی، کارمزد حواله ارزی، کارمزد ریالی حواله صادره، کارمزد ارزی صادره، محسابه کارمزد واگذاری ارزی، نحوه ابطال واگذاری ارزی، محاسبه کارمزد ابطال واگذاری ارزی، نحوه اصلاح حاله ارزی و ارسال حواله بپردازیم. درنظرداشته باشید که بانک های کارگزار یا موسسانی که خدمات انتقال ارز و یا وجه به خارج از کشور ارائه می دهند برای این انتقال ارز کارمزد دریافت می کنند.

 

 

حواله ارزی

حواله ارزی: به دستور انتقال وجه یا پول از بانک اصلی به سفارش مشتری به بانک دیگر کارگزار خود ( شعبه دیگر) در خارج از کشور که طی آن حواله به حساب ذینفع واریز می شود. به زبان ساده تر، به انتقال ارز از یک حساب به حساب دیگر بین شعب یک بانک یا چند بانک از سیستم بانکی، واگذاری ارزی می گوییم. واگذاری های ارزی به 2 گروه: حواله های صادره، حواله های وارده تقسیم می شوند.

 

 

  1. حواله های ارزی صادره

حواله ارزی صادره: نوعی دستور پرداختی که به موجب آن یک بانک به درخواست مشتری خود به یکی از بانک های کارگزاری خود در داخل و خارج از کشور صادر و از او می خواهد که وجه آن را به ذینفع واگذاری پرداخت نماید.

 

 

  1. حواله های ارزی وارده

حواله ارزی وارده: از طرف کارگزاران ( بانک داخلی و خارجی ) دستور پرداختی به یک بانک صادر می شود. سپس به شعبه مورد نظر اعلام و امکان دریافت وجه توسط مشتری را فراهم می کنند.

 

 

کارمزد حواله ارزی

به هزینه ای که کارگزاران برای ارائه خدمات به مشتری دریافت می کنند را کارمزد حواله ارزی می گویند. به همین دلیل شرکت هایی که خدمات انتقال وجه را به خارج از کشور ارائه می دهند ستمزد دریافت می کنند. هر واگذاری صادره دارای یک سری کارمزد های ارزی و ریالی است، در نظر داشته باشید که بعضی از این کارمزد ها قبل از واگذاری و تعدادی بعد از ارسال حواله از مشتری دریافت می گردد.

 

 

کارمزد ریالی حواله صادره

با وجود تعرفه کارمزد ریالی، شعب باید از مشتری برای ارسال، ابطال، انتقال و اصلاح ارز یک حساب به حساب دیگر؛ ریال دریافت کنند. و این موضوع هم دقیقا با کارمزد ارزی هم یکسان است و شما حتی اگر واگذاری ارزی داشته باشید هم باید به بانک مبدا ریالی کارمزد پرداخت کنید.

 

 

کارمزد ارزی حواله صادره

کارمزد ارزی حواله صادره به جز کارمزد ریالی توسط شعبه های مبدا یا داخلی دارای کارمزد ارزی هم می باشد که بعد از ارسال حواله توسط بانک دریافت کننده پیام واگذاری و یا ذینفع واگذاری دریافت می گردد.

 

 

محسابه کارمزد حواله ارزی

یک در هزار ـ حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 100 دلار یا معادل ریالی

نیم در هزار ـ حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 50 دلار یا معادل ریالی

کارمزد برعهده فرستنده حواله ارزی: یک و نیم در هزار + معادل ریالی 5 دلار + تکمیل فرم تعهدنامه (حداقل 8 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 155 دلار یا معادل ریالی آن)

کارمزد برعهد گیرنده واگذاری ارزی: یک و نیم در هزار (حداقل 3 دلار یا معادل ریالی آن و حداکثر 150 دلار یا معادل ریالی آن)

هزینه سوئیفت به مبلغ 30 هزار ریال جهت انواع واگذاری ها ثابت است. در صورت نیاز به بانک پوششی هزینه سوئیفت 60 هزار ريال خواهد بود.

 

 

نحوه ابطال حواله ارزی

ارائه تقاضای کتبی جهت ابطال حواله ارسالی توسط متقاضی واگذاری الزامی است. لازم به ذکر هستش که استرداد وجه واگذاری به دریافت تاییدیه ذینفع از بانک کارگزار خواهد بود. در صورت عدم تایید ذینفع واگذاری، عودت وجه واگذاری ارسالی غیر ممکن می باشد.

 

 

محاسبه کارمزد ابطال واگذاری ارزی

 

  • کارمزد ابطال واگذاری ارسالی: مقطوع 10 دلار و یا معادل ریالی آن
  • کارمزد ابطال واگذاری وارده: مقطوع 25دلار و یا معادل ریالی آن

 

 

نحوه اصلاح حواله ارزی

ارائه تقاضا کتبی جهت اصلاج مورد اشتباه در واگذاری ارسالی و ذکر صحیح آن توسط متقای واگذاری الزامی می باشد.

 

محاسبه کارمزد اصلاح حواله ارزی

کارمزد حواله ارسالی: مقطوع 5 دلار و همچنین معادل ریالی آن هم می باشد.

 

 

در این مقاله از سایت خدمات ارزی ارزی پی در رابطه محاسبه کارمزد حواله ارزی، حواله ارزی، کارمزد، ارسال حواله، کارمزد ریالی واگذاری صادره، کارمزد ارزی حواله صادره، محسابه کارمزد، نحوه ابطال، محاسبه کارمزد ابطال و نحوه اصلاح پرداختیم. در صورت نیاز به واگذاری ارزی می توانید به بخش خدمات و حواله ارزی مراجعه نموده و کارتان را به راحتی هرچه تمام تر انجام و به اتمام برسانید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط