دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

چگونه مستر کارت تهیه کنیم؟ (تهیه مستر کارت)

مقالات مستر کارت، وبلاگ
چگونه مستر کارت تهیه کنیم؟ (تهیه مستر کارت)
چگونه مستر کارت تهیه کنیم؟ (تهیه مستر کارت)

چگونه مستر کارت تهیه کنیم؟

چگونه مستر کارت تهیه کنیم؟ تهیه مستر کارت یکی از دغدغه های بسیاری از افرادی که داخل ایران هستند این است که تبادل ارز در داخل و خارج از ایران داشته باشند و این موضوع حتی برای کسانی که می خواهند مسافرت خارج از کشور داشته باشند و نیز وجود دارد و برای استفاد از این روش باید تبدیل پول ریال به دلار یا به اصطلاح change هم می گویند و شما می توانید به راحتی به صرافی رفته و پولتان را چنج یا می توانید آن را به پول موردنظرتان عوض کنید.

برای بلیط هواپیما و رزرو هتل می توانید از مستر کارت استفاده کنید و همچنین می توانید با استفاده از مسترکارت به راحتی می توانید تمامی تعاملات خارج از کشوری خود را داشته باشید اما این رو هم در نظر داشته باشید که محدودیت هایی برای استفاده از حساب مستر کارت موجود می باشد که در ادامه مطلب با سایت ارزی پی به آن می پردازیم.

 

مسترکارت چیست؟ چگونه مستر کارت بگیریم؟

 

مسترکارت یکی از چهار شبکه بزرگ پرداخت جهان می باشد. مستر کارت با موسسات مختلف در سراسر جهان برای ارائه پرداخت در یک شبکه بین المللی همکاری می کند. کارت های پرداخت مستر کارت به صورت انحصاری از این شبکه برای پرداخت تمام تراکنش ها استفاده می کنند. مستر کارت ممکن ست به سه شکل باشند مانند:

 

  • اعتباری
  • نقدی
  • کارت های پیش پرداخت

 

کارت های موجود در شبکه بسته به نوعی که ارائه می شوند و توافق نامه های موجود، مسیر های ارتباطی متفاوتی دارند. بدون در نظر گرفتن آن هزینه هایی برای استفاده از هر کارت اعتباری توسط این شرکت دریافت می شود.

تهیه مستر کارت، برای ایرانیان مثل دیگر کشور ها که روش معمول با مراجعه به بانک میسر نیست. به همین دلیل یک شرکت واسطه برای صدور و شارژ مسترکارت معتبر مراجعه نمایید و درخواست خود را به صورت مجازی تکمیل نمایید.

 

 

انواع مختلف مسترکارت:

 

مسترکارت ها انواع مختلفی دارد که با نام های متفاوتی در بازار هستند مانند:

  • مستر کارت گلد
  • مسترکارت پلاتینیوم
  • مستر کارت استاندارد

شناخته شده و امکانات همچنین آپشن های هرکدام با هم متفاوت هستند به عنوان مثال مستر کارت گلد: همه امکانات مستر استاندارد را در اختیارتان قرار می دهد و شما می توانید پرداخت آفلاین را به واسطه آن داشته باشید.ک مسترکارات پلاتینیوم: بالاترین سطح مستر کارت به حساب می آید و این کارت علاوه بر خدمات در دسترس برای کارت گلد امکان برداشت وجه نامحدود یا شارژ نامحدود را در اختیارتان قرار می دهد و به ارز های رایج همچون یورو و دلار باز می شود.

تهیه یا دریافت مسترکارت در ایران

 

دریافت یا تهیه مستر کارت در ایران

 

دریافت مستر کارت در ایران به سادگی قابل انجام می باشد و شما برای بدست آوردن این کارت باید مانند باز کردن یک حساب جدید در بانک خاص مدارک لازم را ارائه نمایید مانند مدارکی مثل:

 

  • عکس پاسپورت از صحفه اول و صفحه اعتبار ( یا ترجمه رسمی شناسنامه)
  • عکس کارت ملی
  • یک قطعه عکس
  • عکس کارت بانکی ( نام و 4 رقم آخر نام درج شده روی کارت)

 

برای صدور کارت مستر در اغلب شرکت های واسطه فعال در ایران عموما پر کردن درخواست آنلاین و سپس تکمیل فرم و پرداخت مبلع مورد نیاز تنها مراحل ساده ای است که باید طی شود و تا پایان مدت مشخص مستر کارت با نام شما صادر شود و التبه مراحل و مدارک درخواستی برای هرشرکت واسطه متفاوت است.

 

 

مستر کارت فیزیکی (استاندارد، پلاتینیوم، گلد)

 

مستر کارت  فیزیکی می تواند به راحتی به دست شما برسد به شرطی که مدت زمان بیشتری را برای تحویل آن منتظر بمانید در حالی که مستر کارت مجازی نهایت یک روز برای صدور وقت ببرد اما برای خرید های اینترنتی نیازی به کارت فیزیکی نیست و مناسب تر هست که بسته به نیازتان هر یک از این مدل مستر کارت ها را درخواست. البته لازم به ذکر است که مستر کارت هم با نام موجود می باشد و هم مستر کارت بی نام در سایت ارزی پی می توانید مشاهده کنید.

 

اعتبار مستر کارت چه مدت است و می شود تمدید کرد؟

در بسیاری از مواقع ما متوجه می شویم که مستر کارت قابل استفاده است اما برای شارژ مجدد اصلا نمی توان از آن استفاده کرد و یک بار مصرف هستند اما این مورد فقط برای مستر کارت های مجازی اینگونه می باشد ولی در زمان تهیه مستر کارت های فیزیکی شما می توانید این تضمین را بگیرید که به راحتی آن را مجدد شارژ کنید و با خیال راحت تا زمانی که مستر کارت شما اعتبار دارد از آن استفاده کنید. بسیار متشکرم که تا پایان مقاله درگاه دلاری ارزی پی ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط