افتتاح حساب وسترن یونیون در ایران + حواله وسترن یونیون

وسترن یونیون یک شرکت آمریکایی می‌باشد که در سال 1851 بنیانگذاری شده و در زمینه خدمات مالی، ارسال پول در سراسر جهان، حواله پستی پول و پرداخت های تجاری فعالیت می‌کند. یکی از مزیت های وسترن یونیون، سرعت بالای آن در انتقال پول می‌باشد. شما کاربران عزیز می‌توانید از طریق این صفحه سفارش ارسال حواله وسترن یونیون خود را ثبت کنید.

توضیحات تکمیلی

صرافی وسترن یونیون

وسترن یونیون چیست؟

شرکت حواله وسترن یونیون در سال 1851 میلادی توسط ازرا کرنل پایه گذاری شده است. این کمپانی ارائه دهنده انواع خدمات مالی و ارتباطی می باشد و ستاد آن در مریدیان، کلرادو ایالات متحده آمریکا قرار دارد. خدمات وسترن یونیون متنوع می باشد مانند تراکنش فرد به فرد، حواله پستی پول، پرداخت های تجاری و اقتصادی و … را ارائه می دهد. در ادامه سایت ارزی پی با ما همراه باشید تا شما را با وسترن یونیون در ایران، افغانستان، کابل، ترکیه و اهواز و روش های انتقال وجه و افتتاح حساب وسترن یونیون آشنا کنیم.

 

نحوه فعالیت خدمات وسترن یونیون به چه صورت می باشد؟

فرد فرستنده با داشتن وجه پرداختی و مدرک شناسایی به یکی از نمایندگی های این شرکت می تواند مراجعه کند و فرم مربوطی را که در آن نام و نام خانوادگی  خود و اطلاعات فرد گیرنده در آن نوشته شده است را پر کرده و سپس فرم مورد نظر را به همراه هزینه تعیین شده به کارگزار دفتر می سپارد. سپس از کارگذار دفتر کدی به او داده می شود. فرستنده این کد را در اختیار فرد گیرنده قرار می دهد و با همراه داشتن مدرک شناسایی عکس دار به شعبه شرکت در شهر خود می رود و پس دادن کد، پول را دریافت می کند. این جا به جایی می تواند در کمتر از چند ساعت انجام شود.

 

شما می توانید با مراجعه به سایت خدمات ارزی ارزی پی تمامی خدمات مربوط به دریافت پول از طریق وسترن یونیون را با کمترین هزینه انجام دهید. کامزد وسترن یونیون در این سایت به نسبت دیگر سایت های خدمات ارزی مناسب می باشد و شما می توانید برای ایجاد حساب وسترن یونیون در ایران به کمک سایت ارزی پی به تمامی خدمات مورد نیاز خود برسید.

وسترن یونیون

حواله وسترن یونیون

خدمات وسترن یونیون در ایران؛ انتقال وجه با وسترن یونیون

این شرکت بهترین سازمان برای انتقال پول در سریع ترین زمان ممکن از کشوری به کشور دیگر می باشد. این سرویس در طی سال های گذشته با توجه به عملکرد منحصر به فرد خود توانسته است بهترین خدمات انتقال پول را به خارج از کشور کسب کند.

 

وسترن یونیون  با ارائه راه حل های نوآورانه در کشور ترکیه موجب شده است تا این کمپانی در گروه معتبرترین شرکت های انتقال پول قرار گیرد. ما در مطلب ارسال حواله وسترن یونیون  از سایت خدمات ارزی ارزی پی شما را با حساب وسترن یونیون در ایران آشنا می کنیم تا به راحتی بتوانید با روش کار حواله وسترن آشنا شوید.

 

در کشور ما وسترن یونیون هیچ فعالیت رسمی ندارد و آن دسته از افرادی که باید حتما پرداخت خود را با این روش انجام دهند لازم است از طریق واسطه در کشور دیگری اقدام به ارسال مبلغ مورد نظر خود کنند.

روش استفاده از خدمات وسترن یونیون

همانطور که اطلاع دارید در پرداخت های الکترونیکی، امکان کلاهبرداری بسیار بالا می باشد و یکی از توصیه های همیشگی شرکت وسترن یونیون به مشتریان این است که به افرادی که نمی شناسند؛ به هیچگونه انتقال وجه انجام ندهند. البته اکانت وسترن یونیون همیشه نقل و انتقالات را به طور کامل مورد بررسی قرار می دهد به همین دلیل نگران امنیت خود از طرف شرکت نباشید.

 

 

مزیت های استفاده از وسترن یونیون

با استفاده از وسترن یونیون می توانید در یک روز حدود 8 هزار دلار (8,000) را انتقال دهید و کارمزدی که بابت این کار از شما دریافت می شود به علت سهولت و سادگی این سرویس می باشد. این سیستم نسبت به سیستم حواله بانکی از سرعت بسیار بالاتری برخوردار می باشد و در عرض چند دقیقه می تواند عملیات پرداخت را انجام دهد.

این خدمت بیشتر برای ارسال حواله هایی می باشد که ملاک حساب بانکی نیست و نیاز به پرداخت سریع ارز دارند. وسترن یونیون معمولا شماره پاسپورت گیرنده و اطلاعات دیگر را مانند اسم و سایر مشخصات را در بایگانی ذخیره می کند تا از پولشویی های احتمالی جلوگیری کند. با در نظر گرفتن تمامی این مزایا می توان نتیجه گرفت که وسترن یونیون از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در جدول زیر در مورد مزایا و معایب آن توضیح داده ایم.

مزایای وسترن یونیون معایب وسترن یونیون
برداشت سریع پول بالابودن هزینه ارسال پول
دارای شعبات زیاد در سراسر دنیا خطا در پردازش حواله جات
قابل اعتماد بودن وسترن یونیون امکان سواستفاده کلاهبرداران

 

تفاوت ارسال پول با حواله بانکی و حواله وسترن یونیون

انتقال پول از وسترن یونیون بسیار سریع تر از حواله بانکی می باشد و مشمول قواعد انتقال پول بین بانک ها نمی شود به همین دلیل این سیستم می توان به راحتی برای دوستان و نزدیکان خود انتقال وجه مورد نیاز را انجام دهید.

 

تنها عیب این پرداخت ها این است که شما به ازای هر میزان دلاری که قصد انتقال آن را دارید، باید مبلغی را هم به عنوان کارمزد پرداخت کنید که البته در هر نوع دیگری از انتقال هم این هزینه برای پرداخت کارمزد وجود دارد. اگر شما هم قصد دارید تا از منتقل کردن پول به گیرنده خود مطمئن باشید، گزینه پیشنهادی ما به شما دریافت پول از طریق وسترن یونیون می باشد.

 

وسترن یونیون

انتقال بین المللی با وسترن یونیون در ایران؛ دریافت حواله وسترن یونیون از خارج

بسیاری از افراد از وسترن برای انتقال بین المللی پول استفاده می کنند و معمولا از روش بانکی بسیار سریع تر است. با این حال روند بسیار مشابهی به انتقال بانکی دارد. وسترن یونیون دقت بیشتری درمورد وجوه قانونی این نقل و انتقالات اعمال می کند و موظف است تدابیری ایجاد کند که اطمینان دارد مشتریان از این خدمات برای کلاهبرداری و یا پولشویی استفاده می کنند.

در نقل و انتقال بین المللی، کارمزد وسترن یونیون نسبت به انتقال داخلی کمتر می باشد زیرا آن در تبدیل ارز نیز سود خود را می گیرد.

راهنمای افتتاح حساب وسترن یونیون و انتقال پول الکترونیک

این کمپانی یک شرکت مالی و ارتباطی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های مختلفی مانند انتقال پول از شخص به شخص، سفارشات پولی، پرداخت های تجاری و خدمات بازرگانی فعال می باشد. وسترن یونیون به عنوان یک انحصار صنعتی در اواخر قرن 19 صنعت تلگراف را تحت سلطه خود قرار می دهد و این اولین امپراطوری در حوزه ارتباطات می باشد که با شیوه های آمریکایی تنظیم شده است.

ویژگی های خدمات وسترن یونیون

 • روش ساده استفاده
 • نرخ پایین کارمزد وسترن یونیون
 • سرعت بالا در انتقال پول
 • عدم محدودیت برای ارسال وجه
 • در دسترس بودن برای همه ی افراد

 

وسترن یونیون؛ بزرگ ترین کمپانی انتقال پول در امریکا

وسترن یونیون نام یک کمپانی با سابقه ی آمریکایی می باشد که در زمینه خدمات مالی و انتقال پول فعالیت دارد. این شرکت خدمات متنوعی از جمله انتقال وجه فرد به فرد، حواله پستی پول، پرداخت های تجاری و خدمات اقتصادی را به سایر نقاط جهان انجام میدهد. یکی از خدمات این شرکت که در سایت ارزی پی نیز مورد توجه قرار گرفته است؛ انتقال وجه در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به حساب بانکی می باشد.

نحوه افتتاح حساب وسترن یونیون و استفاده از آن: امروزه یکی از مهمترین نیاز های بشر، خرید یا انتقال پول یا ارز به صورت آنلاین و اینترنتی می باشد. در شرایطی که کرونا هم تمام جهان را قرنطینه برد؛ سرویس های مختلف ارز دیجیتال یا حواله ارزی، کمک شایانی به زندگی بشریت کردند. اما یکی از مشکلاتی که ما به عنوان یک ایرانی داریم این است که به دلیل تحریم های اقتصادی و سیاسی از بسیاری از امکانات مختلف محروم هستیم ولی به هر حال، توانایی استفاده از برخی از این حواله های ارزی یا ارز های دیجیتال را داریم.

یکی از محبوب ترین انواع حواله های ارزی در جهان، وسترن یونیون است. وسترن یونیون یک شرکت مالی و ارتباطی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های مختلفی فعالیت دارد ولی مهمترین آنها، انتقال همه نوع ارز از شخصی به شخص دیگر است و در حال حاضر در 185 کشور جهان شعبه دارد.

اما یکی از مشکلاتی که وسترن یونیون دارد این است که به دلیل اینکه یک شرکت آمریکایی است، کشور ما در لیست تحریم آن قرار دارد و ما ایرانیان نمی توانیم به راحتی از آن استفاده کنیم. در این مقاله در وب سایت ارزی پی؛ قصد داریم تا نحوه افتتاح اکانت وسترن یونیون و استفاده از آن را به شما آموزش دهیم.

 

وسترن یونیون

حواله وسترن یونیون

حواله وسترن یونیون (WU) چیست؟

 

سرویس انتقال ارز یکی از انواع سامانه های ارائه دهنده خدمت حواله ارزی می باشد. حواله ارزی (Payment Order) یکی از انواع خدمات ارزی است که بانک ها یا موسسات مالی در اختیار مشتریان خود می گذارند. افراد می توانند به وسیله حواله های ارزی، مقدار ارز مورد نظر خود را برای فردی در خارج از کشور بفرستند.

وسترن یونیون یکی از معروف ترین و معتبر ترین موسسات ارائه این خدمت است که همانطور که اشاره شد در حال حاضر در 185 کشور مختلف شعبه دارد و افراد زیادی در دنیا از آن استفاده می کنند. یکی از جالب ترین نکات درباره وسترن یونیون، این است که شما نیازی به داشتن اطلاعات حسابل مقصد ندارید! شما باید ارز مورد نظر را به کیف پول شخص گیرنده بفرستید و در هنگام ارسال ارز، کدی 10 رقمی برای شما فرستاده خواهد شد و شما باید این کد را به شخص گیرنده بدهید تا وی بتواند مبلغ را دریافت کند.

درباره ویژگی های وسترن یونیون هم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بسیار بالا در انتقال پول
 • عدم وجود محدودیت هایی از قبیل تعداد ذفعات، مقدار یا نوع ارز
 • در دسترس بودن آن
 • ساده بودن استفاده از این سامانه
 • قابلیت انجام کار به صورت اینترنتی و آنلاین

 

 

نحوه افتتاح حساب وسترن یونیون

 

این کار بسیار ساده و آسان می باشد. شما می توانید در سایت این شرکت، حساب خود را افتتاح کنید. برای اینکار شما باید روی گزینه Log in در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس ایمیل خود را در کادر سمت راست وارد کرده و دکمه زرد رنگ Sign Up and Continue را بزنید. سپس به صفحه ثبت نام هدایت می شوید. در این مرحله نام، شماره تلفن، آدرس و تاریخ تولد خود را در این صفحه وارد کنید؛ بعد از آن نیز باید به سوالات امنیتی پاسخ دهید و کد امنیتی را کپی کنید و موافقت خود با قوانین و سایر شرایط وسترن یونیون اعلام کنید و دکمه Continue را بزنید.

* فقط نکته بسیار مهمی که باید به آن دقت داشته باشید این است که همانطور که گفتیم، ایران توسط این شرکت تحریم شده است و شما باید با آی پی خارج از ایران و ترجیحا یک IP ثابت وارد سایت شوید. آدرس نیز باید واقعی باشد که در اینجا می توانید از دوستان و آشنایان خود در خارج از کشور کمک بگیرید. برای شماره موبایل نیز نیاز دارید تا از شماره های مجازی استفاده کنید. *

سپس WU یک کد 4 رقمی را برای شما ایمیل می کند و موافقت دوباره خود با شرایط و ضوابط و سیاست های حفظ حریم خصوصی اعلام میکنید. بع از اینکه به طور کامل وارد سیستم شدید، جزئیات دقیق بانکی خود را وارد میکنید و روش پرداخت خود را نیز انتخاب می کنید. این شماره بانکی نیز مانند موارد بالا، باید شماره یک حساب خارجی که متعلق به دوست و آشنای مورد اعتماد شماست را وارد این بخش می کنید.

در آخر نیز ثبت نام خود را تایید می کنید و انتقال را تکمیل می کنید. پس از تکمیل کردن انتقال و برای پیگیری مبادلات مالی به صورت آنلاین، شماره پیگیری (MTCN) به ایمیل شما ارسال می شود که می توانید از آن در روند انتقال برای پیگیری استفاده کنید.

 

خدمات وسترن یونیون

کارمزد های حواله وسترن یونیون

 

برای کار با وسترن یونیون، بهتر است که با انواع کارمزد های آن نیز آشنا باشید. این حواله ها یکی از مناسب ترین روش ها برای ارسال حواله ها با مبالغ بالا و در زمان کم می باشد. این شبکه، هزاران شعبه در سراسر جهان (به جزء کشور های تحریم شده مانند ایران) دارد و می تواند انتقال را با سرعت بالایی برای شما انجام دهد.

هزینه های کارمزد وسترن یونیون، بسته به کشور و مبلغ حواله تفاوت می کند ولی قیمت معمولی و نرمال آن که با دلار آمریکا حساب می شود عبارت است از:

 • کارمزد حواله وسترن تا مبلغ ۵۰۰ دلار معادل با ۳۰ دلار
 • کارمزد حواله وسترن بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار معادل با ۴۵ دلار
 • کارمزد حواله وسترن بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار معادل با ۵۵ دلار
 • کارمزد حواله وسترن بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار معادل با ۶۵ دلار

به نقل از ویکی پدیا:

وسترن یونیون یک شرکت ارائه‌دهندهٔ خدمات مالی و ارتباطی است که در سال ۱۸۵۱ توسط ازرا کرنل بنیان‌گذاری شد و ستاد آن در مریدیان، کلرادو ایالات متحده آمریکا قرار دارد. وسترن یونیون خدمات گوناگونی از جمله تراکنش فرد به فرد، حواله پستی پول، پرداخت‌های تجاری و خدمات اقتصادی ارائه می‌دهد.

 

روش پرداخت از طریق وسترن یونیون

 

همانطور که چندین بار دیگر نیز اشاره شد، ایران توسط این موسسه تحریم است و ایرانی ها نمی توانند حواله های ارزی خود را به طور مستقیم از طریق این سامانه ارسال کنند. اگر شما شخصی قابل اعتماد را در خارج از کشور دارید، می توانید از او برای انجام حواله های خود کمک بگیرید. ول اگر شخصی قابل اعتماد در خارج از کشور سراغ ندارید؛ باید به سراغ سایت ها یا شرکت ها واسط بگردید.

شما باید ثبت نام خود، ارسال و دریافت حواله ها را با کمک این شرکت ها انجام دهید و از آنها در این امر یاری بجویید. مرکز خرید ارز دیجیتال ارزی پی، یکی از این سایت هاست که شما می توانید به کمک آن حسابی برای خود در وسترن یونیون افتتاح کنید و حواله های ارزی را دریافت یا ارسال کنید.

 

امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله در سایت ارزی پی، به عنوان سایت خدمات وسترن یونیون به شما کمک کرده باشیم تا شما را با ویژگی ها و انواع کارمزد های آن، نحوه افتتاح حساب وسترن یونیون و استفاده از آن را به شما آموخته باشیم.

 

نحوه ارسال پول از طریق وسترن یونیون چگونه است؟ برای این کار، شخص باید مبلغ مورد نظر را به کارگزار وسترن تحویل دهد و اطلاعات فرد گیرنده را تکمیل نماید. پس از انجام این کار، یک کد MTCN به برای گیرنده ارسال میگردد تا مبلغ را با ارائه این کد و پاسپورت یا کارت اقامت خود، پول از یکی از شعبه های وسترن دریافت کند.

برای ارسال حواله وسترن یونیون چه اطلاعاتی باید در اختیار ما قرار دهید؟ برای این کار لازم است که شما یک عکس از پاسپورت شخص گیرنده، نام کشور و شهر را برای ما ارسال کنید.

سقف انتقال وجه از طریق وسترن یونیون در هر پارت چقدر است؟ سقف انتقال وجه در هر پارت 6000 دلار آمریکا می‌باشد که البته معمولا برای اینکه حواله دچار مشکلات جانبی نشود بهتر است حداکثر 1500 تا 2000 دلار در هر پارت ارسال گردد.

کارمزد انتقال وجه در وسترن یونیون چقدر است؟ برای ارسال حواله وسترن یونیون کارمزد ثابتی تعریف نشده است و کارمزد، به کشور مقصد و تعداد ارز مورد نظر جهت حواله بستگی دارد.

آیا ارسال حواله وسترن یونیون از داخل ایران امکان پذیر است؟ خیر، به دلیل تحریم های اعمال شده توسط آمریکا، هیچ یک از شعبه های وسترن در ایران وجود ندارد.

کد MTCN چیست؟ MCTN همان کدی می باشد که وسترن یونیون بعد از انتقال به فرستنده می دهد تا فرستنده  به گیرنده می دهد و گیرنده با این کد می تواند پول را برداشت کند.

وسترن یونیون در ایران چگونه کار می کند؟ با توجه به سیاست های آمریکا وسترن یونیون به دلیل تحریم های به وجود آمده در ایران نمایندگانی یا شعبه رسمی ندارد اما سایت ارزی پی با توجه به دسترسی های ایجاد شده در خارج از کشور مبلغ مورد نیاز نظر شما را به مقصد دلخواهتان انتقال بدهند.

پرسش و پاسخ

وسترن یونیون چیست؟

این کمپانی ارائه دهنده انواع خدمات مالی و ارتباطی می باشد و ستاد آن در مریدیان، کلرادو ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

ویژگی مهم وسترن یونیون چیست؟

سرعت بالا در انتقال پول و عدم محدودیت برای ارسال وجه


خرید ارسال حواله 2

ابتدا در پورتال ارزی پی ثبت نام کنید.
اگر قبلا ثبت نام کرده اید کافیست به حساب کاربری خود وارد شوید

نحوه ثبت سفارش
 1. مرحله اول کار، ثبت نام در سایت ما (arzipay.com) می باشد. در صورتی که در سایت ثبت نام نکرده اید، روی ثبت نام کلیک کنید و در صورتی که از قبل در سایت عضو شده اید وارد پرتال کاربری خود شوید.
 2. در پرتال کاربری، ارسال حواله وسترن یونیون را انتخاب کنید.
 3. شرایط استفاده از این خدمت سایت ارزی‌پی را به دقت مطالعه فرمایید.
 4. اطلاعاتی که از شما خواسته شده را وارد کنید. (نام و نام خانوادگی پاسپورتی فرد گیرنده، کشور و شهر مقصد)
 5. چنانچه پیرامون این خدمت از سایت توضیحاتی وجود دارد که نیاز است ما بدانیم، میتوانید آن را در بخش توضیحات ذکر کنید.
 6. قوانین سایت را به دقت مطالعه کنید و تیک گزینه ” قوانین ارزی‌پی را با دقت خواندم و قبول دارم” را بزنید و روی ثبت سفارش کلیک کنید.
 7. مبلغ مندرج را به وسیله‌ی کارت های شتاب خود پرداخت نمایید.
 8. ارسال حواله وسترن یونیون در اسرع وقت انجام می‌شود.
 9. در صورت دلخواه پس از انجام کار به سایت ما (arzipay.com) مراجعه نموده و با ارسال ایمیل یا تیکت، سطح رضایت خود را از خدمت انجام شده با ما در میان بگذارید.