یکشنبه 12 اردیبهشت 1400

تفاوت وسترن یونیون و پی پال

مقالات پی پال، مقالات وسترن یونیون، وبلاگ
تفاوت وسترن یونیون و پی پال
تفاوت وسترن یونیون و پی پال

تفاوت وسترن یونیون و پی پال

پی پال و وسترن یونیون هر دو از مهمترین سیستم های انتقال وجه در سطح بین المللی هستند و این امکان را برای تمام مردم دنیا فراهم کرده اند که به راحتی و در کمترین زمان انتقال پول از یک نقطه به نقطه دیگری در جهان میسر شود. انتقال پول از طریق این فناوری ها مزایای مختلفی دارد که مهمترین آنها ایمن بودن و صرفه جویی در وقت است. ما در ادامه این مقاله در سایت ارزی پی به معرفی PayPal و Western Union می پردازیم و سپس به بررسی تفاوت های وسترن یونیون و پی پال در ارزی ادامه می دهیم.

پی پال و وسترن یونیون هردو یک نوع سیستم مالی انتقال ارزی بین المللی هستند که در نوع انتقال مالی و تراکنش های مالی آنها و یا پیش نیاز های استفاده تفاوت هایی نیز وجود دارد، اما نباید فراموش شود که هرکدام یک خصوصیات مختص به خود را نیز دارند که این خصوصیت های خاص هریک باعش شده آنها هرکدام طرفدارانی داشته باشند.

 

پی پال

پی پال چیست

پی پال نوعی تجارت الکترونیکی است که در صورت داشتن حساب در این پلتفرم ، مردم می توانند از طریق آن وجوه را پرداخت یا دریافت کنند. انتقال به پی پال باعث صرفه جویی در وقت می شود زیرا پرداخت آنلاین بسیار سریعتر از تسویه حساب در بانکها و یا بوسیله چک می باشد.همچنین در صورت نیاز شخص می تواند حساب پی پال را با کارتهای بانکی و یا کارتهای اعتباری بین المللی مانند ویزا یا مستر کارت پیوند دهد. ایجاد یک حساب کاربری در پی پال رایگان است و اگر حساب خاصی بخواهید ، بعضی اوقات هزینه ای را به همراه خواهد داشت. در نقل و انتقالات آنلاین از طریق پی پال هزینه ای تعیین شده است که توسط شرکت کسر می شود. همچنین افراد می توانند در فروشگاه هایی که پرداخت از طریق پی پال را امکان پذیر کرده اند ، حتی بدون داشتن کارت اعتباری پرداخت های خود را به انجام برسانند.

وسترن یونیون چیست

وسترن یونیون

وسترن یونیون یک شرکت مستقر در ایالات متحده است و خدمات مالی را ارائه می دهد. اصلی ترین کار این سازمان کمک به مردم برای انتقال پول خود از یک کشور به کشور دیگر است.این شرکت همچنین  به مردم کمک می کند پول را از بانک های یک کشور به بانک های دیگر کشورها منتقل کنند. وسترن یونیون تقریباً در بیش از 200 کشور و منطقه در سراسر جهان فعالیت می کند.استفاده از شبکه وسترن یونیون بسیار رایج است و هنوز هم بسیاری از مردم آن را به سایر پلتفرمهای انتقال پول ترجیح می دهند.

تفاوت بین پی پال و وسترن یونیون

 

تفاوت اصلی بین وسترن یونیون و پی پال در مدل کسب و کار آنها است ، پی پال عمدتا برای تجارت الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرد و پرداختها را در فضای اینترنت تسهیل می کند ، اگرچه انتقال پول نیز بخشی از تجارت آن است. اما فعالیت اصلی وسترن یونیون بر روی انتقال پول متمرکز می باشد.

تفاوت بین وسترن یونیون و پی پال درچیست

برای ارسال و دریافت پول در پی پال داشتن حساب کاربری برای هر دو طرف گیرنده و فرستنده  الزامی است ، در حالی که در وسترن یونیون برای ارسال یا دریافت پول نیازی به داشتن هیچ حسابی نیست و انتقال پول از طریق نمایندگان نیز انجام می شود.همچنین قبل از انتقال پول به بانک ، نمی توان پول موجود در حساب پی پال را نقد کرد.اما از طریق خدمات وسترن یونیون اشخاص می توانند به راحتی به پول به صورت نقدی یا هر شکلی که بخواهند،دسترسی پیدا کنند . این مهمترین مزیت وسترن یونیون نسبت به پی پال می باشد.نکته دیگر این است که دسترسی  به خدمات و نمایندگیهای وسترن یونیون در سراسر جهان از پی پال بیشتر است.مساله اساسی امنیت در انتقال وجه این است که درهر دو روش انتقال پول از امنیت کافی برخوردار است.

برای دریافت خدمات ارسال حواله با وسترن یونیون شما عزیزان می توانید به این صفحه خدمات وسترن یونیون ارزی پی مراجعه نمایید.

** شواهد نشان می دهد که هر دو سیستم از اقبال عمومی برخوردار هستند و اینکه مردم از کدام یک از آنها استفاده می کنند به شرایط خاص هر کاربر و نیازهای آنها بستگی دارد و اینکه کدام سرویس بهترین امکان را با توجه به شرایطشان برای آنها مهیا می کند.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط