شنبه 6 آذر 1400

وسترن یونیون چیست؟

مقالات وسترن یونیون، وبلاگ
وسترن یونیون چیست؟
وسترن یونیون چیست؟

وسترن یونیون چیست : وسترن یونیون روشی برای انتقال پول از یک فرد به فرد دیگر در مکان دیگری است. افرادی که به روش های انتقال پول رایج دسترسی ندارند، یک گزینه عالی می باشد. این سیستم به عنوان یکی از شرکت های پیشرو در زمینه انتقال پول، سهم قابل توجهی در بازار را دارد و این امکان را به شما می دهد تا هزینه نقل و انتقال را بر عهده مشتریان قرار دهید. در ادامه از سایت ارزی پی شما را با کارمزد، افتتاح حساب و صرافی وسترن یونیون در ایران و انتقال پول با وسترن یونیون و همچنین دریافت حواله وسترن یونیون از خارج آشنا می کنیم.

حساب وسترن یونیون چیست‌ ؟

WesternUnion یک شرکت ارائه دهنده خدمات مالی و ارتباطی است که در سال 1851 توسط ازرا کرنل بنیان گذاری شد و ستاد آن در مریدیان کلرادو ایالات متحده آمریکاست. اگر شما جز آن دسته از افراد هستید که با سیستم پرداخت ارزی آشنایی دارید و نیاز به انتقال پول آنی داشته باشید، باید با وسترن یونیون آشنایی داشته باشید. این سیستم طی سال های گذشته با توجه به عملکردش توانسته بهترین سرویس انتقال پول به خارج از کشور است. در حال حاضر این شرکت دارای 350 هزار نمایندگی در سراسر جهان است که هر کدام از نمایندگی ها قابلیت داشتن بیش از چندین شعبه است.

میزان کارمزد وسترن یونیون

در کشورهایی که از یورو استفاده می کنند؛ و نمی توان در زمان دریافت وجه از دلار استفاده کنند. در این هنگام این سیستم Exchange Fee می کند. به عنوان نمونه 500 دلار به ایتالیا ارسال می شود؛ ولی، این مبلغ به 475 یورو کاهش پیدا می کند. وسترن یونیون در زمان هنگام ارسال حواله، با توجه به نرخ های خودش عمل می کند. و ممکن است گیرنده 460 یورو تحویل بگیرد.

کاربرد وسترن یونیون چیست ؟

به ظور کلی هر شخص با داشتن وجه پرداختی و مدارک شناسایی می تواند به صرافی وسترن یونیون رفته و با پر کردن فرمی مراحل واریز را انجام دهد. سپس به وی کدی داده می شود که فقط باید آن را در اختیار گیرنده بگذارد. گیرنده با این کد و مدارک شناسایی می تواند در کمترین زمان وجه را دریافت کند. در ادامه انواع نقل و انتقالات با این سیستم را شرح می دهیم.

انتقال پول با وسترن یونیون (انتقال داخلی پول با وسترن یونیون)

به عنوان نمونه اگر والدینی قصد ارسال پول فوری پول به فرزندشان داشته باشند، اما نمی توانند از انتقال بانکی استفاده کنند؛ می توانند از یکی از شعبات WesternUnion برای این کار استفاده کنند. شعبه های آن معمولا در فروشگاه های مواد غذایی و مراکز خرید موجود است اما به صورت آنلاین نیز می توان این کار را انجام داد.

دریافت حواله وسترن یونیون از خارج

حال که به پاسخ سوال: وسترن یونیون چیست ؟ رسیدید. برای انتقال های بین المللی پول استفاده از وسترن یونیون بسیار سریع تر می باشد ولی فرایند آن مشابه به روش های انتقال بانکی می باشد. این مجموعه موظف است تا دقت کافی را به خرج دهد تا مشتریان از این نوع خدمات برای پولشویی و کلاهبرداری استفاده نکنند. در ضمن در این نوع نقل و انتقالات مالی میزان کارمزد وسترن یونیون کمتر است زیرا در زمان تبدیل ارز سود کسب می کند.

آیا وسترن یونیون در ایران کار می کند؟

در این مقاله سعی شد؛ به توضیح جمله وسترن یونیون چیست ؟ پرداخته شود. متاسفانه طی سال های اخیر به دلیل تحریم های اقتصادی که علیه ایران اتخاذ شده، وسترن یونیون اجازه فعالیت در ایران را ندارد. از این رو ایرانیان با افتتاح حساب وسترن یونیون با مشخصات ایرانی نمی توانند از آن استفاده کنند و حساب آن ها بلوکه می شود. در این میان شما با مراجعه به شرکت های واسط مانند سایت ارزی پی می توانید از خدمات وسترن یونیون در سریع ترین زمان با مناسب ترین قیمت استفاده کنید.

پرسش های متداول:

وسترن یونیون چیست ؟ روشی برای انتقال پول از یک فرد به فرد دیگر در مکان دیگری است. برای افرادی که به روش های انتقال پول رایج دسترسی ندارند، یک گزینه عالی می باشد.

مهم ترین مزیت وسترن یونیون چیست؟ انتقال سریع و امن پول و حواله، در داخل و خارج از کشور

آیا وسترن یونیون در ایران در دسترس است؟ به سبب تحریم ها، استفاده کاربر ایرانی از این فضا، به بلوکه شدن حسابش می انجامد و امکان پذیر نیست.

برای استفاده از خدمات وسترن یونیون در ایران باید چه کرد؟ شما می توانید از طریق شرکت های واسطی چون ارزی پی؛ از مزایای وسترن یونیون بهره مند شوید.


اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط