دوشنبه 30 خرداد 1401

کردیت کارت چیست | کردیت کارت بانک ملی (credit-card)

مقالات
کردیت کارت چیست | کردیت کارت بانک ملی (credit-card)
کردیت کارت چیست | کردیت کارت بانک ملی (credit-card)

کردیت کارت چیست‌؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد. به همین سبب مجموعه خدمات پرداخت ارزی و دلاری ارزی پی قصد دارد در این مقاله به بررسی آن بپردازد. کردیت کارت یک قطعه پلاستیکی یا فلزی نازک مستطیلی است که توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می‌شود و به دارندگان کارت اجازه می‌دهد وجوهی را برای پرداخت کالاها و خدمات از بازرگانی که کارت برای پرداخت می‌پذیرند، قرض کنند.

همچنین شما با در دست داشتن این کارت، قادر خواهید بود از کوچک ترین امور بانکب، مانند: افتتاح حساب تا پرداخت های بین المللی گوناگون که یکی از بزرگترین امور بانکی است را انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا برای شما شرح دهیم که ویزا کارت چیست و از مزایای کردیت کارت بانک ملی آگاه شوید.

ویژگی ها و مزایای کردیت کارت چیست؟

اعتبار معیاری از توانایی فرد برای بازپرداخت به موقع بدهی خود است که در تاریخچه اعتباری که توسط یک دفتر اعتباری گردآوری شده است و با یک عدد سه رقمی به نام امتیاز اعتباری بیان می شود، توضیح داده شده است. به عنوان مثال هر چه یک فرد اعتبار بیشتری در کردیت کارت بانک ملی داشته باشد، خریدهای بیشتری می تواند با استفاده از اعتبار انجام دهد؛ زیرا بیشتر مورد اعتماد وام دهندگان و بانک ها است. اغلب، اعتبار به شکل یک خط اعتباری صادر می شود، مبلغی که هر ماه با خرید کاهش می یابد و با پرداخت به آن دوباره پر می شود.

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت یک کارت پرداخت است که از شبکه ویزا استفاده می کند و برند ویزا است. این شرکت فقط با کارت های اعتباری شروع به کار کرد، اما از آن زمان به بعد شامل کارت های بدهی، پیش پرداخت و کارت هدیه نیز شد. اگرچه ویزا کارت ها دارای نماد ویزا هستند، اما توسط خود شرکت صادر نمی شوند. در عوض، آنها توسط مؤسسات مالی شریک صادر می شوند.

کردیت کارت چیست

کاربرد کردیت کارت چیست؟

کارت اعتباری رایج ترین راه برای دسترسی به خط اعتباری است. کارت‌های اعتباری که معمولاً توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می‌شوند، به دارندگان حساب این امکان را می‌دهند تا بدون پرداخت پول نقد در محل فروش، به صورت اعتباری خرید کنند. در عوض، هزینه‌ها به‌عنوان مانده‌ای جمع می‌شوند که باید در یک چرخه صورت‌حساب ماهانه پرداخت شود و به خریدار زمان بیشتری برای جمع‌آوری پول نقد می‌دهد. مقدار خط اعتباری کارت اعتباری، که معمولاً حد اعتبار نامیده می شود، با امتیاز اعتبار و درآمد دارنده کارت تعیین می شود.

انواع ویزا کارت چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع مختلفی از کارت های پرداخت وجود دارد که با نام ویزا مارک شده و از شبکه پردازش پرداخت ویزا استفاده می کنند:

  • کارت های اعتباری ویزا
  • کارت های نقدی ویزا
  • کارت های پیش پرداخت
  • کارت هدیه

کردیت کارت چیست

امتیاز ها و پاداش کردیت کارت به چه صورت است؟

هنگامی که دارنده کارت اعتباری موجودی صورت‌حساب خود را به طور کامل هر ماه پرداخت می‌کند، می‌تواند انتظار داشته باشد که امتیاز اعتباری او افزایش یابد. او احتمالاً واجد شرایط دریافت وام های بهتر با مبالغ بالاتر خواهد بود و برای فعالیت هایی که نیاز به اعتبار خوب دارند، مانند اجاره یک آپارتمان، تأیید می شود. علاوه بر این، کردیت کارت بانک ملی دارای نوعی برنامه پاداش هستند که در آن دارندگان حساب به ازای هر دلار خرج شده امتیاز کسب می‌کنند، که می‌توان آن را برای برگشت نقدی، یا کالاها و خدمات بازخرید کرد.

مهم ترین مزایای ویزا کارت چیست؟

  1. ویزا کارت توسط بازرگانان و مشاغل در بیش از 200 کشور در سراسر جهان پذیرفته می شود.
  2. کارت های اعتباری و محدودیت های وام بر اساس مشخصات مالی و امتیاز اعتبار مشتری تنظیم می شوند.
  3. ویزا کارت ها شامل یک عدد 16 رقمی منحصر به فرد چاپ شده روی کارت و یک ریزتراشه برای ذخیره اطلاعات کاربر می باشد.

کردیت کارت چیست

تفاوت کارت نقدی و کردیت کارت چیست ؟

تفاوت اصلی کارت اعتباری و کارت نقدی این است که با کارت اعتباری هنگام خرج کردن، از ارائه دهنده کارت وام می گیرید. به عنوان بدهی روی کارت شما می ماند تا زمانی که آن را پرداخت کنید. در مقابل، کارت نقدی به شما امکان می دهد پول نقد خود را مستقیماً از حساب بانکی خود خرج کنید.

هر دو کارت اعتباری و کارت های نقدی یکسان به نظر می رسند. آنها دارای شماره کارت 16 رقمی، تاریخ انقضا و کد شماره شناسایی شخصی (PIN) هستند.

دیر کرد تسویه با کردیت کارت بانک ملی چه عواقبی دارد؟

اگر صاحب حساب نتواند به موقع پرداخت کند، موجودی پرداخت نشده ممکن است شروع به تعلق سود کند. نه تنها موجودی و بهره باید پرداخت شود، بلکه پرداخت های دیرهنگام می تواند امتیاز اعتباری صاحب حساب را کاهش دهد.

کردیت کارت چیست

چرا باید کردیت کارت بانک ملی بگیرم؟

مسترکارت و ویزا کارت دو شرکت معتبر در حوزه عرضه کارت های اعتباری هستند که روزانه در حال پیشرفت و توسعه هستند. یکی از مهمترین مزایای کردیت کارت Credit Card، بی‌نهایت بودن سقف موجودی حساب و امکان خرید در تمامی فروشگاه‌های کشورهای مختلف در سراسر دنیا به جز ایران است. پس برای سفر به خارج از کشور این نوع کارت از الزامات سفر ما می باشد. امیدوارم که این مقاله از سایت خدمات پرداخت دلاری ارزی پی مورد پسند شما واقع شده باشد و توانسته باشیم به خوبی شما را آگاه سازیم که ویزا کارت چیست؟ کردیت کارت چیست؟ و چه کاربرد و مزایایی دارند.پ

سوالات متداول

کردیت کارت چیست؟

کارتی است که دارندگان آن اجازه دارند وجوهی را برای پرداخت کالاها و خدماتی که کارت برای پرداخت می‌پذیرند، قرض کنند.

ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت یک کارت پرداخت است که از شبکه ویزا استفاده می کند و برند ویزا است.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط