شنبه 30 مهر 1401

کردیت کارت (خرید کردیت کارت + ویژگی credit card چیست؟!)

مقالات
کردیت کارت (خرید کردیت کارت + ویژگی credit card چیست؟!)
کردیت کارت (خرید کردیت کارت + ویژگی credit card چیست؟!)

کردیت کارت چیست‌؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد. به همین سبب مجموعه خدمات پرداخت ارزی و دلاری ارزی پی قصد دارد در این مقاله به بررسی و خرید کردیت کارت بپردازد. کارت اعتباری یک قطعه پلاستیکی یا فلزی نازک مستطیلی است که توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می‌شود و به دارندگان کارت اجازه می‌دهد وجوهی را برای پرداخت کالاها و خدمات از بازرگانی که کارت برای پرداخت می‌پذیرند، قرض کنند.

همچنین شما با در دست داشتن و کردیت کارت، قادر خواهید بود از کوچک ترین امور بانکب، مانند: افتتاح حساب تا پرداخت های بین المللی گوناگون که یکی از بزرگترین امور بانکی است را انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا برای شما شرح دهیم که ویزا کارت چیست و از مزایای کردیت کارت بانک ملی آگاه شوید. امروزه کارت های اعتباری نقش موثری در زندگی افراد دارند و امکان پرداخت و دریافت پول از کشور و شهرهای دور را میسر می کند. این نوع کارت های بانکی در خارج از کشور با عنوان credit card شناخته می شود.

کردیت کارت چیست؟

کارت اعتباری کارتی است که به شما امکان می دهد برای پرداخت کالاها و خدمات پول قرض کنید، با این قول که در تاریخ آینده، معمولاً با بهره اضافه شده، بدهی خود را به ارائه دهنده کارت بازپرداخت خواهید کرد.

ارائه دهندگان برای خرید کردیت کارت محدودیتی برای مقداری که می توانید وام بگیرید و قوانین ثابتی برای پرداخت بدهی تعیین می کنند. اگر موجودی معوقه خود را هر ماه تسویه نکنید، می توانید با نرخ های بهره بالایی روبرو شوید. اما برخی از کارت‌ها نرخ بهره 0% را در ماه‌های اول برای مشتریان جدید ارائه می‌کنند.

به طور کلی کارت اعتباری (credit card) یک قطعه پلاستیکی یا فلزی مستطیلی نازک است که توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می شود و به دارندگان کارت اجازه می دهد وجوهی را برای پرداخت کالاها و خدمات از بازرگانی که کارت را برای پرداخت می پذیرند، قرض کنند.

کردیت کارت شرطی را اعمال می‌کنند که دارندگان کارت، پول قرض‌گرفته شده، به علاوه هر گونه سود قابل اعمال، و همچنین هزینه‌های توافق شده اضافی را، به طور کامل تا تاریخ صورت‌حساب یا در طول زمان، بازپرداخت کنند.

ویژگی های کردیت کارت چیست؟

اعتبار معیاری از توانایی فرد برای بازپرداخت به موقع بدهی خود است که در تاریخچه اعتباری که توسط یک دفتر اعتباری گردآوری شده است و با یک عدد سه رقمی به نام امتیاز اعتباری بیان می شود، توضیح داده شده است. به عنوان مثال هر چه یک فرد اعتبار بیشتری برای خرید کردیت کارت بانک ملی داشته باشد، خریدهای بیشتری می تواند با استفاده از اعتبار انجام دهد؛ زیرا بیشتر مورد اعتماد وام دهندگان و بانک ها است. اغلب، اعتبار به شکل یک خط اعتباری صادر می شود، مبلغی که هر ماه با خرید کاهش می یابد و با پرداخت به آن دوباره پر می شود.

کردیت کارت چیست

چگونه کردیت کارت تهیه کنیم؟

کارت‌های اعتباری می‌توانند یک ابزار مالی ضروری باشند، چه از آن برای پرداخت هزینه‌های روزمره استفاده کنید و چه برای کمک به تامین مالی خریدهای یکبار مصرف بزرگ‌تر… اگر تصمیم گرفته‌اید یک کردیت کارت جدید دریافت کنید، این مراحل را در مورد نحوه باز کردن آن امروز دنبال کنید.

برای دریافت Credit Card به یک حساب بانکی در بانک های بین المللی نیاز دارید و برای افتتاح این گونه حساب ها باید مدارکی مبنی بر اقامت خود در خارج از ایران را به بانک تحویل دهید. در صورتی که شما نیازمند این نوع کارت بین المللی و افتتاح حساب های خارجی هستید ولی فاقد این گونه اطلاعات هستید، می توانید از شرکت های واسط مانند ارزی پی کمک بگیرید. خرید کردیت کارت توسط این مجموعه امکان حک نام حساب روی کارت را دارد. از این رو افتتاح حساب با نام کاربران است و کارت صادر شده نیز به همان اسم خود شخص خواهد بود.

نحوه گرفتن کردیت کارت چیست؟

به طور کلی کارت های بانکی در خارج از ایران دارای انواع و کاربردهای گوناگون هستند. به کارت های کهبه یک حساب بانکی متصل هستند، credit card می گویند. به طور کلی برای نحوه دریافت کردیت کارت در ایران نیازمند به یک حساب بانکی با اطلاعات خارج از ایران هستید. این نوع بانک های خارجی به دلیل این که متصل به شبکه بانکی بین المللی یا همان شبکه سوئیفت می باشند، امکان انتقال وجه و ارزهای گوناگون را به کشورهای مختلف را دارند.

اما به دلیل تحریم های اقتصادی، ایران امکان استفاده از این شبکه بانکی بین المللی را ندارند. در این صورت افراد ایرانی که اقامت خارج از کشور را ندارند، امکان داشتن Credit Card را ندارند. از این رو برای خرید کردیت کارت مجازی باید به درگاه ها و شرکت های واسط مراجعه کنند. لازم به ذکر است که که در ایران خرید دبیت کارت مجازی که یکی از انواع credit card است رواج دارد.

نحوه گرفتن کردیت کارت

کارت های اعتباری یک ابزار مالی ضروری هستند. وقتی مسئولانه از کارت خود استفاده می کنید، می توانید اعتبار ایجاد کنید، خریدهای جدید را تامین مالی کنید، از بدهی خارج شوید و پاداش دریافت کنید. اگر تصمیم به باز کردن یک کارت اعتباری جدید گرفته اید، ممکن است به سادگی درخواست به نظر برسد، اما چند فاکتور دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید تا مطمئن شوید بهترین کردیت کارت را برای نیازهای خود دریافت می کنید. انتخاب دارای پنج مرحله است که باید هنگام خرید کردیت کارت دنبال کنید:

 • تصمیم بگیرید که چرا کارت اعتباری می خواهید؛
 • امتیاز اعتباری خود را بررسی کنید؛
 • برای بهترین پیشنهادات کارت اعتباری در اطراف خرید کنید؛
 • چاپ ریز را بخوانید؛
 • برای بهترین کردیت کارت برای نیازهای خود درخواست دهید.

خرید کردیت کارت

در انتخاب کارت اعتباری به چه نکاتی توجه کنیم؟

همچنین هر کارت دارای شرایط و ضوابط خاص خود از جمله کارمزد، پیشنهادات، مزایا و نرخ بهره است. در اینجا چند جنبه وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

عوامل مهم در خرید کردیت کارت توضیحات
آیا با پرداخت هزینه سالانه مشکلی ندارید؟ بررسی کنید که آیا کارتی که به آن علاقه دارید کارمزد سالانه دارد یا خیر و فکر کنید که آیا کارمزد سالانه برای شما ارزش دارد یا خیر . به عنوان مثال، بسیاری از کارت‌های جوایز دارای هزینه سالانه هستند که معمولاً از 95 تا 550 دلار در سال متغیر است. آیا می‌توانید برای جبران هزینه، پاداش‌های کافی در کارت خود دریافت کنید؟
آیا ترازو به همراه خواهید داشت؟ در نظر بگیرید که آیا موجودی روی کارت خود دارید یا اینکه خریدهای خود را به طور کامل پرداخت خواهید کرد. اگر قصد دارید موجودی داشته باشید، نرخ سود کردیت کارت شما تاثیر زیادی بر پرداخت های ماهانه شما خواهد داشت. می‌خواهید به دنبال کارت‌هایی با نرخ بهره پایین یا کارت‌هایی باشید که برای یک دوره محدود، مثلاً 12 تا 21 ماه، APR مقدماتی 0 درصد ارائه می‌دهند.
آیا می خواهید پاداش کسب کنید؟ اگر اعتبار خوب تا عالی دارید، کردیت کارتی که به شما امکان می دهد پول نقد، امتیاز یا مایل در خریدهای واجد شرایط دریافت کنید، می تواند گزینه خوبی برای بررسی باشد. می‌توانید برای خریدهای روزانه در فروشگاه‌های مواد غذایی، پمپ بنزین‌ها، رستوران‌ها و موارد دیگر، به‌علاوه یک نرخ ثابت برای همه خریدهای دیگر، پاداش دریافت کنید. بسیاری از این کارت‌ها پاداش‌های ثبت‌نام را برای دارندگان کارت جدید، همراه با مزایای دیگری مانند هدیه‌های سفر، اعتبار خرید و محافظت از خرید، در میان می‌گذارند.

نحوه دریافت کردیت کارت در ایران

امکان افتتاح حساب در ایران میسر است، اما شما برای گرفتن Credit Card نمی توانید از ایران اقدام کنید و باید از طریق مسافرت یک روزه به یکی از کشورهای همسایه و حضور در بانک صاد کننده بانک، اقدام به خرید کردیت کارت کنید. لازم به ذکر است که این نوع کارت اعتباری به یکی از دو شبکه مالی مستر کارت و ویزا کارت متصل است.

در ضمن نحوه گرفتن مستر کارت و نحوه گرفتن ویزا کارت فیزیکی می توانید به یکی از بانک های خصوصی در ایران مراجعه کرده و با شرایط دشوار و سختی که دارد مانند داشتن 50 میلیون د یک حساب بلند مدت، اقدام به دریافت این نوع کارت ها کنید. راه دوم برای نحوه دریافت مستر کارت مجازی و ویزا کارت مجازی در ایران، مراجعه به شرکت های خصوصی و واسط مانند ارزی پی می باشد.

 

نحوه خرید کردیت کارت چیست؟

شما با Credit Card می توانید انواع خرید های خود را مانند خرید از سایت های خارجی، پرداخت های ارزی یا دریافت حواله ارزی را به راحتی انجام دهید. در ضمن پرداخت با دستگاه pos و برداشت از طریق ATM نیز میسر است. همانطور که گفته شد، به دلیل وجود تحریم های بانکی بین المللی، راحت ترین و آسان ترین کار برای دریافت کردیت کارت در ایران مراجعه به سایت ارزی پی می باشد.

کاربرد کردیت کارت چیست؟

در ادامه مطلب خرید کردیت کارت توضیح می دهیم که کارت اعتباری رایج ترین راه برای دسترسی به خط اعتباری است. کارت‌های اعتباری که معمولاً توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می‌شوند، به دارندگان حساب این امکان را می‌دهند تا بدون پرداخت پول نقد در محل فروش، به صورت اعتباری خرید کنند. در عوض، هزینه‌ها به‌عنوان مانده‌ای جمع می‌شوند که باید در یک چرخه صورت‌حساب ماهانه پرداخت شود و به خریدار زمان بیشتری برای جمع‌آوری پول نقد می‌دهد. مقدار خط اعتباری کردیت کارت، که معمولاً حد اعتبار نامیده می شود، با امتیاز اعتبار و درآمد دارنده کارت تعیین می شود.

معروف ترین کردیت کارت ها در جهان

کردیت کارت چیست

برخی از کردیت کارت ها مانند Discover Credit Cards، MasterCard، Visa Card و American Express Card جز محبوب ترین و شناخته شده ترین کردیت کارت ها در جهان هستند. کردیت کارت Discover در بین این کارت ها با 42 میلیون کاربر، یکی از معروف ترین و شناخته شدن ترین ها در جهان می باشد. این کارت همراه با کارت American Express در کشورهای آمریکایی، کانادا و استرالیا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین مردم در اروپا تمایل بیشتری به استفاده از مسترکارت و ویزا کارت دارند.

انواع ویزا کارت چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد، انواع مختلفی از کارت های پرداخت وجود دارد که با نام ویزا مارک شده و از شبکه پردازش پرداخت ویزا استفاده می کنند:

 • کارت های اعتباری ویزا؛
 • کارت های نقدی ویزا؛
 • کارت های پیش پرداخت؛
 • کارت هدیه.

مزایای کردیت کارت چیست؟

کردیت کارت بانک ملی

به طور کلی کارت اعتباری نوعی کارت پرداخت است که در آن به‌جای واریز وجه نقد صاحب حساب، هزینه‌ای از خط اعتباری دریافت می‌شود . هنگامی که شخصی اقدام به خرید کردیت کارت برای سهولت فرایند خرید خود می کند، حساب آن شخص دارای مانده ای است که باید هر ماه پرداخت شود. اگرچه عدم پرداخت به موقع آن  می تواند منجر به هزینه های بهره و تاخیر در کارمزد شود. در ادامه شما را با مزیت های آن آشنا می کنیم.

خریدهای اضطراری

اگر نیاز به پرداخت غیرمنتظره دارید و تا روز پرداخت پول ندارید، کارت های اعتباری می توانند مفید باشند.

هزینه خرید را تقسیم کنید

برخی از کردیت کارت ها دارای پیشنهادات مقدماتی هستند که در آن‌ها در چند ماه اول هیچ سودی به مبلغی که قرض می‌کنید؛ پرداخت نمی‌کنید. این به شما امکان می دهد از قبل یک خرید گران قیمت انجام دهید و سپس هزینه بازپرداخت را در ماه های بعد تقسیم کنید. مهم است که تا زمان پایان دوره بدون بهره، بدهی خود را در کارت پرداخت کنید. این به این دلیل است که پس از نرخ پیشنهادی اولیه 0٪، نرخ بهره به یک نرخ استاندارد بسیار بالاتر می رود.

بدهی را تجمیع کنید

خرید کردیت کارت بانک ملی

خرید کردیت کارت: اگر در مکان‌های مختلف و با نرخ بهره بالا بدهکار هستید، پرداخت آن با کارت اعتباری آسان‌تر و ارزان‌تر است و سپس فقط یک بدهی برای مدیریت دارید. کارت‌های اعتباری تخصصی به نام کارت‌های انتقال موجودی به شما امکان می‌دهند بدهی خود را به یک کارت جدید با نرخ بهره بسیار پایین یا حتی ۰ درصد برای مدتی – گاهی ۱۲ ماه یا بیشتر – منتقل کنید.

معمولاً یک بار هزینه انتقال موجودی وجود دارد. اما انجام انتقال موجودی می تواند برای شما زمان برای تسویه بدهی بدون پرداخت بهره بخرد.

حفاظت از پرداخت ها

کردیت کارت ها در خریدهای بالا از شما حمایت مالی می‌کنند. قانون، ارائه‌دهنده کارت اعتباری را به همان اندازه مسئول می‌داند اگر مشکلی در خرید شما پیش بیاید. به عنوان مثال، این می تواند در صورتی باشد که تامین کننده کالا یا خدمات از کار افتاده و کالای شما تحویل داده نشود.

گرفتن پاداش از طریق خرید کردیت کارت

برخی از credit card به شما امکان می دهند با هر خرید، پاداش یا امتیاز وفاداری دریافت کنید. اگر هر ماه موجودی خود را به طور کامل تسویه کنید، کارت اعتباری پاداش  می تواند روشی عالی به نفع شما باشد.

امتیاز ها و پاداش کردیت کارت به چه صورت است؟

در ادامه مقاله خرید کردیت کارت توضیح می دهیم که هنگامی که دارنده کارت اعتباری موجودی صورت‌حساب خود را به طور کامل هر ماه پرداخت می‌کند، می‌تواند انتظار داشته باشد که امتیاز اعتباری او افزایش یابد. او احتمالاً واجد شرایط دریافت وام های بهتر با مبالغ بالاتر خواهد بود و برای فعالیت هایی که نیاز به اعتبار خوب دارند، مانند اجاره یک آپارتمان، تأیید می شود. علاوه بر این، کردیت کارت بانک ملی دارای نوعی برنامه پاداش هستند که در آن دارندگان حساب به ازای هر دلار خرج شده امتیاز کسب می‌کنند، که می‌توان آن را برای برگشت نقدی، یا کالاها و خدمات بازخرید کرد.

کران کارت چیست

مهم ترین مزایای ویزا کارت چیست؟

 1. ویزا کارت توسط بازرگانان و مشاغل در بیش از 200 کشور در سراسر جهان پذیرفته می شود؛
 2. کارت های اعتباری و محدودیت های وام بر اساس مشخصات مالی و امتیاز اعتبار مشتری تنظیم می شوند؛
 3. ویزا کارت ها شامل یک عدد 16 رقمی منحصر به فرد چاپ شده روی کارت و یک ریزتراشه برای ذخیره اطلاعات کاربر می باشد.

راهنمای قبل از خرید کردیت کارت

قبل از درخواست کارت اعتباری، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

بدهی موجود

اگر کارت وام دیگری دارید، ابتدا می توانید مقداری از آن را پرداخت کنید. این به این دلیل است که بدهی های موجود می تواند نشان دهنده هزینه های مالی طولانی به وام دهندگان باشد، وام دهندگان ممکن است وام دادن به شما را به تعویق بیندازند؛ زیرا به نظر می رسد متقاضی پرخطری برای کردیت کارت هستید.

لغو کردن سایر حساب ها

اگر حساب های برای خرید کردیت کارت دارید که دیگر از آن ها استفاده نمی کنید، می تواند ایده خوبی باشد که این حساب ها را لغو کنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است وام دهندگان فکر کنند که برای تسویه مانده های معوق خود دچار مشکل خواهید شد.

فرم درخواست

credit card چیست

قبل از ارسال درخواست، باید مطمئن شوید که تمام جزئیات صحیح است، زیرا حتی یک اشتباه کوچک می تواند منجر به رد درخواست شما در زمان خرید کردیت کارت شود. اگر برای دریافت اعتبار رد شدید، بهتر است قبل از درخواست مجدد مدتی صبر کنید. این به این دلیل است که ایجاد برنامه های بیش از حد در مدت زمان کوتاه می تواند شما را مانند یک وام گیرنده پر خطر جلوه دهد.

سابقه اعتباری شما

سابقه  اعتباری شما یکی از مهمترین عواملی است که وام دهندگان در نظر می گیرند. این به آن ها ایده می دهد که چقدر شما قابل اعتماد هستید و چقدر احتمال دارد که بازپرداخت را به موقع انجام دهید.

تفاوت کارت نقدی و کردیت کارت چیست ؟

تفاوت اصلی کارت اعتباری و کارت نقدی این است که با کارت اعتباری هنگام خرج کردن، از ارائه دهنده کارت وام می گیرید. به عنوان بدهی روی کارت شما می ماند تا زمانی که آن را پرداخت کنید. در مقابل، کارت نقدی در برابر خرید کردیت کارت به شما امکان می دهد پول نقد خود را مستقیماً از حساب بانکی خود خرج کنید. هر دو کارت اعتباری و کارت های نقدی یکسان به نظر می رسند. آنها دارای شماره کارت 16 رقمی، تاریخ انقضا و کد شماره شناسایی شخصی (PIN) هستند.

دیر کرد تسویه با کردیت کارت بانک ملی چه عواقبی دارد؟

اگر صاحب حساب نتواند به موقع پرداخت کند، موجودی پرداخت نشده ممکن است شروع به تعلق سود کند. نه تنها موجودی و بهره باید پرداخت شود، بلکه پرداخت های دیرهنگام می تواند امتیاز اعتباری صاحب حساب را کاهش دهد.

credit card چیست

چرا باید کردیت کارت بانک ملی بگیرم؟

اگرچه ممکن است در ابتدا در مورد درخواست کردیت کارت جدید هیجان زده باشید، اما هیجان شما ممکن است به سرعت محو شود که درخواست را پر می کنید و سؤال می کنید که آیا تأیید می شوید یا خیر. اما می‌توانید با بررسی امتیاز و گزارش اعتباری خود و دانستن اینکه آیا شرایط لازم برای کارت مورد نظر خود را دارید یا خیر، می‌توانید مقداری از استرس خرید کردیت کارت را کاهش دهید.

اگر شرایط کردیت کارت مورد نظر خود را برآورده کنید، شانس خوبی برای تایید خواهید داشت. اگر الزامات آن را برآورده نمی‌کنید، به کارت‌های اعتباری که الزامات آن را برآورده می‌کنید نگاه کنید و برای کارت‌هایی که بهترین تناسب متقابل است درخواست دهید.

مسترکارت و ویزا کارت دو شرکت معتبر در حوزه عرضه و خرید کردیت کارت هستند که روزانه در حال پیشرفت و توسعه هستند. یکی از مهمترین مزایای کارت های اعتباری Credit Card، بی‌نهایت بودن سقف موجودی حساب و امکان خرید در تمامی فروشگاه‌های کشورهای مختلف در سراسر دنیا به جز ایران است. پس برای سفر به خارج از کشور این نوع کارت از الزامات سفر ما می باشد. امیدوارم که این مقاله از سایت خدمات پرداخت دلاری ارزی پی مورد پسند شما واقع شده باشد و توانسته باشیم به خوبی شما را آگاه سازیم که کردیت کارت چیست؟ و چه کاربرد و مزایایی دارند.

منبع: www.moneysupermarket.com، www.investopedia.com، www.bankrate.com

سوالات متداول

کردیت کارت چیست؟

کارتی است که دارندگان آن اجازه دارند وجوهی را برای پرداخت کالاها و خدماتی که کارت برای پرداخت می‌پذیرند، قرض کنند.

چگونه کردیت کارت بگیریم؟

برای دریافت انواع کردیت کارت مانند: مستر کارت مجازی و ویزا کارت مجازی در ایران، می توانید به شرکت های خصوصی و واسط مانند ارزی پی مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط