دوشنبه 8 آذر 1400

کردیت کارت چیست

مقالات
کردیت کارت چیست
کردیت کارت چیست

یک قطعه کوچک برای بزرگترین امور بانکی!

کردیت کارت چیست‌؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را نیز به خود مشغول کرده باشد. به همین سبب مجموعه ارزی پی قصد دارد در این مقاله به بررسی آن بپردازد. کردیت کارت یک قطعه پلاستیکی یا فلزی نازک مستطیلی است که توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می‌شود و به دارندگان کارت اجازه می‌دهد وجوهی را برای پرداخت کالاها و خدمات از بازرگانی که کارت برای پرداخت می‌پذیرند، قرض کنند. همچنین شما با در دست داشتن این کارت، قادر خواهید بود از کوچک ترین امور بانکب، مانند: افتتاح حساب تا پرداخت های بین المللی گوناگون که یکی از بزرگترین امور بانکی است را انجام دهید. پس با ما همراه باشید تا از مزایای کردیت کارت و کاربردهای آن آگاه شوید.

ویژگی ها و مزایای کردیت کارت چیست؟

اعتبار معیاری از توانایی فرد برای بازپرداخت به موقع بدهی خود است که در تاریخچه اعتباری که توسط یک دفتر اعتباری گردآوری شده است و با یک عدد سه رقمی به نام امتیاز اعتباری بیان می شود، توضیح داده شده است. هر چه یک فرد اعتبار بیشتری داشته باشد، خریدهای بیشتری می تواند با استفاده از اعتبار انجام دهد؛ زیرا بیشتر مورد اعتماد وام دهندگان و بانک ها است. اغلب، اعتبار به شکل یک خط اعتباری صادر می شود، مبلغی که هر ماه با خرید کاهش می یابد و با پرداخت به آن دوباره پر می شود.

کاربرد کردیت کارت چیست؟

کارت اعتباری رایج ترین راه برای دسترسی به خط اعتباری است. کارت‌های اعتباری که معمولاً توسط یک بانک یا شرکت خدمات مالی صادر می‌شوند، به دارندگان حساب این امکان را می‌دهند تا بدون پرداخت پول نقد در محل فروش، به صورت اعتباری خرید کنند. در عوض، هزینه‌ها به‌عنوان مانده‌ای جمع می‌شوند که باید در یک چرخه صورت‌حساب ماهانه پرداخت شود و به خریدار زمان بیشتری برای جمع‌آوری پول نقد می‌دهد. مقدار خط اعتباری کارت اعتباری، که معمولاً حد اعتبار نامیده می شود، با امتیاز اعتبار و درآمد دارنده کارت تعیین می شود.

امتیاز ها و پاداش کردیت کارت به چه صورت است؟

هنگامی که دارنده کارت اعتباری موجودی صورت‌حساب خود را به طور کامل هر ماه پرداخت می‌کند، می‌تواند انتظار داشته باشد که امتیاز اعتباری او افزایش یابد. او احتمالاً واجد شرایط دریافت وام های بهتر با مبالغ بالاتر خواهد بود و برای فعالیت هایی که نیاز به اعتبار خوب دارند، مانند اجاره یک آپارتمان، تأیید می شود. علاوه بر این، تقریباً همه کارت‌های اعتباری دارای نوعی برنامه پاداش هستند که در آن دارندگان حساب به ازای هر دلار خرج شده امتیاز کسب می‌کنند، که می‌توان آن را برای برگشت نقدی، یا کالاها و خدمات بازخرید کرد.

تفاوت کارت نقدی و کردیت کارت چیست ؟

تفاوت اصلی کارت اعتباری و کارت نقدی این است که با کارت اعتباری هنگام خرج کردن، از ارائه دهنده کارت وام می گیرید. به عنوان بدهی روی کارت شما می ماند تا زمانی که آن را پرداخت کنید. در مقابل، کارت نقدی به شما امکان می دهد پول نقد خود را مستقیماً از حساب بانکی خود خرج کنید.

هر دو کارت اعتباری و کارت های نقدی یکسان به نظر می رسند. آنها دارای شماره کارت 16 رقمی، تاریخ انقضا و کد شماره شناسایی شخصی (PIN) هستند.

دیر کرد تسویه با کردیت کارت چه عواقبی دارد؟

اگر صاحب حساب نتواند به موقع پرداخت کند، موجودی پرداخت نشده ممکن است شروع به تعلق سود کند. نه تنها موجودی و بهره باید پرداخت شود، بلکه پرداخت های دیرهنگام می تواند امتیاز اعتباری صاحب حساب را کاهش دهد.

چرا باید کردیت کارت بگیرم؟

مسترکارت و ویزا کارت دو شرکت معتبر در حوزه عرضه کارت های اعتباری هستند که روزانه در حال پیشرفت و توسعه هستند. یکی از مهمترین مزایای کردیت کارت Credit Card، بی‌نهایت بودن سقف موجودی حساب و امکان خرید در تمامی فروشگاه‌های کشورهای مختلف در سراسر دنیا به جز ایران است. پس برای سفر به خارج از کشور این نوع کارت از الزامات سفر ما می باشد. امیدوارم که این مقاله از سایت ارزی پی مورد پسند شما واقع شده باشد و توانسته باشیم به خوبی شما را آگاه سازیم که کردیت کارت چیست؟ و چه کاربرد و مزایایی دارد.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط