هزینه سفارت

متن زیر لوگو اصلی متن زیر لوگو اصلی متن زیر لوگو اصلی

درخواست پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت
توضیحات

تعیین وقت سفارت

سفرهای خارجی و توریستی بحث تازه ای نیست و مردم برای آشنایی با فرهنگهای گوناگون اقدام به سفر می کنند. سفر به هر کشوری همواره مشتریان خاص خود را داشته است. برای مسافرت به مقصد مورد نظر خود لازم است ویزای مسافرتی آن کشور را داشته باشید و برای گرفتن ویزا، حتما باید در یکی از سفارت خانه های آن کشور در کشورهای همسایه مصاحبه سفارت خانه انجام دهد. اما پرداخت هزینه سفارت به چه صورت می باشد. مجموعه خدمات پرداخت ارزی و دلاری ارزی پی شما را در این راهنما با روش گرفتن وقت سفارت آمریکا پرداخت هزینه های سفارت آشنا می کند پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

پرداخت هزینه تعیین وقت سفارت (MRV Fee)

هزینه سفارت آمریکا

پرداخت هزینه سفارت برای متقاضیان ایرانی معمولا در نزدیکترین سفارتخانه یا کنسولگری کشور مقصد در کشور های همسایه صورت میگیرد. کلیه متقاضیان ویزا های غیر مهاجرتی ( توریستی و دانشجویی ) می بایستی  پیش از تعیین وقت مصاحبه اقدام به ایجاد اکانت در سایت سفارت موردنظرشان کرده باشند و همچنین پرداخت وجه به مبلغ 160 دلار باید انجام شود. قابل ذکر است که پرداخت هزینه سفارت توسط کارت های بین المللی ( مستر کارت و ویزا کارت ) انجام پذیر می باشد و غیر قابل استرداد است.

بر اساس قوانین کسانی که قصد دریافت ویزای غیر مهاجرتی دارند، باید در مرحله اخذ ویزای ورود هزینه ای با عنوان (MRV Fee (Machine Readable Visa، پرداخت نمایند.

از طرفی دیگر، از آنجایی که خیلی از کشور ها در ایران سفارتخانه ای ندارد، شهروندان ایرانی برای انجام مصاحبه و سایر اقدامات لازم، باید به سفارت کشورهای همسایه خود مراجعه کنند. از جمله ی این سفارت ها می توان به سفارت ارمنستان، امارات متحده عربی و  ترکیه اشاره کرد. بدین منظور لازم است، با پرداخت هزینه سفارت، با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی و مراجعه به سفارت کشور مقصد در این کشورها، مصاحبه شوند.

 

اطلاعات مهم در مورد پرداخت هزینه های MRV:

  • مهلت یک ساله

بعد از پرداخت هزینه MRV و مشاهده تقویم، به مدت یکسال از تاریخ پرداخت برای تعیین وقت سفارت مهلت دارید.

 

  • آستانه تغییر زمان مصاحبه

شما می‌توانید بعد از تعیین وقت، بدون پرداخت هزینه سفارت، تا حداکثر 5 مرتبه زمان مصاحبه خود را تغییر دهید.

 

  • بازه زمانی تغییر زمان مصاحبه

تغییر زمان مصاحبه تا یک روز قبل از مصاحبه برقرار می باشد. اما تنها بدین شرط که در همان کنسولگری بخواهید وقت بعدی را انتخاب کنید.

 

  • تغییر کنسولگری انتخابی

در صورتی که تمایل به تغییر کنسولگری داشته باشید، لازم است مبلغ MRV دوباره پرداخت شود.

 

  • غیر قابل برگشت بودن مبلغ پرداختی

MRV Fee غیر قابل بازگشت (Non-Refundable) می‌باشد.

 

  • از دست دادن زمان مصاحبه

اگر شما زمان مصاحبه ی خود را به هر دلیل از دست دهید، باید پرداخت هزینه سفارت را دوباره پرداخت کرده و زمان جدیدی را تعیین کنید. بدیهی است که زمان بندی درست شما باعث جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی خواهد شد.

 

  • غیرقابل انتقال و فروش

این مبلغ قابل انتقال و فروش به شخص دیگری نمی باشد و فقط مخصوص شخصی که در هنگام ثبت نام اطلاعاتش وارد شده می باشد.

 

  • هزینه

در صورت رد شدن درخواست شما، مبلغ MRV Fee قابل بازگشت نمی باشد. به گفته ی سایت سفارت، مبلغ پرداخت هزینه سفارت برای فرایند درخواست شما هزینه شده است.

 

نکاتی در مورد پرداخت حضوری و غیرحضوری MRV Fee

روش پرداخت هزینه وقت سفارت

بعد از پرداخت هزینه سفارت در بانک ها، ملزم به نگه داری از رسید برای سوابق پرداخت خود هستید. در صورت گم شدن یا دزدیده شدن این رسید، شما نمی توانید تعیین وقت کرده و ملاقات داشته باشید. پس بهتر است تا حد امکان از پرداخت آنلاین استفاده کرده و با اطمینان خاطر قدم بردارید.

این در حالی است که در صورت استفاده از پرداخت های الکترونیکی یا EFT، می توانید ظرف دو ساعت تعیین وقت خود را انجام دهید.

نتیجه گیری :

هزینه وقت سفارت برای افرادی که می خواهند ویزای کشورهای مختلف را بگیرند، اهمیت زیادی دارد. یکی از مراحلی که باید برای گرفتن ویزای ایتالیا طی کنید، وقت سفارت برای انگشت نگاری و مصاحبه است و البته برای طی کردن آن باید هزینه وقت سفارت ایتالیا را پرداخت کنید.

اگر می خواهید در رابطه با هزینه سفارت آلمان، هزینه ویزا متریک، هزینه وقت سفارت امریکا، نحوه پرداخت هزینه سفارت آمریکا در لبنان و پاکستان بیشتر بدانید؛ بهتر است که با کارشناسان سایت پرداخت ارزی و دلاری ارزی پی در ارتباط باشید.

منبع : ustraveldocs.com


نحوه ثبت سفارش

نحوه ثبت سفارش

نحوه ثبت سفارش

نحوه ثبت سفارش