دوشنبه 7 سپتامبر 2020

ساخت ماسک برقی مجهز به فن توسط شرکت ال جی

اخبار
ساخت ماسک برقی مجهز به فن توسط شرکت ال جی
ساخت ماسک برقی مجهز به فن توسط شرکت ال جی

با شیوع ویروس کرونا و طولانی شدن حضورش به نظر می رسد که ماسک ها برای مدتی طولانی همراه ما باشند. حال با توجه به این موضوع شرکت های فناوری محور در تلاش هستند که برای تنفس ایمن و مطمئن، فراتر از آنچه ماسک های یکبار مصرف صورت می توانند به ما بدهند، به تولید محصولات نوآورنه این پوشش اجباری دسترسی پیدا کنند. در همین راستا شرکت کره ای “ال جی” اولین تلاش جدی خود را برای تأمین “هوای پاک” عرضه کرده است.

 

ماسک تولیدی ال جی مجهز به باتری از دو فیلتر H13 HEPA قابل تعویض ، فن های دو سرعته دوگانه (برای ورود و خروج هوا) و یک سنسور تنفسی برای اطمینان از تنفس هوای عاری از ویروس می باشد. این دستگاه تصفیه هوای پوشیدنی PuriCare نام دارد.

بسیاری از مقامات بهداشتی و دولتی در سراسر جهان شهروندان را به استفاده از ماسک صورت در محافل عمومی تشویق می‌کنند. این توصیه با توجه به شیوع آسان ویروس کرونا مطرح شده است و تا زمان کشف یک واکسن یا روش درمان برای این بیماری استفاده از ماسک صورت بهترین روش برای کنترل شیوع، کاهش سرعت تکثیر ویروس و محافظت از خود و اطرافیان به‌شمار می‌رود.

با این‌حال پوشیدن ماسک می‌تواند آزاردهنده باشد؛ چرا که افراد هنگام استفاده از آن احساس گرمای خفیف کرده و احتمالا نفس کشیدن برای آن‌ها تا حدودی دشوار خواهد شد. اما کمپانی ال‌جی تصور می‌کند که راه‌حل این مشکل را کشف نموده است. این شرکت کره‌ای موفق به تولید ماسکی موسوم به LG PuriCare شده است. این محصول اساسا یک ماسک صورت مجهز به باتری است که همراه با فن‌های داخلی عرضه می‌شود.

 

به گفته ال‌جی “استفاده از جدیدترین دستاوردهای پیشرفته ال‌جی در زمینه تصفیه هوا و فیلترهای قابل تعویض با کارآیی بالا به ابزار پوشیدنی PuriCare امکان می‌دهد تا در ورودی و خروجی ماسک هوایی تازه و سالم را تولید نماید. دستگاه تصفیه هوای پوشیدنی ال‌جی با وجود فن‌های دوگانه و سنسور تنفسی جدیدا اختراع شده به کاربران امکان می‌دهد تا هوایی پاکیزه و تصفیه شده را دریافت نمایند؛ در حالی‌که حسگر تنفسی با تشخیص چرخه و حجم تنفس کاربر سرعت عملکرد فن‌های ۳ سرعته را تنظیم می‌کند. به منظور کمک‌رسانی به جذب هوای بیش‌تر سرعت این فن‌ها به‌طور خودکار افزایش یافته و به منظور کاهش مقاومت حین بازدم سرعت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. بدین‌ترتیب امکان تنفس آسان و بدون دردسر برای کاربران فراهم می‌شود.”

این ماسک مجهز به فیلترهایی است که در مواقع لزوم قابل تعویض هستند. همچنین اپلیکیشن ارائه شده به‌همراه این ماسک زمان احتمالی تعویض فیلترها را به کاربر یادآوری خواهد کرد. ال‌جی به قیمت‌گذاری این ماسک هیچ اشاره‌ای نکرده است؛ اما بر اساس پیش‌بینی‌ها این محصول طی ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ در بازارهای منتخب جهانی عرضه خواهد شد.

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط