سه‌شنبه 16 فروردین 1401

زیپ کد برای پی پال (دریافت زیپ کد آمریکا)

مقالات، مقالات پی پال، وبلاگ
زیپ کد برای پی پال (دریافت زیپ کد آمریکا)
زیپ کد برای پی پال (دریافت زیپ کد آمریکا)

زیپ کد برای پی پال : شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگام ثبت نام یا خرید حساب کاربری در نرم افزار ها یا سایت های خارجی، در فرم ثبت نامی میان اطلاعاتی که از شما خواسته می شود، زیپ کد را دیده باشید؛ اگر نمی دانید که زیپ کد چیست؟ و یا قصد دریافت زیپ کد (پست کد) برای پی پال به منظور افتتاح حساب پی پال یا خرید با پی پال را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله از مجموعه پرداخت بین المللی ارزی پی ضمن بررسی اینکه زیپ کد چیست؟ چگونگی دریافت آنرا برای شما توضیح می دهیم.

زیپ کد چیست؟

زیپ کد (zip code) یا پست کد یکی از اطلاعات شخصی برای تشخیص هویت افراد هنگام ثبت نام در پلت فرم هایی است که احتیاج به وارد کردن اطلاع دقیق افراد دارند؛ به عنوان مثال برای ثبت نام لاتاری، خرید آنلاین، ساخت حساب کاربری (Account) پلی استیشن یا ایکس باکس، گوگل یا اپل آیدی، صدور مسترکارت مجازی یا ویزا کارت مجاری و یا در ساخت آدرس های فیک، به وارد کردن و داشتن زیپ کد برای تکمیل اطلاعات نیاز است.

عبارت Zip مخفف Zone improvement plan به معنی طرح رشد منطقه ای می باشد که به عنوان کد خدمات پست الکترونیکی میان افراد شناخته می شود. البته زیپ کد درواقع متعلق به کشور ایالات متحده آمریکاست و بر روی کارت شناسایی افراد درج می شود. در نظر داشته باشید برای بکاربردن کد پستی ایران در وبسایت ها و نرم افزارهای خارجی مثل بکار بردن زیپ کد برای پی پال، می بایست پیش شماره 0098 را قبل از آن وارد کنید؛ چراکه کد بدون پیش شماره فقط برای استفاده در ایران کاربرد دارد.

زیپ کد برای پی پال

آشنایی با انواع زیپ کد برای پی پال

لازم به ذکر است که zip code ها در کشور های آسیایی و اروپایی استفاده نمی شوند. همچنین زیپ کد ها انواع مختلفی دارند که در ساخت حساب های کاربری و در فرم های اطلاعاتی مورد استفاده قرار می گیرند. در لیست زیر نام چند نمونه از انواع زیپ کد را برای شما آورده ایم:

  1. زیپ کد استاندارد: این دسته از زیپ کد ها به شکل استاندارد می باشند و براساس محدوده پستی شما بکار برده می شوند. یعنی برای یک محدوده خاص یک کد قرار داده شده است. به عنوان مثال در zip code آمریکا که عددی پنج رقمی است، رقم اول برای گروهی خاص، رقم دوم و سوم مربوط به شهر اصلی و رقم چهارم و پنجم به آدرس های اختصاصی اشاره دارد. بنا بر توضیحات گفته شده، زیپ کد شهرستان های درون یک ایالت دارای رقم های دوم و سوم مشابه می باشند.
  2. زیپ کد منحصر به فرد: زیپ کد های منحصر به فرد و یکتا به مراکز دولتی، ساختمان های تجاری، دانشگاه ها، ادارات و سازمان ها اختصاص دارد. این مراکز به دلیل تبادلات آدرسی بیشتر نسبت به افراد عادی، دارای zip code اختصاصی هستند.
  3. زیپ کد نظامی: در کشور آمریکا، یکی از انواع زیپ کد نوع نظامی آن است که برای ارگان های نظامی و ارتش کاربرد داشته و برای اقدامات نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.
  4. زیپ کد جعبه پستی: از دیگر انواع زیپ کد برای پی پال، کد جعبه پستی می باشد؛ این نوع کد تنها برای جعبه های پستی افراد به کار رفته و درروش های ارسال دیگر، مورد استفاده نیست. هر کد فقط برای یک جعبه پستی تعیین می شود.

زیپ کد برای پی پال

دریافت زیپ کد برای پی پال

یکی از دیگر کاربرد های زیپ کد، هنگام ثبت نام و وریفای حساب پی پال یا موقع خرید گیفت کارت می باشد؛ هنگام ساخت این حساب های کاربری می بایست برای شناخته شدن به عنوان یک کاربر خارجی، می بایست آدرسی واقعی وارد کنید تا اجازه استفاده از خدمات به شما داده شود.

روش های متعددی به منظور دریافت زیپ کد برای پی پال وجود دارید که می توانید آنهارا بکار ببرید. به عنوان نمونه: می توانید از زیپ کد و آدرس های تقلبی و جعلی استفاده کنید؛ در نظر داشته باشید در این حالت ممکن است به دلیل فیک بودن کد وارد شده، حساب شما بلاک یا بسته شود. در نتیجه ما به شما وارد کردن آدرس و زیپ کد های واقعی را پیشنهاد می کنیم.

همچنین بخوانید: ویزاکارت مجازی برای وریفای پی پال

زیپ کد ایران برای پی پال

استفاده از زیپ کد در ثبت نام های اینترنتی، خرید ها یا ساخت اکانت در پلتفرم های مختلف بسیار کاربرد دارد؛ اگر به دنبال دریافت زیپ کد برای پی پال هستید، قصد ساخت حساب پی پال یا خرید با درگاه ویزا و مستر کارت را دارید با مراجعه درگاه پرداخت دلاری ارزی پی می توانید این اقدامات را انجام دهید. در این مقاله درباره زیپ کد آمریکا توضیحاتی را ارائه کردیم و انواع و کاربرد های آنرا مورد بررسی قرار داریم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط