سه‌شنبه 20 اردیبهشت 1401

ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ (آموزش جامع ووچر 2021)

مقالات پرفکت مانی، وبلاگ
ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ (آموزش جامع ووچر 2021)
ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ (آموزش جامع ووچر 2021)

ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ سیستم پرداخت بین المللیی پرفکت مانی انجام تراکنش را در کمترین و با کمترین کارمزد ممکن می کند و برای استفاده از خدمات این سیستم روش های متفاوتی وجود دارد یکی از این روش های این است که از ووچر پرفکت مانی (Voucher) استفاده کرد که به کارت شارژ پرفکت مانی معروف است ولی این که مکانیسم روش فوق به چه صورت است و خرید ووچر پرفکت مانی و استفاده از آن به چه صورت است. در مقاله ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ در سایت ارزی پی کاملا ووچر را برسی خواهیم کرد.

 

ووچر پرفکت مانی

 

امروزه همه تکنولوژی مالی به سمتی پیش می رود که تراکنش های مالی با سهولت انجام شود و همچنین امروزه با تراکنش های مالی آنلاین بدون وجود پول نقد باعث شد، شما در خانه در حال انجام تراکنش مالی خود هستید اما امروزه سهولت کار به حدی رسیده است که شما می توانید به خارج از کشور هم پول ارسال ارسال کنید. موسسات و همچنین سیستم های تراکنش مالی بین المللی چون: پرفکت مانی، پی پال، وب مانی و مسترکارت باعث شدند که شما به راحتی اقدام به دریافت و یا انتقال وجه کنید.

ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

ووچر به چه معناست؟

ووچر چیست و یا به اصطلاح دیگر ووچر به چه معناست؟! یک کوپن تمام اسنادی را که برای پشتیبانی از توزیع پول نقد استفاده می شود نگهداری می کند. از این نظر، کوپن یک کنترل داخلی است زیرا تمام اسناد منبع مناسبی را که قبل از نوشتن چک مورد نیاز است، سازماندهی می کند.

مثال

فایل های کوپن باید برای تمام هزینه های شرکت از خرید موجودی تا قبوض ماهانه آب و برق استفاده شود. بیایید به عنوان مثال به خرید موجودی نگاه کنیم.

هنگامی که یک قطعه از موجودی قرار است سفارش داده شود، بخش بازرگانی یا موجودی یک درخواست خرید را به بخش خرید ارسال می کند. بخش خرید برای موجودی سفارش می دهد و هم سند درخواست خرید و هم سفارش خرید را در فایل کوپن قرار می دهد.

 

ووچر چیست و چه مشخصاتی دارد؟

ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

طی سال های گذشته ورود ابزارهای مالی مانند چک بانکی، افراد را از حمل پول نقدر آسوده می ساخت و امکان انجام تراکنش ها و پرداخت ها را بدون داشتن پول نقد فراهم می کرد باعث سادگی در انجام امور مالی شد؛ ووچر پرفکت مانی نیز هم هدف را دنبال می کند.

ووچر پرفکت مانی که به انگلیسی Voucher نوشته می شود یا به نوعی کارت شارژ پرفکت مانی نوعی چک بانکی الکترونیکی است که به منظور افزایش اعتبار و برداشت از حساب پرفکت مانی مورد استفاده قرار می گیرد. ووچر پرفکت مانی از یک شماره یکتای دیجیتالی 16 رقمی، یک کد فعال سازی 10 رقمی، مقدار اعتبار و تاریخ ایجاد کارت تشکیل شده است.

 

مشخصات ووچر پرفکت مانی

 

ووچر چیست چه کاربردی دارد؟

ووچر چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

انتقال پول به هر شخص در سراسر جهان برای ایرانیان مشکل بسیار بزرگی می باشد که ووچر پرفکت مانی این مشکل را حل کرده و باعث انتقال پول به هر شخص به سراسر جهان می باشد که دریافت کننده حتی اگر حساب پرفکت مانی نداشته باشد، شماره و کد فعال سازی ووچر را از طریق پیامک دریافت می کند.

همچنین پرداخت آنلاین برای کالا و خدمات به صورت ایمن و مطمئن و تبدیل Voucher به هر ارز دیجیتال یا پول نقد دیگری از طریق صرافی های آنلاین مانند سایت خدمات ارزی  ارزی پی

برای اشاره به برخی دیگر از کاربرد های استفاده از ووچر پرفکت مانی از سناریو ها استفاده می کنیم.

فرض کنید خدماتی را سفارش داده اید و به مکانی سفر می کنید که دسترسی به حساب پرفکت مانی خود را نداشته اید. از طریق ووچر می توانید هزینه مربوط به خدمات را پرداخت کنید. یا می خواهید از شخصی چیزی خریداری کنید که به هر دلیل نمی خواهد مشخصات حساب پرفکت مانی خود را بدهد یا اصلا حساب پرفکت مانی ندارد. در این صورت می توانید ووچر پرفکت مانی ارائه دهید.

یا حتی قصد ندارید که پول نقد با خود حمل کنید؛ در این صورت می توانید از ووچر پرفکت مانی با خود همراه داشته باشید و در سراسر جهان از طریق صرافی های مطمئن و تایید شده ووچر را به پول نقد تبدیل کنید.

سولات متداول

ووچر چیست؟

یک کوپن تمام اسنادی را که برای پشتیبانی از توزیع پول نقد استفاده می شود نگهداری می کند.

ووچر پرفکت مانی چیست؟

ووچر پرفکت مانی که به انگلیسی Voucher نوشته می شود یا به نوعی کارت شارژ پرفکت مانی نوعی چک بانکی الکترونیکی است که به منظور افزایش اعتبار و برداشت از حساب پرفکت مانی مورد استفاده قرار می گیرد.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط