چهارشنبه 19 مرداد 1401

نحوه انتقال پول از خارج به ایران (انتقال پول از خارج به ایران توسط صرافی)

مقالات ارسال حواله، وبلاگ
نحوه انتقال پول از خارج به ایران (انتقال پول از خارج به ایران توسط صرافی)
نحوه انتقال پول از خارج به ایران (انتقال پول از خارج به ایران توسط صرافی)

نحوه حواله ارزی از طریق صرافی: خیلی از شما در جریان معاملات تجاری تان با بحث انتقال پول، به مشکلات و موانع بسیار زیادی برخوردید. با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور مان داریم و با توجه به موقعیت مان، نقل و انتقال پول در ایران به روش های معمول انجام نمی شود. پس ما باید روش های خاص تر و متفاوت تری داشته باشیم. پس نحوه انتقال پول از خارج به ایران موضوع مهمی است.

در این مقاله به بررسی روند انتقال پول از طریق صرافی و اینکه آیا به صراف ها می توان اعتماد کرد؟ در سایت خدمات پرداخت ارزی ارزی پی می پردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه انتقال پول از خارج به ایران:

  1. برای شروع حواله ارزی صرافی، می بایست قیمت ارز دلخواه خود را به نرخ روز استعلام کنید.
  2. پس از آن باید اطلاعاتی اعم از: شماره حساب، نام و نام خانوادگی وی را به صرافی بدهید.
  3. سپس مبلغ مورد نظر را با کارمزد تعیین شده برای عملیات انتقال پرداخت کنید.
  4. بعد از پرداخت وجه باید رسیدی از صرافی دریافت کنید.

نکته قابل توجه برای انتقال پول از طریق صرافی این است که:

اگر اولین بار است که قصد دارید حواله ارزی از طریق صرافی انجام دهید باید در سیستم صرافی مورد نظر اطلاعات حساب خود را ثبت کنید برای این کار نیاز است که مدارک و اطلاعات زیر را داشته باشید:

  • کارت ملی و شناسنامه و کارت بانکی
  • آدرس محل سکونت
  • اگر اطلاعات حساب شما با کارت ملی یکی باشد مشکلی از بابت ثبت اکانت در صرافی نخواهید داشت

 

روند کار حواله ارزی صرافی ها در ایران چیست؟

 

صرافی ها جایگزین بانک ها شدند، قبل از این که اتفاقات و شرایط خاصی در بحث تحریم و نقل و انتقال پولی در ایران اتفاق بیافتد و بانک ها از ارائه خدمات ارزی به ایرانی ها خارج شوند و این امکان وجود نداشته باشد.

خود ایرانی ها هم در کشور های دیگر با پاسپورت ایرانی شان نمی توانند خدمات ارزی یعنی دلار و یا یورویی دریافت کنند و یا خیلی سخت می توانند این خدمات را دریافت کنند. اکثرا بحث نقل و انتقال و تحریم هایی که برای خود اشخاص ایرانی هم برای شرکت های تجاریشان واقف است.

نحوه انتقال پول از خارج به ایران

تفاوت انتقال پول از طریق صرافی و بانک

 

نحوه انتقال پول از خارج به ایران: صراف ها در ایران جایگزین مناسبی به جای بانک ها شدند و شما قبلا با مراجعه به بانک ها یک حساب باز می کردید و بانک می گفت این سوئیفت من است، این شماره حساب شماست و اگر مشتریتان می خواهد پول را به این حساب واریز کند در حسال شما نمایش داده می شود و تمام سیستم اتوماتیک بود.

اما حواله ارزی از طریق صرافی تفاوت زیادی با بانک ها دارند و شما با مراجعه به صرافی شخص صراف سوئیفت و شماره حساب خود را که در یک کشور و منطقه دیگر دارد و شما آن را به شمرتی خودتان می دهید و تفاوتش این است که در بانک وقتی پول واریز می شود اتوماتیک وارد دفترچه حساب، کارت یا اینترنت بانک شما می شود اما در اینجا به محض اینکه پول واریز می شود شما باید مدارک لازم برای واریز را به صراف ارائه کنید تا صراف بعد از تایید این مبلغ را بری شما و به حساب شما منظور کند.

این روند کار صراف ها در ایران است و هیچ مشکلی هم در این کار ندارند و هیچ گونه تحریمی بر بحث نقل و انتقال صراف ها نمی تواند تاثیرگذار باشد، درست است که اگر مقدار تقاضای بازار برای خرید ارز افزایش و میزان صادرات کاهش پیدا کند قیمت ارز بالا می رود اما در روند کار صراف ها هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

 

صراف چه کسی است؟

صراف به شخص یا سازمانی گفته می شود که تجارت آن مبادله سکه یا ارز یک کشور با کشور دیگر است. این تجارت سلف بانکداری مدرن بود. ظهور پول کاغذی در اواسط قرن هفدهم و توسعه بانکداری مدرن و نرخ ارز شناور در قرن بیستم به بازار ارز اجازه توسعه داد. این روشی را برای بانک‌ها و سایر شرکت‌های مالی متخصص مانند صرافی‌ها و کارگزاران فارکس فراهم کرد تا بتوانند به راحتی پول یک کشور را به کشور دیگر تغییر دهند.

صراف کسی است که شما به او مراجعه می کنید و یک واحد پولی معین را به واحد دیگر تغییر می ‌دهد البته بانک‌ ها هم این کار را انجام می‌ دهند اما صراف ها با نرخ پایین تر این کار را انجام می ‌دهند و صراف ها بیشتر کارشان با پول نقد است. امروزه انتقال پول از طریق صرافی بسیار رواج پیدا کرده است.

نحوه حواله ارزی از طریق صرافی

نحوه انتقال پول از خارج به ایران از طریق صرافی قابل اعتماد است؟

 

در طول زمان صراف هایی بودند که ورشکسته شدند و یا با پول مردم فرار کردند، اکثر این اتفاقات ها در مورد صراف هایی بوده است که مجوز نداشته اند و یا صراف هایی که به علت های مختلف بدهکار شدند و مجبور شدند که از مردم، صراف های دیگرو جاهای دیگر ارز به صورت بهره ای خرید کنند و حالا به علت های مختلف کم آوردند و ورشکسته شدند. برای همین مردم کمی سخت به انتقال پول از طریق صرافی اعتماد می کردند.

اگر معاملاتتان کوچک است خیلی مهم نیست. ولی اگر حدود 100 تا 200 هزار دلار می شود در مورد صراف کمی بیشتر تحقیق کنید و صراف مناسب تری را برای حواله ارزی انتخاب کنید. امیدوارم که مقاله روند و نحوه انتقال پول از خارج به ایران از طریق صرافی از سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی مورد پسند شما واقع شده باشد.

پرسش و پاسخ

مهم ترین نکته برای انتقال پول از طریق صرافی چیست؟

اگر اولین بار است که قصد دارید حواله ارزی از طریق صرافی انجام دهید باید در سیستم صرافی مورد نظر اطلاعات حساب خود را ثبت کنید برای این کار نیاز است که مدارک و اطلاعاتی که در سایت قرار داده شده است، داشته باشید. برای مطالعه آن ها کلیک کنید.

صراف چه کسی است؟

صراف کسی است که شما به او مراجعه می کنید و یک واحد پولی معین را به واحد دیگر تغییر می ‌دهد البته بانک‌ ها هم این کار را انجام می‌ دهند اما صراف ها با نرخ پایین تر این کار را انجام می ‌دهند و صراف ها بیشتر کارشان با پول نقد است.

منبع: moneytransfers.com، www.monito.com

سهند در 21 شهریور 1401 در 9:18 ق.ظ گفته:


تا چه مقدار میشود پول از خارج بفرستن مثلا تا ۲میلیون دلار میشه فرستاد؟

پاسخ

Saeed Moradi در 16 آبان 1401 در 8:58 ق.ظ گفته:


سلام ببخشید میخواستم بدونم میشه از آلمان پول انتقال داد

پاسخ

دانیال در 20 آبان 1401 در 8:59 ق.ظ گفته:


سلام.ایا برای انتقال پول محدودیت هم وجود دارد؟اگر وجود دارد مقدار ان چقدر است؟

پاسخ
اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط