دوشنبه 16 فروردین 1400

نحوه حواله ارزی از طریق صرافی

مقالات ارسال حواله، وبلاگ
نحوه حواله ارزی از طریق صرافی
نحوه حواله ارزی از طریق صرافی

نحوه حواله ارزی از طریق صرافی ، خیلی از شما در جریان معاملات تجاری تان با بحث انتقال پول، به مشکلات و موانع بسیار زیادی برخوردید، با توجه به شرایط ویژه ای که در کشور مان داریم و با توجه به موقعیت مان، نقل و انتقال پول در ایران به روش های معمول انجام نمی شود، پس ما باید روش های خاص ترو متفاوت تری داشته باشیم.

در مقاله نحوه حواله ارزی از طریق صرافی به برسی روند کار صرافی در ایران، صراف چه کسی است؟ به صراف ها می توان اعتماد کرد؟ در سایت خدمات پرداخت ارزی ارزی پی می پردازیم پس تا انتها با ما همراه باشید.

 

 

روند کار صرافی ها در ایران

 

صرافی ها جایگزین بانک ها شدند، قبل ازاینکه اتفاقات و شرایط خاصی در بحث تحریم و نقل و انتقال پولی در ایران اتفاق بیافتد و بانک ها از ارائه خدمات ارزی به ایرانی ها خارج شوند و این امکان وجود نداشته باشد

خود ایرانی ها هم در کشور های دیگر با پاسپورت ایرانی شان نمی توانند خدمات ارزی یعنی دلار و یا یورویی دریافت کنند و یا خیلی سخت می توانند این خدمات ار دریافت کنند و اکثرا بحث نقل و انتقال و تحریم هایی که برای خود اشخاص ایرانی هم برای شرکت های تجاریشان واقف است.

 

 

تفاوت صرافی و بانک

 

صراف ها در ایران جایگزین مناسبی به جای بانک ها شدند و شما قبلا با مراجعه به بانک ها یک حساب باز می کردید و بانک می گفت این سوئیفت من است، این شماره حساب شماست و اگر مشتریتان می خواهد پول را به این حساب واریز کند در حسال شما نمایش داده می شود و تمام سیستم اتوماتیک بود.

اما صرافی ها تفاوت زیادی با بانک ها دارند و شما با مراجعه به صرافی شخص صراف سوئیفت و شماره حساب خود را که در یک کشور و منطقه دیگر دارد و شما آن را به شمرتی خودتان می دهید و تفاوتش این است که در بانک وقتی پول واریز می شود اتوماتیک وارد دفترچه حساب، کارت یا اینترنت بانک شما می شود اما در اینجا به محض اینکه پول واریز می شود شما باید مدارک لازم برای واریز را به صراف ارائه کنید تا صراف بعد از تایید این مبلغ را بری شما و به حساب شما منظور کند.

این روند کار صراف ها در ایران است و هیچ مشکلی هم در این کار ندارند و هیچ گونه تحریمی بر بحث نقل و انتقال صراف ها نمی تواند تاثیرگذار باشد، درست است که اگر مقدار تقاضای بازار برای خرید ارز افزایش و میزان صادرات کاهش پیدا کند قیمت ارز بالا می رود اما در روند کار صراف ها هیچ مشکلی به وجود نمی آید.

 

 

صراف چه کسی است؟

 

صراف کسی است که شما به او مراجعه می کنید و یک واحد پولی معین را به واحد دیگر تغییر می ‌دهد البته بانک‌ ها هم این کار را انجام می‌ دهند اما صراف ها با نرخ پایین تر این کار را انجام می ‌دهند و صراف ها بیشتر کارشان با پول نقد است.

 

به صراف ها می توان اعتماد کرد؟

 

در طول زمان صراف هایی بودند که ورشکسته شدند و یا با پول مردم فرار کردند، اکثر این اتفاقات ها در مورد صراف هایی بوده است که مجوز نداشته اند و یا صراف هایی که به علت های مختلف بدهکار شدند و مجبور شدند که از مردم، صراف های دیگرو جاهای دیگر ارز به صورت بهره ای خرید کنند و حالا به علت های مختلف کم آوردند و ورشکسته شدند.

اگر معاملاتتان کوچک است خیلی مهم نیست ولی اگر حدود 100 تا 200 هزاردلار می شود درمورد صراف کمی بیشتر تحقیق کنید و صراف مناسب تری را انتخاب کنید.

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط