دوشنبه 15 فروردین 1401

درگاه پرداخت دلاری

مقالات پی پال
درگاه پرداخت دلاری
درگاه پرداخت دلاری

نحوه استفاده از درگاه پرداخت دلاری

درگاه پرداخت دلاری چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ پرداخت با پیپال به چه صورت است؟ این سوالی است که ممکن است ذهن شما را به خودش مشغول کرده باشد. برای پاسخ به این سوال تصور کنید، شما صاحب کسب و کاری هستید و می خواهید محصول خود را به همگان نشان دهید. اگر مشتریان شما داخل ایران باشند به راحتی می توانید پول محصول را از او بگیرید. اما اگر شما مشتریانی در خارج مرز داشته باشید چه؟ و یا اگر بخواهید کسب و کار خود را در سطح جهانی به نمایش بگذارید باید چه کاری کنید؟ شما با مراجعه به سایت ارزی پی می توانید انجام کلیه خدمات پرداخت بین المللی را به آسانی تجربه کنید.

به دلیل تحریم های موجود امکان دریافت پول از خارج کشور ممکن نیست. لازم است شما برای این کار بعد از ثبت شرکت و برند خود به بک درگاه پرداخت ارزی مراجعه کنید. شم برای انجام کلیه خدمات پرداخت بین المللی به سایت معتبر ارزی پی مراجعه کنید.

درگاه پرداخت ارزی یکی از خدماتی است که به واسطه آن میتوان از آن انواع معاملات تجاری و پرداخت های اینترنتی را انجام داد و همچنین از این خدمات جهت خرید و فروش کالاها و محصولات استفاده کرد.

انواع درگاه پرداخت دلاری

رایج ترین روش برای تبادل پول در اینترنت استفاده از کار‌ت‌های اعتباری مانند ویزاکارت و مسترکارت هستند و سیستم‌های پرداختی زیادی برای فروش اینترنتی دلاری وجود دارد ولی به دلیل تحریم ایران، استفاده از آنها ممکن نیست.

درگاه پرداخت ویزا کارت؛ یک امکان بسیار نادر

از آنجایی که برای دریافت درگاه ویزا کارت نیاز به حساب شرکتی ویزاکارت است. و از طرفی Visa card تجاری به کسانی تعلق می گیرد که مدارک ثبت یک شرکت خارجی داشته باشند. این امر کمی سخت شده است.

دریافت درگاه ویزا کارت به همین جا ختم نمی شود و شما پس از طی مراحل بالا می بایست؛ آدرس وب سایتی که در خارج از کشور ثبت شده است داشته باشید. و همه این موارد دریافت درگاه ویزا کارت را برای ایرانیان ساکن کشور تقریبا غیر ممکن کرده است.

درگاه پرداخت پی بال؛ رایج ترین درگاه پرداخت دلاری

معروف ترین و رایج ترین درگاه پرداخت ارزی پی پال است.  این درگاه درواقع  یک کمپانی آمریکایی است که سیستم پرداخت بین المللی PayPal را برای عموم عرضه کرده است.

 

 

مزیت های پی بال

رایج ترین سایت دریافت پول پی پال است. از طریق این سایت می توانید برای دوستان و آشنایان پول بفرستید. کافی است آدرس ایمیل شخص مقابل را داشته باشید و او با آن ایمیل در پی پال اکانت داشته باشد. برخی مزیت ها سبب شده اقبال به این درگاه زیاد شود در ادامه به شرح برخی از این موارد می پردازیم.

پی پال؛ یک جایگزین مناسب برای حواله های بانکی

این درگاه الکتریکی می تواند جایگزین بسیار خوبی برای روش های قدیمی و سیستم های بانکی سنتی باشد. در نتیجه در سیستم پرداخت دلاری پیپال، دیگر نیاز به استفاده از حواله های بانکی و چک های بانکی جهت تبادلات بین المللی نیست.

پی پال؛ یک درگاه مقرون به صرفه

درصدی که پی پال از هر فروش دریافت می کند بسیار کم و با صرفه است و چیزی در حدود ۳-۲ درصد قیمت فروش است. این به آن معناست که، هزینه استفاده از درگاه الکترونیکی PayPal به ازای هر تراکنش 0.3دلار+2.9% است.

پیچیدگی های درگاه پیپال

باوجود آنکخ این درگاه پرداخت دلاری همه شبکه های کارت اعتباری ، کیف پول های دیجیتال و سیستم عامل های تجارت الکترونیکی را در برمی گیرد. به گونه ای که 25 واحد پول رایج دنیا را می پذیرد؛ اما این درگاه مشکلاتی نیز دارد. که به شرح برخی از آن ها می پردازیم.

سیستم نامشخص امنیتی؛ امکان وجود یک خطر بزرگ

یکی از بزرگترین و مهم ترین عیوب این درگاه، سیستم پیچیده و نامشخص امنیتی است. بدان معنا که؛ سایت تمامی ورود و خروج‌ها و آدرسهای IP شما را بررسی می کند و در صورت داشتن کوچکترین شک به هویت فرد، اکانت را اصطلاحا لیمیت (محدود) می کند.

نکته: در اکانت‌های محدود شما نمی توانید از موجودیتان برداشت کرده و یا خریدی انجام دهید. ولی پول می تواند به حساب شما واریزشود.

در درگاه پرداخت دلاری پیپال برای رفع محدودیت حساب، از شما خواسته می شود؛ تا مدارک لازم را برای پی پال ارسال کنید. این مدارک معمولا شامل: قبض های آب، برق و آدرسی است؛ که در هنگام افتتاح حساب وارد کرده اید. و اگر به آدرسی که در هنگام ثبت نام وارد کرده اید دسترسی ندارید؛ باید حساب پی پال و موجودی آن را فراموش کنید! مشکل اساسی دیگر آن است که، تایید هویت شما و دریافت مدارک تنها یکبار انجام نمی شود. و هرگاه پی پال به شما مشکوک شود، مدارکی را از شما درخواست می کند تا هویت شما تایید گردد.

پرداخت دلاری

استراتژی متفاوت درگاه پی پال برای هرکشور

موضوع مهم دیگر آن است که، پی پال برای کشورهای مختلف استراتژی های متفاوتی بکار گرفته است.  مثلا اگر کشور خود را آمریکا ، کانادا و چند کشور دیگر که در سایت ذکر شده ، انتخاب کنید با داشتن کارت اعتباری معتبر قادر به تایید اکانت و استفاده از آن نیستید بلکه باید کدملی و مشخصات دقیق حساب بانکی را ارائه کنید تا توسط پی پال بررسی شود.

سخن پایانی:

درگاه پرداخت دلاری به شما برای راه اندازی تجارتان در سطح بین الملل کمک می کند. تا از این طریق با دوری از تحریم ها بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید. اما افتتاح اینگونه حساب ها که معمولا بادرگاه دلاری ویزا کارت و پی پال انجام می گیرد به سبب مقررات و قوانین ایران  به نسبت دشواری است. شما برای انجام کلیه خدمات مربوط به شارژ حساب پی پال، افتتاح حساب پی پال و وریفای این حساب نیازه به استفاده از یاری شرکت های معتب انجام خدمات مالی بین المللی مانند سایت ارزی پی دارید.

سوالات متداول

درگاه پرداخت دلاری چیست؟

این درگاه به شما برای راه اندازی تجارتان در سطح بین الملل کمک می کند. تا از این طریق با دوری از تحریم ها بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید.

بهترین روش پرداخت های دلاری چیست؟

پی پال؛ یک درگاه مقرون به صرفه است.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط