پنج‌شنبه 20 مرداد 1401

گرفتن مدرک آیلتس

مقالات، مقالات سایر خدمات
گرفتن مدرک آیلتس
گرفتن مدرک آیلتس

گرفتن مدرک آیلتس که از جمله معتبر ترین مدارک زبان انگلیسی می باشد فرایندی است که قبل از انتخاب آن به این آزمون های گوناگون مانند آزمون تافل یا باید در مورد آن آگاهی و دانش کافی داشته باشید. از این رو باید در مورد مواردی چون محتوا، ساختار، هزینه و محل برگزاری آزمون اطلاعات لازم را داشته باشید.

امروزه آینده بسیاری از دانشجویان بین المللی به کسب نمره قابل قبول در این آزمون بستگی دارد. به دلیل اینکه بسیاری از دانشگاه های انگلیسی زبان برای گرفتن داوطلبان از آنها درخواست مدرک آیلتس را دارند. در این مطلب از سایت ارزی پی شما را با سریعترین راه و هزینه گرفتن مدرک آیلتس در کوتاهترین زمان، چند سال طول میکشد، چه مدت طول میکشد و از کجا شروع کنیم؛ آشنا می کنیم.

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم؟

روش آمادگی تان برای اخذ این مدرک، مهم ترین شرط برای مراحل گرفتن آن می باشد. در ادامه شما را با روش های گوناگون آن آشنا می کنیم.

گرفتن مدرک آیلتس بدون کلاس

بعضی از افراد برای اخذ مدرک آیلتس به روش خودخوان عمل می کنند. این دسته از افراد خوب است بدانند که این روش بسیار خطرناک بوده و به هیچ وجه شوخی‌بردار نیست. شما برای قبولی در این آزمون باید حداقل نمره ۶ را کسب کنید. این روش احتمالاً کارآمد نیست مگر این که شما زبان انگلیسی را طی سال های اخیر به صورت حرفه ای کار کرده باشید و با چهار بخش آزمون آشنا باشید.

سریعترین راه گرفتن مدرک آیلتس با پول

گرفتن یک معلم خصوصی با تجربه و موفق از جمله کارهای قابل اطمینان برای گرفتن مدرک IELTS است. معلم می تواند نقاط ضعف و قوت شما را پیدا کرده و شما را در مسیر درست قرار دهد. البته لازم به ذکر است این مورد کمی هزینه بردار است؛ اما واقعا ارزشش را دارد.

برای گرفتن مدرک آیلتس از کجا شروع کنیم

هزینه گرفتن مدرک آیلتس چقدر است؟

هزینه آزمون آیلتس در کشورهای گوناگون و در بازه های زمانی مختلف، متفاوت می باشد. برخی از داوطلبان هستند که مراحل گرفتن آزمون IELTS را در کشوری به جز ایران سپری می کنند. خوب است بدانید که هزینه آزمون آیلتس در سال جاری در کشورهای گوناگون به قرار زیر است:

  1.  ترکیه 720 لیر
  2. روسیه 18 هزار روبل
  3. ارمنستان 89400 درام
  4. آذربایجان 335 منات
  5. افغانستان 225 افغانی

هزینه این آزمون در ایران هر سال متغیر و رو به افزایش است. اما به طور استاندارد بین ۲۱۰ تا ۲۵۰ دلار می باشد و هزینه آن توسط موسسه استرالیا IDP تعیین می شود.

گرفتن مدرک آیلتس چه مدت طول میکشد؟

بیشتر متقاضیان از این نوع سوالات دارند؛ که چقدر طول میکشد تا خود را بتوانیم برای آزمون آیلتس آماده کنیم. این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد و در حقیقت نمی توان پاسخ یکسان برای آن پیدا کرد. عوامل مهمی در پاسخ به این سوال دخیل هستند مانند: سطح کنونی زبان شما، آیا تنها مطالعه می کنید، چند ساعت در روز برای مطالعه وقت می گذارید و … .

سطح بندی زبان می تواند بهترین معیار سنجش برای این باشد که گرفتن مدرک آیلتس چند سال طول میکشد یا این که شما می توانید چه نمره ای را در این آزمون کسب کنید. مثلا کسانی که دارای سطح C1 هستند توانایی آن را دارند که مجموع نمره ای معادل 6.5 الی 8 را کسب کنند.

کاربرد داشتن مدرک آیلتس (IELTS) چیست؟

آزمون آیلتس جز موارد تحصیلی برای کارهای غیرتحصیلی نیز مناسب است. این مزیت مهمی برای IELTS در برابر آزمون های دیگری مانند تافل که فقط برای تحصیل مناسب است؛ محسوب می شود. کاربردهای آن شامل موارد زیر است:

  • مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان
  •  کسب امتیاز در مصاحبه دکترای دانشگاه های ایران
  •  برای اپلای دانشگاه ها در مقاطع تحصیلی به جز پست داک
  •  گرفتن مجوز تدریس زبان انگلیسی در موسسات آمادگی آزمون
  •  درخواست و جذب مشاغل خارجی

گرفتن مدرک آیلتس در کوتاهترین زمان

شروع آیلتس از صفر زمان بر است؛ اگر شما بخواهید از پایه شروع به خواندن زبان کنید. لازم به ذکر است که خرید مدرک آیلتس کار غیرقانونی می باشد و پیگرد قانونی دارد. در این مطلب از سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی هزینه، سریعترین راه گرفتن مدرک آیلتس چند سال طول میکشد، چه مدت طول میکشد، بدون کلاس، پولی و از کجا شروع کنیم؛ توضیح دادیم. اگر شما تجربه ای دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط