دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

چگونه انتخاب بهترین مستر کارت را داشته باشیم؟

مقالات مستر کارت
چگونه انتخاب بهترین مستر کارت را داشته باشیم؟
چگونه انتخاب بهترین مستر کارت را داشته باشیم؟

اگر قصد دارین از خدمات شرکت مسترکارت یکی شرکت های بزرگ و مهم مالی بین المللی برای پرداخت ها و خرید های ارزی خود استفاده کنید این مقاله را در ارزی پی از دست ندهید زیرا میخواهیم برایتان توضیح دهیم که چگونه برای خود انتخاب بهترین مستر کارت را داشته باشیم.

شناخت انواع Mastercard برای انتخاب بهترین مسترکارت

به طور کلی Mastercard ها به سه دسته تقسیم بندی میشوند که این دسته بندی بر اساس نحوه وصل شدن آن نوع کارت مسترکارت به حساب بانکی شما میباشند. در این بخش از مقاله انواع عمومی مسترکارت ها را معرفی میکنیم که این انواع مسترکارت که میتوانید از بین آنها بهترین مسترکارت را انتخاب کنید عبارت اند از:

  1. مسترکارت اعتباری یا Credit Card
  2. مسترکارت دبیت یا Debit Card
  3. مسترکارت پیش پرداخت یا Prepaid

در این سه نوع از انواع عمومی مسترکارت مسترکارت اعتباری بیشترین استفاده را در بین مردم دارد و مردم به دلیل ماهیت اعتباری آن از آن استقبال بیشتری دارند.

از سویی دیگر مسترکارت اعتباری خود دارای دسته بندی های مختلف دیگری است که در این بخش برایتان معرفی میکنیم. در زیرمجموعه مسترکارت های اعتباری یا Credit Card این 5 نوع از مسترکارت وجود دارند:

  • مسترکارت Standard
  • مسترکارت Gold
  • مسترکارت Platinum
  • مسترکارت World
  • مسترکارت Elite World
  • مسترکارت استاندارد

یکی از انواع مسترکارت اعتباری که برایتان توضیح دادیم مسترکارت استاندارد می باشد، این نوع از مسترکارت برای کسانی که به تازگی شروع به ساخت و استفاده از مسترکارتی اعتباری می کنند مناسب است. همچنین با این مسترکارت اعتباری استاندارد میتوانید هزینه های روزمره خود را با آن پوشش داده و پرداخت های خود را به راحتی به انجام برسانید.

مسترکارت گلد یا طلایی

مسترکارت گلدن یا طلایی یکی از انواع دیگر از مسترکارت های اعتباری هستند که طوری طراحی شده اند که بتوانند به شما قدرت خرید و پرداخت بیشتری داده و همچنین دارای پاداشی برای شما هستند. این نوع از مسترکارت های اعتباری از مسترکارت های استاندارد امکانات و ویژگی های بیشتری دارند.

مسترکارت پلاتینیوم

مسترکارت پلاتینیوم یکی دیگر از انواع مسترکارت اعتباری است که از دو نوع قبلی  خود از امکانات و ویژگی های بیشتری برخوردار است.  این کارت اعتباری امتیازات و پاداش و مزایای بیشتری برای شما دارند و قدرت خرید شما را بالاتر از نوع گلد آن میبرد. این نوع از مسترکارت امکاناتی از قبیل راهنمای سفر و پشتیبانی از خرید را دارا می باشند و درصورتی که کارت شما خراب، گم یا دزدیده شود مبلغی به شما بازپرداخت میشود.

مسترکارت ورلد

این نوع مسترکارت های عتباری یعنی مسترکارت World برای کسانی که به کشورهای مختلف بصورت مداوم سفر های کاری یا تجاری و تفریحی دارند بسیار مناسب می باشد و همچنین به شما تجربه خرید هایی منحصر به فرد از فروشگاه های بزرگ و اقامت در هتل ها و مکان های اقامتی برتر هر منطقه را خواهد داد.

مسترکارت الیت ورلد

این نوع از مسترکارت انتخابی درست برای مسافرانی است که مایلند به هرکجایی از دنیا و هر شهری سفر داشته باشند و از تجربه ی خرید های جذاب با تخفیف های خوب مسترکارت لذت ببرند. با استفاده از این نوع مسترکارت میتوانید از برترین هتل های لوکس هر منطقه که بدان سفر کرده اید استفاده نمایید و تجربه ای جذاب را داشته باشید.

انتخاب بهترین مسترکارت از بین انواع آن

انتخاب بهترین مسترکارت از بین انواعی که دارد بسیار سخت میباشد. اما ما در این مقاله با توضیح در مورد هریک از این انواع مسترکارت برایتان کار را راحت کرده ایم. شما بایستی با توجه به بودجه خود برای انتخاب هریک از این انواع مسترکارت و انتخاب بهترین مسترکارت اعتباری تصمیم بگیرید. بطور مثال درصورتی که سفرهای کاری و تجاری یا تفریحی بسیاری دارید استفاده از مسترکارت های Gold  و بالاتر تا Elite World انتخاب بهتری از مسترکارت استاندارد می باشد که میتوانید این مسترکارت را از ارزی پی تهیه کنید.

جمع بندی

ما در این مقاله ارزی پی برایتان در مورد چگونگی انتخاب بهترین مسترکارت گفتیم و امیدواریم این مقاله توانسته باشد به انتخاب شما کمک خوبی کرده باشد. در این مقاله در مورد انواع مسترکارت بصورت عمومی و همچنین انواع مستر کارت های اعتباری توضیحات کاملی داده شده است.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط