سه‌شنبه 24 خرداد 1401

وریفای چیست؟ (احراز هویت حساب پرفکت مانی)

مقالات پرفکت مانی، وبلاگ
وریفای چیست؟ (احراز هویت حساب پرفکت مانی)
وریفای چیست؟ (احراز هویت حساب پرفکت مانی)

وریفای چیست: پرفکت مانی یکی از مشهور ترین سامانه تراکنش های مالی آنلاین در بین الملل محسوب می شود که امکان انتقال پول، پرداخت های اینترنتی فوری را برای افراد سراسر جهان فراهم می کند. شما می توانید در سایت ارزی پی به راحتی با افتتاح حساب پرفکت مانی به این سیستم متصل شده و با خیال راحت تراکنش های مالی تان را انجام دهید و همچنین می توانید با خرید ووچر پرفکت مانی حساب خود را شارژ کنید. در مقاله وریفای اکانت یا احراز هویت پرفکت مانی چیست؟ با آموزش تصویری به تایید و احراز هویت پرفکت مانی بپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

تفاوت حساب احراز هویت شده و احراز هویت نشده چیست؟

 

افتتاح حساب پرفکت مانی به سادگی وارد کردن اطلاعات شخصی و یک آدرس ایمیل است. پس از افتتاح حساب شما صاحب یک حساب کاربری فعال در پرفکت مانی می شوید که بدون نیاز به احراز هویت نیز قادر خواهید بود که از خدمات آن بهره مند شوید.

تفاوت اصلی یک حساب کاربری تایید شده و تایید نشده در کارمزد، انتقال وجه و هزینه تراکنش ها می باشد. کارمد انتقال وجه و تراکنش ها برای حساب های احراز هویت نشده 1.99 درصد می باشد. زمانی که شما برای حساب کاربری که احراز هویت را به درستی انجام داده اند 0.5 درصد است. البته با احراز هویت یک سری خدمات فرعی دیگر برای شما باز می شود که برای کاربران ایرانی خیلی قابل استفاده نیست.

 

انواع حساب Perfect Money

 

در ادامه مقاله وریفای چیست به انواع حساب وریفای شده پرفکت مانی می پردازیم. پرفکت مانی دو حساب مختلف دارد که کاربران در حین افتتاح می توانند بر اساس نیاز خود این دو نوع حساب را انتخاب کنند.

  1. حساب شخصی(Personal)
  2. حساب کسب و کار(Business)

همانطور که از نام آن پیداست، حساب شخصی مخصوص اشخاص حقیقی است و حساب بیزینس نیز برای اشخاص حقوقی و نهاد ها در نظر گرفته شده است. هر دوی این حساب ها می توانند بدون محدودیت از امکانات و خدمات تجاری این سیستم استفاده کنند. حساب های کاربری بیزینس برای تجارت آنلاین افراد و دیگر کسب و کار مناسب است.

کاربران این حساب قادر خواهند بود تا تحت نام یک شرکت و یا یک گرو به انجام کسب و کار خود بپردازند. علاوه بر ایت امکان چندینپرداخت به صورت همزمان و ویژگی هایی از این دست برای این حساب کاربری وجود دارد. کاربران پرفکت مانی صرف نظر از اینکه از چه نوع حسابی استفاده می کنند، دارای 3 وضعیت هستند مانند:

  • معمولی (Normal)
  • ویژه (Premium)
  • شراکتی (Partner)

که این 3 وضعیت مزایایی به همراه دارد که در ادامه به صورت خلاصه به آن ها می پردازیم. در ادامه مقاله وریفای چیست به این سه مورد می پردازیم.

وریفای چیست؟ (احراز هویت حساب پرفکت مانی)

معمولی (Normal)

تمام کاربرانی که به تازگی اقدام به افتتاح در سامانه پرفکت مانی نمودند، در زمره کاربران معمولی قرار دارند و بدون هیچ محدودیتی می توانند از امکانات استفاد کنند. شما می توانید به سادگی تمامی خدمات پرفکت مانی استفاده نمایید.

ویژه (Premium)

حساب ویژه، حسابی با ویژگی منحصر به فرد برای پشتیبانی از مشتری است. این وضعیت پس از گذشت یک سال از افتتاح حساب پرفکت مانی و رسیدن ب میزان مشخصی از گردش حساب اعطا می شوند. کاربر باید در خواستی مبنی بر ارتقای حساب خود ارائه دهد. کارمزد خدمات ویژه همانند حساب تایید شده است.

 

شراکتی (Partner)

حساب کاربری شراکتی جز دسته سوم حساب پرفکت مانی می باشد که در اختیار اشخاص عادی قرار نگرفته و تنها نمایندگان سیستم های پرداخت و یا صرافی ها می توانند چنین حسابی داشته باشند. تصمیم بر عهده گروه اجرایی و مدیریت پرفکت مانی است. این نوع حساب برای شرکت های فعال در زمینه تجارت الکترونیک بسیار سودمند است و فرآیند پرداخت بین شرکتی را برای آن ها بهینه سازد. حساب شراکتی کمترین میزان کارمزد را داشته و نرخ سمود سالیانه 5 درصد نیز به کمترین موجودی ماهانه تعلق میگیرد. علاوه بر این کارمزد تراکنش برای هر انتقال بانکی حداکثر 2 درصد است.

 

آموزش تصویری هویت پرفکت مانی

اما مدارک لازم برای وریفای چیست؟ تصویر گواهینامه یا پاسپورت یا کارت ملی و تصویر قبض خدماتی مانند: قبض تلفن، برق یا موبایل، قبض باید با نام صاحب حساب باشد. که پس از وارد شدن به حساب در سایت  perfectmoney.is بر روی گزینه تنظیمات و یا modify Setting که در تصویر با کارد قرمز رنگ مشخص شده اند، کلیک کنید.

نکته: از آنجایی که نسخه فارسی وب سایت پرفکت مانی با مشکلات زیادی مواجه است، اگر برای شما زبان فارسی باز شده است، توصیه می کنیم ان را به انگلیسی تغییر دهید. این کار از گوشه بالای سمت راست در صفحه اصلی سایت Perfect Money امکان پذیر است.

در صفحه جدید شما قادر خواهید بود، اطلاعات پروفایل و همچین حساب خود را ویرایش کنید. اطلاعات حساب خود را با دقت وارد نمایید. در بخش آدرس، آدرس موجود در قبض را وارد کنید.

آموزش احراز هویت پرفکت مانی

توجه: اگر از گواهینامه یا کارت ملی برای وریفای حساب استفاده می کنید، مشخصات کاربری خود را به زبان فارسی در این بخش وارد نمایید. پس از تکیمل اطلاعات برای تایید حساب کاربری دربخش  «Account Verification» بر روی «Verification management» کلیک کنید. فرایند تایید حساب کاربری شامل 3 مرحله است که باید آن ها را به ترتیب انجام دهید. لازم به ذکر است که برای احراز هویت خود باید 3 مرحله را طی کنید تا حساب شما تایید شود و از درستی این مراحل مطمئن شوید.

 

 

مرحله اول: نحوه تایید و تصدیق نام عملیات وریفای چیست؟

وریفای کردن اکانت پرفکت مانی

ابتدا باید نام خود را تایید کنید. برای تایید نام باید یک نسخه اسکن شده از سند هویتی مانند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت خود را در قسمت مشخص شده بارگذاری کنید. می توانید با گوشی موبایل خود عکس بگیرید و باید دارای زمینه سفید و با فرمت JPG باشد. پرفکت مانی بعد از مدتی حسابی که ثبت کردید و مدارک را برسی می کند و در صورت انطباق اطلاعات آن را تایید می کند.

اغلب اوقات پرفکت مانی عین مدارک را تایید می کند اما گاهی اوقات از شما خواسته می شود که آن را ترجمه کنید. بنابر این ابتدا نسخه فارسی را ارسال کند و اگر از شما خواسته شد ترجمه شده ارائه دهید می توانید با نرم افزار ویرایش تصویر مانند فتوشاپ هم به راحتی انجام دهید. البته لازم به ذکر است که بعضی وقت ها که احتمال آن ضعیف است به دارالترجمه های رسمی مراجعه کنید.

 

 

مرحله دوم: تایید آدرس

حال به شما می گوییم که روش تایید ادرس وریفای چیست: آدرسی که هنگام افتتاح حساب وارد نمودید را تایید کنید. برای این کار باید یک نسخه اسکن شده از قبوض خدماتی که نام و آدرس شما در آن ذکر شده باشد تهیه و در بخش مربوط به آن بارگذاری کنید. قبوض خدماتی در واقع همان قبض آب، برق، گاز و تلفن است که توسط شرکت ارائه دهنده این خدمات به آدرس محل زندگی شما ارسال می شود.

احراز هویت Perfect money

 

مرحله سوم: تایید شماره تلفن

مرحله آخر برای وریفای اکانت در سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی اعتبار حساب و احراز هویت تایید شماره تلفن همراه است. از طرف پرفکت مانی با شما تماس گرفته خواهد شد و کدی که توسط یک سیستم خودکار تولید شده است، برای شما خوانده می شود. این کد را بر روی کاغذی یادداشت کنید و آن را وارد فرمی که در وب سایت برای آن در نظر گرفته شده است با کد صحیح وارد کنید، وضعیت شماره تلفن شما به Verified  تغییر وضعیت خواهد کرد.

نتیجه گیری

همانطور که گفته شد مراحل وریفای کردن حساب پرفکت مانی بسیار ساده و راحت می باشد، فقط کافیست که مراحلی که در این مقاله با اموزش تصویری داده شد را به ترتیب انجام دهید. امیدوارم که در این مقاله با موضوع وریفای چیست؟ توانسته باشیم مطالب مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم در صورت رضایت از سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی نظرات خود را با دیکر کاربران به اشترام بگذارید.

سوالات متداول

چند نوع حساب پرفکت مانی داریم؟

سه نوع: معمولی، شراکتی، ویژه

وریفای چیست؟

در ایران از وریفای به منظور گذر از محدودیت‌ها و احراز هویت یاد می‌شود.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط