دوشنبه 1 آذر 1400

قیمت حواله دلار آمریکا

مقالات ارسال حواله
قیمت حواله دلار آمریکا
قیمت حواله دلار آمریکا

قیمت حواله دلار آمریکا چقدر است؟ بطور کلی حواله دلار چیست؟ برای دریافت پاسخ این سوالات با این مقاله از ارزی پی همراه باشید. کسانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارد، یا میخواهند برای خرید و تحصیل پولی را منتقل کنند. معمولا با مشکلاتی مواجه هستند. یکی از روش ها برای برطرف کردن این مشکل حواله دلاراست. شما با مراجعه به صرافی های معتبری چون سایت ارزی پی می توانید  از خدمات ارسال حواله بهره مند شوید.

روش های حواله پول به آمریکا؛ 5 روش شاخص

اگر هنوز می خواهید بدانید قیمت حواله دلار آمریکا چقدر است؟ باید بگویم آمریکا یکی از پر مخاطب ترین کشورها، برای مهاجرت ایرانیان بوده است. همچنین ایرانیان زیادی، ساکن آمریکا هستند. که می خواهند برای نزدیکان خود وجهی بفرستند. یا برای انجام کارهای خود و دریافت خدمات پول ارسال کنند. اینکار توسط، حواله آمریکا صورت می گیرد. انواع حواله دلار به آمریکا به شرح ذیل است:

حواله داخلی به آمریکا؛ انتقال پول بدون نیاز به ترانسفر

روش حواله داخلی، که در اصطلاح به آن “Cash Deposit” گفته می‌شود. یکی از روش‌های امن و مطمئن برای،تضمین قیمت حواله دلار آمریکا است.  در این روش حواله به آمریکا، شرکت های واسط، با تکیه بر پشتوانه مالی بالایی که در خاک کشور آمریکا دارند. امکان تبادل و جابجایی پول را بدون نیاز به تبادل بین‌المللی  و ترانسفر پول  فراهم می‌کنند. حواله داخلی به آمریکا روشی امن؛ و در عین حال بدون محدودیت به حساب می آید.

حواله تلگرافیک؛ امن ترین روش

روش حواله تلگرافیک یا سوئیفت که در اصطلاح حرفه‌ای به آن (TT) نیز گفته می‌شود. بخاطر امنیت بالا و سرعتی که این روش دارد؛ معمولا از آن برای خرید از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی معتبر ساکن در آمریکا، استفاده می‌شود. برا انجام اینکار شما به یک کد سوئیفت و روتینگ نامبر، بانک مقصد نیاز دارید تا بتوانید امور حواله به آمریکا را انجام دهید.

وسترن یونیون؛ یک روش فوری برای ترانسفر پول

در این روش شما بدون نیاز به انجام برخی اقدامات جانبی و وقت‌گیر، میزان مبلغ مورد نیاز برای  حواله به آمریکا را تعیین می کنید. مراحل این پرداخت به صورت ذیل است:

  1. تعیین قیمت حواله دلار آمریکا
  2. دریافت رسید انتقال وجه بعد از 24 ساعت
  3. دریافت کد ده رقمی انتقال پول
  4. تسلیم کد فوق به طرف معامله

انتقال پول به آمریکا با مانی‌گرام؛ انتقال پول در بستری امن و بدون درگیری

مانی‌گرام؛ یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه جابجایی و ترانسفر پول است. که شرکت های واسط می توانند  با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، امکان همکاری با آن را فراهم کنند دارد. حواله ارزی به Money Gram  گونه‌ای حواله فرد به فرد است.

با این روش که فرستنده از یکی از شعبه‌های این شرکت اقدام به ارسال پول به گیرنده؛ در نقطه ای دیگر از جهان می‌کند و گیرنده، با نشان دادن مدرک شناسایی قیمت حواله دلار آمریکا، پول را دریافت می‌کند. این روش بیشتر برای مواردی بکار می‌رود که گیرنده پول، دارای حساب بانکی نبوده یا هر چه سریعتر باید وجه مورد نظر را دریافت کند.

در این روش نیز، مانند: وسترن یونیون پس از تعیین اطلاعات هویتی گیرنده و اعلام مبلغ پول انتقالی، یک کد 8 رقمی دریافت می کند. و این رسید پول شما خواهد بود. با ارائه این کد به طرف مقابل می توانید، مبلغ مورد نظر را به شخص انتقال دهید. گیرنده با ارائه این کد، به شعب و دفاتر شرکت واسط  پول انتقال داده شده را دریافت می کند. در عمل انتقال پول در بستری امن و بدون درگیر شدن با محدودیت‌های مالی انجام خواهد شد. برای دانستن اطلاعات بیشتر از جمله: نرخ حواله دلار به آمریکا کافی است با ما تماس بگیرید.

راه های انتقال حواله دلار امریکا

هنگام حواله پول به آمریکا به این موارد توجه کنید

برای دانستن صحت قیمت حواله دلار آمریکا، باید به این نکته توجه داشته باشید. که از آنجایی که کشور ایران در سال 97 گرفتار تحریم شد. دولتیان تصمیم گرفتند: برای جلوگیری از خروج ارز، سامانه ای موسوم به سامانه نیما راه اندازی کنند. تا بتوانند توسط آن مقدار خروج ارز از کشور را کنترل نمایند. لذا برای تبادلات مالی بین المللی، امکان صادرات دلاری به صورت معمول وجود ندارد. برای انجام حواله های دلاری، ابتدا باید آنها را در سامانه نیما به ارز دیگری تبدیل کنید. و سپس حواله دلار نیمایی به مقصد مورد نظر شما انجام شود.

سخن پایانی

قیمت حواله دلار آمریکا از آنجایی که ایرانیان زیادی درامریکا وجود دارد. و روابط مالی بین المللی ایران تا حدود زیادی تحریم است. موضوع مهمی به حساب می آید. پس مهم است که شما برای انجام خدمات ارسال حواله به شرکت های واسط معتبری چون ارزی پی روجوع کنید.

سوالات رایج

روش های حواله پول به آمریکا چیست؟ این کار با روش های مختلفی چون: حواله داخلی، حواله تلگرافیک، وسترن یونیون و مانی گرام

آیا حواله پول به آمریکا  در ایران ممکن است؟ برای تبادلات مالی بین المللی، امکان صادرات دلاری به صورت معمول وجود ندارد. برای انجام حواله های دلاری، ابتدا باید آنها را در سامانه نیما به ارز دیگری تبدیل کنید. و سپس حواله دلار نیمایی به مقصد مورد نظر شما انجام شود.

مانی گرام چیست؟ یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه جابجایی و ترانسفر پول است. که شرکت های واسط می توانند  با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، امکان همکاری با آن را فراهم کنند دارد

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط