دوشنبه 7 شهریور 1401

گرفتن تافل چقدر طول میکشد؟

مقالات سایر خدمات، وبلاگ
گرفتن تافل چقدر طول میکشد؟
گرفتن تافل چقدر طول میکشد؟

تافل، آزمونی معتبر و جهانی می باشد که تقریبا در تمامی کشور های دنیا به رسمیت شناخته شده است و مهارت در بخش های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می دهد. اما گرفتن تافل چقدر طول میکشد؟ تافل زبان انگلیسی چند ترم است؟ در سایت خدمات بین المللی ارزی ارزی پی به برسی کامل این سوال ها می پردازیم.

تافل چیست؟

تافل و ایلتس از جمله آزمون های استانداردی است که به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی افراد برای تحصیل و کار در خارج از کشور گرفته می شود. نتایج این آزمون برای پذیرش شغلی و تحصیلی در دانشگاه های مطرح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نمره کسب شده در این آزمون، جهت پذیرش در داتشکاه ها به مدت 2 سال، دارای اعتبار می باشد.

گرفتن تافل چقدر طول میکشد؟

مدت زمان اخذ مدرک تافل با نوع آموزش، تلاش و سطح یادگیری زبان آموز ارتباط مستقیم دارد. همچنین شیوه تدریس و مدت زمان یاددهی زبان انگلیسی توسط آموزشگاه ها نیز متفاوت است. به همین دلیل ارائه زمان دقیق برای دریافت مدرک کار ساده ای نیست و عوامل بسیار زیادی دارد.

مراحل گرفتن مدرک تافل

اقدام به یادگیری زبان انگلیسی

اولین قدم برای دریافت مدرک تافل یادگیری زبان انگلسی  می باشد که باید بر آن تسلط خیلی خوبی داشته باشید.

آشنایی با بخش های مختلف آزمون

آزمون Toefl دارای بخش های مختلفی می باشد که شامل: شنیداری، گفتاری و نوشتاری می باشد. بخش شنیداری آزمون تافل، توانایی داوطلب را در درک مکالمات انگلیسی ارزیابی می کند. در بخش گفتاری، زبان آموز با توجه به زمان و موضوع ارائه شده باید به زبان انگلیسی ارزیابی می کند. در بخش گفتاری، زبان آموز با توجه به زمان و موضع ارائه شده باید به زبان انگلیسی صحبت کند؛ از این رو تمرکز بر تمامی این حیطه ها به منظور کسب نمره بالا در آزمون تافل بسیار مهم و ضروری می باشد.

امتیاز دهی در آزمون تافل

در ادامه مطلب گرفتن تافل چقدر طول میکشد؛ می گوییم که نحوه امتیاز دهی در آزمون تافل از 0 تا 120 می باشد و اگر شما نمره بالای 75 شود برای بسیاری از مراکز آموزشی قابل قبول است. کسانی که نمره بالای 100 می گیرند ایده آل ترین نمره را کسب کرده اند که به تبع ویژگی های مفید خود را دارا می باشد.

مراحل گرفتن آزمون تافل

برنامه ریزی برای آزمون

یکی از مهم ترین مراحل گرفتن مدارک تافل، برنامه ریزی مناسب برای این آزمون می باشد. این مسئله شما را آمده و موفق تر می کند.

دانش شرکت در آزمون

از دیگر مراحل اخذ مدرک، آگاهی از نحوه ی شرکت در آزمون می باشد. وارد شدن در این امتحان هیچگونه محدودیت سنی ندارد و برای عموم آزاد می باشد. همچنین افراد در آزمون تافل ملزم به شرکت در تمامی بخش های آن می باشند و باید تمامی مراحل شنیداری، گفتاری و نوشتاری را جواب بدهند.

بخش های مختلف آزمون تافل چیست؟

آزمون تافل از چهار بخش تشکیل شده است. هر کدام یکی از چهار مهارت اصلی زبان یعنی خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن هستند. متون بخش ریدینگ همگی کتاب ها، مقالات و کتاب های درسی دانشگاهی هستند که ممکن است در سال اول تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلیسی زبان با آن ها مواجه شوید.

گرفتن تافل چقدر طول میکشد: بخش شنیداری همچنین شامل نمونه هایی از سخنرانی های اساتید در کلاس های درس دانشگاه و گفتگوی دانشجویان با یکدیگر یا با اساتید و کارکنان دانشگاه در دانشگاه های انگلیسی زبان است. در بخش صحبت کردن، ممکن است از شما بخواهند که برای مدت محدودی در مورد موضوعات، مسائل و مشکلاتی که دانشجویان ممکن است در محوطه دانشگاه با آن مواجه شوند صحبت کنید.

در نهایت در قسمت نوشتن از شما خواسته می شود دو مقاله کوتاه آکادمیک در دو موضوع بنویسید. نوع این مقالات، تحلیل و مطابقت دو دیدگاه یا بیان نظر شخصی و تفسیر یک موضوع است. در ادامه دقیق تر در مورد این بخش ها گفتگو می کنیم.

خواندن

در ادامه مقاله گرفتن تافل چقدر طول میکشد؛ توضیح میدهیم که بخش اول مهارت خواندن است. در این قسمت سه یا چهار متن خواهید داشت که هر کدام حدود 700 کلمه دارد و برای هر قسمت به 12 تا 14 سوال پاسخ می دهید. زمان پاسخگویی 60 تا 80 دقیقه می باشد که در این مدت می توانید به متن ها و سوالات قبلی برگردید و در صورت نیاز آنها را مرور کنید.

هیچ دیکشنری به شما داده نمی شود و حق ندارید هیچ یادداشت یا ابزار الکترونیکی را در جلسه آزمون بیاورید، اما می توانید از قلم و کاغذی که مرکز آزمون به شما می دهد برای یادداشت برداری استفاده کنید.

گوش دادن

بخش دوم مهارت گوش دادن است. در این قسمت دو یا سه مکالمه را می شنوید که هر کدام تقریباً سه دقیقه طول می کشد و برای هر مورد به 5 سوال پاسخ می دهید. شما همچنین به چهار تا شش سخنرانی یا یک سخنرانی سه تا پنج دقیقه ای گوش می دهید و به شش سوال پاسخ می دهید. در مجموع باید به 34 تا 51 سوال پاسخ دهید.

در این قسمت باید سوالات را به همان ترتیبی که به شما داده می شود پاسخ دهید و امکان بازگشت برای بررسی پاسخ ها وجود ندارد. همچنین برای تکمیل این بخش حدود 60 تا 90 دقیقه فرصت دارید.

بخش های آزمون تافل

صحبت كردن

گرفتن تافل چقدر طول میکشد: پس از 10 دقیقه استراحت، بخش صحبت شروع می شود. شما باید با استفاده از میکروفون هدست خود به شش سوال پاسخ دهید. این شش سوال شامل چهار سوال ترکیبی و دو سوال مستقل است.

برای برخی از سؤالات، فقط آیتم را روی مانیتور می‌خوانید، به راوی که سؤال را دوباره می‌خواند گوش می‌دهید و پس از چند ثانیه به شما زمان می‌دهید تا آماده شوید و در مورد پاسخ فکر کنید.

شما باید یک پاسخ کوتاه ارائه دهید؛ برای سؤالات پیچیده تر، باید یک متن کوتاه بخوانید، به یک گفتگو یا کنفرانس کوتاه گوش دهید و سپس پاسخ خود را آماده و بیان کنید.

شما به طور متوسط ​​15 تا 30 ثانیه برای آماده سازی و فکر کردن در مورد هر سوال و 45 تا 60 ثانیه برای ثبت پاسخ خود فرصت دارید. اگر به محض آماده شدن پاسخ شروع به صحبت کنید و قبل از اتمام زمان پاسخ خود را کامل کنید، کمک خواهد کرد.

شما چاره ای ندارید جز اینکه عملیات صوتی خود را شروع، مکث یا پایان دهید. کل بخش شفاهی حدود 20 دقیقه طول می کشد و تعداد سوالات در این قسمت همیشه شش است.

نوشتن

در ادامه مطلب گرفتن تافل چقدر طول میکشد؛ گفته می شود که در این قسمت باید دو انشا در مجموع 50 دقیقه بنویسید: 20 دقیقه برای انشای اول و سی دقیقه برای انشای دوم. هر دوی این مقالات طبیعتاً باید روی صفحه کلید کامپیوتر تایپ شوند.

برای نوشتن انشا اول باید یک متن کوتاه که 230 تا 300 کلمه در مورد یک موضوع دانشگاهی داشته باشد بخوانید، سپس به یک سخنرانی کوتاه حدود 2 دقیقه در مورد همان موضوع گوش دهید که در واقع دیدگاه متفاوتی با موضوع دارد. به متن نزدیک شوید و سپس متن خود را آماده و تایپ کنید. متن نهایی شما باید حداقل 150 کلمه باشد و به خوبی با دو دیدگاه مطابقت داشته باشد.

در مقاله دوم از شما می خواهند که در مورد یک موضوع نظر بدهید. در اینجا، شما باید نظرات خود را در حداقل 300 کلمه بنویسید، صریح ترین و منطقی ترین، با رعایت اصول نوشتن آکادمیک در 30 دقیقه. مجموع زمان داده شده توسط هر دو مقاله 50 دقیقه است.

تفاوت آزمون تافل و آیلتس

تفاوت تافل با ایلتس در چیست؟

آیلتس و تافل، دو آزمون حرفه‌ای زبان انگلیسی هستند که بیشترین محبوبیت را دارند. هر دو از 4 بخش خواندنی، شنیداری، گفتاری و نوشتاری تشکیل می‌شوند. اما بخش‌های مختلف آزمون از نظر سبک و میزان سختی متفاوت هستند.

گرفتن تافل چقدر طول میکشد: برخلاف آزمون آیلتس که در دو فرمت عمومی و آکادمیک در دسترس است، آزمون تافل تنها در یک فرم آکادمیک در دسترس است، اما به دو صورت کاغذی و اینترنتی. تفاوت اصلی بین آزمون تافل و آیلتس این است که تافل آنلاین است. برای پاسخ به سوالات تافل باید از کامپیوتر و هدست های موجود در مراکز آزمون استفاده کنید.

در گذشته آزمون تافل به صورت کامپیوتری نیز ارائه می شد اما امروزه با توجه به پیشرفت و گسترش فناوری اینترنت در تمامی مراکز آزمون تافل این آزمون به صورت آنلاین برگزار می شود. آنها پاسخ ها را مستقیماً از طریق اینترنت به موسسه ETS ارسال می کنند.

هزینه شرکت در آزمون تافل در کشورهای مختلف متفاوت است و از 160 تا 250 دلار آمریکا متغیر است. ضروری است که این را یک سرمایه گذاری بدانیم تا هزینه، زیرا اگر به نمره ای دست یابید که به پیشرفت در دوره و فارغ التحصیلی شما کمک کند، آینده شغلی شما را بهبود می بخشد.

نتیجه گیری

آزمون معروف تافل توانایی افراد غیرانگلیسی زبان را در استفاده و درک زبان انگلیسی در حین خواندن، نوشتن، شنیدن و صحبت کردن در کلاس درس می سنجد. این آزمون بر روی کامپیوتر در یک مرکز تست تافل iBT ایمن و مجاز برگزار می شود. این آزمون هر چهار مهارت زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند و تقریباً سه ساعت طول می کشد تا تکمیل شود. در این مطلب از سایت خدمات دلاری ارزی پی شما را با گرفتن تافل چقدر طول میکشد؛ اشنا کردیم.

منابع:

https://www.ets.org/toefl/test-takers/ibt/about

https://en.wikipedia.org/wiki/Test_of_English_as_a_Foreign_Language

https://www.etsglobal.org/gr/en/test-type-family/toefl-ibt-test

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط