سه‌شنبه 13 مهر 1400

مدت زمان گرفتن مدرک تافل چقدر است [تفاوت تافل با ایلتس]

مقالات سایر خدمات، وبلاگ
مدت زمان گرفتن مدرک تافل چقدر است [تفاوت تافل با ایلتس]
مدت زمان گرفتن مدرک تافل چقدر است [تفاوت تافل با ایلتس]

گرفتن مدرک تافل در کوتاه ترین زمان

تافل، آزمونی معتبر و جهانی می باشد که تقریبا در تمامی کشور های ئنیا به رسمیت شناخته شده است و مهارت در بخش های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و درک مطلب انگلیسی را مورد سنجش قرار می دهد. اما مدت زمان گرفتن مدرک تافل چقدر است؟  مدت زمان تهیه مدرک تافل چقدر است؟ در سایت خدمات ارزی ارزی پی به برسی کامل این سوال می پردازییم.

تافل چیست؟

تافل و ایلتس از جمله آزمون های استانداردی است که به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی افراد برای تحصیل و کار در خارج از کشور گرفته می شود. نتایج این آزمون برای پذیرش شغلی و تحصیلی در دانشگاه های مطرح دنیا مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین نمره کسب شده در این آزمون، جهت پذیرش در داتشکاه ها به مدت 2 سال، دارای اعتبار می باشد.

 

مدت زمان گرفتن مدرک تافل چقدر است؟

مدت زمان اخذ مدرک تافل با نوع آموزش، تلاش و سطح یادگیری زبان آموز ارتباط مستقیم دارد. همچنین شیوه تدریس و مدت زمان یاددهی زبان انگلیسی توسط آموزشگاه ها نیز متفاوت است. به همین دلیل ارائه زمان دقیق برای دریافت مدرک کار ساده ای نیست و عوامل بسیار زیادی دارد.

 

مراحل گرفتن مدرک تافل

اقدام به یادگیری زبان انگلیسی

اولین قدم برای دریافت مدرک تافل یادگیری زبان انگلسی  می باشد که باید بر آن تسلط خیلی خوبی داشته باشید.

آشنایی با بخش های مختلف آزمون

آزمون Toefl دارای بخش های مختلفی می باشد که شامل: شنیداری، گفتاری و نوشتاری می باشد. بخش شنیداری آزمون تافل، توانایی داوطلب را در درک مکالمات انگلیسی ارزیابی می کند. در بخش گفتاری، زبان آموز با توجه به زمان و موضوع ارائه شده باید به زبان انگلیسی ارزیابی می کند. در بخش گفتاری، زبان آموز با توجه به زمان و موضع ارائه شده باید به زبان انگلیسی صحبت کند؛ از این رو تمرکز بر تمامی این حیطه ها به منظور کسب نمره بالا در آزمون تافل بسیار مهم و ضروری می باشد.

امتیاز دهی در آزمون تافل

نحوه امتیاز دهی در آزمون تافل از 0 تا 120 می باشد و اگر شما نمره بالای 75 شود برای بسیاری از مراکز آموزشی قابل قبول است. کسانی که نمره بالای 100 می گیرند ایده آل ترین نمره را کسب کرده اند که به تبع ویژگی های مفید خود را دارا می باشد.

برنامه ریزی برای آزمون

یکی از مهم ترین مراحل گرفتن مدارک تافل، برنامه ریزی مناسب برای این آزمون می باشد. این مسئله شما را آمده و موفق تر می کند.

دانش شرکت در آزمون

از دیگر مراحل اخذ مدرک، آگاهی از نحوه ی شرکت در آزمون می باشد. وارد شدن در این امتحان هیچگونه محدودیت سنی ندارد و برای عموم آزاد می باشد. همچنین افراد در آزمون تافل ملزم به شرکت در تمامی بخش های آن می باشند و باید تمامی مراحل شنیداری، گفتاری و نوشتاری را جواب بدهند.

تفاوت تافل با ایلتس در چیست؟

آیلتس و تافل، دو آزمون حرفه‌ای زبان انگلیسی هستند که بیشترین محبوبیت را دارند. هر دو از 4 بخش خواندنی، شنیداری، گفتاری و نوشتاری تشکیل می‌شوند. اما بخش‌های مختلف آزمون از نظر سبک و میزان سختی متفاوت هستند.

برای انتخابی درست بین آیلتس یا تافل این سؤال‌ها را از خود بپرسید:

دانشگاه مورد نظر شما کدام مدرک را قبول دارد؟ کدام آزمون با مهارت‌های شما سازگارتر است؟

شما کدام آزمون و مدرک را ترجیح می‌دهید؟ دلیل انتخابتان چیست؟

 

مدت زمان تهیه مدرک تافل چقدر است؟ در سایت خدمات ارزی ارزی پی به برسی مختلف آزمون تافل پرداختیم و امیدواریم نظر خود را در رابطه با آزمون تافل بنویسید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط