چهارشنبه 7 آوریل 2021

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

مقالات، مقالات وب مانی، وبلاگ
آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی
آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی: از تاریخ ۱ جون سال ۲۰۲۰ وب مانی داشتن حساب فرمال را برای امکان خرید وب مانی از سایت های اینترنتی اجباری کرده است در نتیجه اگر شما بخواهید هم اکنون از سایت وب مانی بخرید نیاز دارید سطح پاسپورت خودتان را به فرمال ارتقا دهید. البته همانطور که می دانید سقف امکان جابه جایی دلار برای سطح دسترسی پایه وب مانی، پاسپورت الیاس، تنها ۱۰۰۰ دلار است، اما این سقف در صورت ارتقا حساب شما به فرمال تا ۳۰۰۰ دلار افزایش پیدا می کند.

در ادامه به صورت گام به گام به شما آموزش ارتقا پاسپوت وب مانی از الیاس به فرمال را با استفاده از کارت ملی و هم پاسپورت خواهیم داد. همچنین در پایان مقاله آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی خواهیم گفت از کجا می توانید بفهمید حساب شما فرمال شده است یا نه پس در سایت ارزی پی همراه ما باشید.

تبدیل پاسپورت الیاس به پاسپورت فرمال

 

اول اکانت وب مانی خود را لاگین کنید و بعد به صفحه اختصاصی مدیریت پاسپورت های وب مانی خود بروید.

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

بر روی دکمه سبز رنگ Apply for Webmoney Passport کلیک کنید تا فرآیند درخواست پاسپورت شما شروع شده و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله توضیحاتی در رابطه با تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت و مدارک مورد نیاز داده شده است شما کافی است پاسپورت و یا کارت ملی ایرانِی را داشته باشید که ادامه آموزش های مربوطه آورده شده است.

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

برای ادامه بر روی گزینه Continue کلیک و به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله مهمترین قسمت درخواست شما برای ارتقا پاسپورت به فرمال است به همین دلیل لطفا با دقت مطالعه کنید و اطلاعات را ه صورت دقیق وارد کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید. توجه داشته باشید ککه پس از اتمام ورود اطلاعات ویرایش آن به سختی ممکن است و ویرایش اطلاعات بسیار زمان گیر است پس دقت کنید.

برای تکمیل این فرم، داشتن کارت ملی و یا پاسپورت کافی می باشد.

راهنمای پر کردن بند های الف، ب، ج و د در ادامه همین عکس آورده شده است.

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

بند الف: بر روی گزینه Set کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. سپس با توجه به توضیحات داده شده این قسمت را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که به صورت قطع می توان گفت نام تمام شهر های ایران در لیست وجود دارد. اگر شهر خود را پیدا نمی کنید از اینکه نام لاتین درست می نویسید مطمئن شوید برای اینکار می توانید از گوگل کمک بگیرید.

وب مانی

بند ب: د ر این بخش کد ملی خود را وارد نمایید ( اگر از گذرنامه استفاده می کنید شماره گذرنامه را وارد کنید)

بند ج: در این بخش اگر از گذرنامه استفاده می کنید تاریخ صدور گذرنامه را به لاتین وارد نمایید اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید:

تاریخ اعتبار کارت ملی را در نظر بگیرید.

هفت سال از آن کم کنید.

تاریخ بد آمده را به میلادی تبدیل کنید و در همین قسمت بنویسید.

بند د: در این بخش اگر از کارت ملی استفاده میکنید، عبارت National Organization for Civil Registration را بنویسید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، قسمت محل صدور ( Place of Issue ) را وارد نمایید.

پس از اتمام این مراحل دکمه Save را در پایین صفحه کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله شما باید تاریخ اعتبار کارت ملی را به میلادی تبدیل کرده و وارد کنید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، تاریخ Date of Expiry را وارد نمایید.

نکته: در صورتیکه از کارت ملی قدیمی استفاده میکنید، تاریخ اعتبار را ۲۰/۰۳/۲۰۲۱ وارد نمایید.

وب مانی

پس از وارد کردن تاریخ اعتبار بر روی دکمه Save کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله شما باید تصویر پشت و روی کارت را اراسل کنید. (اگر از گذرنامه استفاده کردید. صفحه ۲ و صفحه ۳ گذرنامه را ارسل کنید.)

وب مانی

و سپس بر روی دکمه Upload passport copy کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید

 

۷در این مرحله تصویری که توسط شما آپلود شده است، نمایش داده میشود و شما باید نوع آنرا مشخص کنید. (از لیستی که زیر عکس وجود دارد.)

 

اگر تصویر کارت ملی را آپلود کردید، عبارت ID Card را انتخاب کنید، و اگر تصویر گذرنامه را آپلود کردید، عبارت Passport انتخاب گردد.

وب مانی

و در نهایت بر روی دکمه Finish upload کلیک نمایید

تبریک میگویم در این مرحله، کار شما به اتمام رسیده است.

 

حالا شما باید حداکثر دو روز کاری صبر کنید تا اطلاعات شما بررسی شده و پاسپورت وبمانی شما از الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت تغییر یابد. توجه داشته باشید که روزهای شنبه و یکشنبه در روسیه تعطیل است و روز کاری محسوب نمی شود.

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط