شنبه 28 خرداد 1401

ارتقا حساب وب مانی ( تبدیل حساب به فرمال و پرسونال)

مقالات، مقالات وب مانی، وبلاگ
ارتقا حساب وب مانی ( تبدیل حساب به فرمال و پرسونال)
ارتقا حساب وب مانی ( تبدیل حساب به فرمال و پرسونال)

وب مانی یکی دیگر از سیستم های پرداختی بین المللی مانند پی پال و پرفکت مانی می باشد که در بسیاری از کشور ها از اعتبار بالایی برخوردار هست، حساب های کاربردی در وب مانی در سطح های مختلفی تنظیم شده اند و شما در ابتدا پس از باز کردن حساب پرفکت مانی و افتتاح حساب دارای حساب Alias خواهید بود، حساب Formal پرفکت مانی دارای ویژگی ها و امکانات متعددی است، در ادامه این مقاله به آموزش ارتقا حساب وب مانی می پردازیم و امکانات هر کدام یک از حساب های وب مانی را برای شما بازگو خواهیم کرد.

ارتقا حساب وب مانی | تبدیل حساب الیاس به فرمال پاسپورت

what is webmoney

برای ارتقا حساب وب مانی تنها یک راه وجود دارد، آن هم ارسال مشخصات مورد نیاز وب مانی برای کارشناسان آن برای تائید و ارتقا حساب پرفکت مانی از  Aliasبه Formal هست. این عمل ممکن است مدتی طول بکشد پس تا ارتقا حساب صبور باشید.

از تاریخ 1 جون سال 2020 وب مانی داشتن حساب فرمال را برای امکان خرید وب مانی از سایت های اینترنتی اجباری کرده است در نتیجه اگر شما بخواهید هم اکنون از سایت وب مانی بخرید نیاز دارید سطح پاسپورت خودتان را به فرمال ارتقا دهید. البته همانطور که می دانید سقف امکان جابه جایی دلار برای سطح دسترسی پایه وب مانی، پاسپورت الیاس، تنها 1000 دلار است، اما این سقف در صورت ارتقا حساب شما به فرمال تا 3000 دلار افزایش پیدا می کند.

در ادامه به صورت گام به گام به شما آموزش ارتقا پاسپوت وب مانی از الیاس به فرمال را با استفاده از کارت ملی و هم پاسپورت خواهیم داد. همچنین در پایان مقاله آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی خواهیم گفت از کجا می توانید بفهمید حساب شما فرمال شده است یا نه پس در سایت ارزی پی همراه ما باشید.

امکانات حساب Alias وب مانی

keeper webmoney

در این بخش از مقاله به تعدادی از امکانات اکانت Alias وب مانی می پردازیم:

 • انجام مکاتبات امن و برقراری تماس ویدیویی ایمن.
 • پرداخت هزینه خدمات ارتباطی موبایل با محدودیت معین شده.
 • شارژ کیف پول‌ها با پول نقد و کارت‌های پیش پرداخت شده وب مانی؛
 • انتقال در درون سیستم وب مانی بین اعضای مشخص شده و تایید شده.
 • تبدیل واحد‌های دیجیتالی از یک نوع به نوع دیگر (مثلاً WMR به WMZ).
 • انجام پرداخت خدمات و خرید اینترنتی با منابعی که پذیرای وب مانی هستند.

امکانات حساب فرمال پاسپورت Formal passport

webmoney keeper

صدور و ثبت حساب فرمال پاسپورت در صورتی که خودتان بصورت دستی انجام دهید رایگان خواهد بود، در ادامه این بخش از این مقاله به معرفی حساب فرمال پاسپورت وب مانی می پردازیم:

 • استفاده از کارت‌های خدمات، که اتصال کارت بانکی VISA / MasterCard را برای برداشت از WMZ کیف پول الزامی می‌کند.
 • از خدمات WM Arbitration به منظور پیشبرد شکایت در مورد سایر کاربران سیستم استفاده کنید.
 • شارژ کیف پول با پرداخت بانکی، سفارش پستی یا پول نقد، توسط ارائه دهنده سرویس انتقال؛
 • استفاده از خدماتی كه سيستم‌هاي پرداخت، عمليات بازپرداخت و برداشت را فراهم می‌كند.
 • استفاده از خدمات پرداخت وب مانی که پرداخت‌های مالیاتی و جریمه‌ای را ارائه می‌دهد.
 • استفاده از خدمات پذیرش پرداخت انتقال وب مانی بازرگان در حالت محدود؛
 • برداشت وجوه با استفاده از پرداخت بانکی، و ارائه دهنده سرویس انتقال؛
 • اخبار خود را در وبلاگ رسمی سیستم انتقال وب مانی منتشر کنید.
 • کیف های X را شارژ و برداشت واحدهای WMX ایجاد کنید.
 • و ارائه خدمات دیگر.

به چه دلایلی ما باید حساب وب مانی خود را تبدیل کنیم و ارتقا دهیم؟

دلایل بسیاری است که شما را جذب این کار خواهد کرد که حتما شما حساب خود را ارتقا دهید، از عدم توان گرفتن وام از وب مانی در حساب پیشفرض الیاس تا سقف تراکنش روزانه 100 دلاری حساب الیاس وب مانی در این بخش به تعدادی دیگر از دلایل ارتقا حساب وب مانی اشاره می کنیم.

افراد ثبت نام کرده در وب مانی که دارای پاسپورت …. الیاس هستند و کیف پول خود را با استفاده از WM Keeper WinPro یا WM Keeper Standard  کنترل و مدیریت می کنند، نخواهند توانست عملیات انتقال وجه را انجام بدهند و از انجام دادن این عملکرد نیز محروم هستند.

علاوه بر محدودیت سقف تراکنش روزانه تا 100 دلار وب مانی در حساب های الیاس محدودیت های دیگری نیز برای این پاسپورت وب مانی وجود دارد، انتقال WMR و WMU برای اعضایی که از WM Keeper Standard استفاده می کنند تنها ممکن است به افراد دارای پاسپورت پرسونال وب مانی یا پاسپورت های سطح بالاتر تعلق گیرد.

بنابر این پیشنهاد می شود که حساب های عادی الیاس وب مانی جهت بهبود در دریافت خدمان و حذف محدودیت ها به حساب فرمال تبدیل شود. با این تبدیل حساب، دارنده با ارتقا خدماتی خوب همچون امکان بالاتر رفتن سقف موجودی و انجام تراکنش های روزانه، همچنین استفاده از خدمات مبادله ارزی و غیره می تواند استفاده کند.

آموزش ارتقا حساب وب مانی با تبدیل حساب الیاس به فرمال

حال که تا اینجای آموزش با ما در سایت خدمات پرداخت بین المللی ارزی پی همراه بودید، به سادگی خواهید توانست با چند کلیک ساده به این عملیات خاتمه دهید و سطح حساب وب مانی خود را بالا ببرید. برای تبدیل الیاس پاسپورت وب مانی به فرمال پاسپورت، باید به صفحه “مرکز تأیید حساب” در سایت www.wmtransfer.com رفته، جزئیات حساب وب مانی خود را وارد کنید وسپس روی ادامه فرایند کلیک کنید و سایر مراحل را نیز با ارسال مدارک مورد نیاز وب مانی به پایان برسانید.

وریفای اکانت وب مانی

در مورد ارتقاء حساب وب مانی با کارت ملی یا پاسپورت تفاوت نظر های بسیاری وجود دارد، در برخی موارد به این نکته اشاره می شود که حتما پاسپورت در سایت وب مانی برای ارتقا حساب بارگزاری شود، و بسیاری دیگر بر این معتقد هستند که با ارسال عکس کارت ملی نیز می توان این ارتقا حساب را انجام داد.

ما در ارزی پی مسئولیت هیچگونه مشکل ناشی از ارتقا حساب وب مانی را نمی پذیریم اما با توجه به تجربیاتی که در این زمینه هست بهتر این است که پاسپورت را برای تبدیل حساب وب مانی الیاس به فرمال به سایت وب مانی بدهید.

ارتقا حساب وب مانی به پاسپورت پرسونال (Personal passport)

برای تبدیل حساب وب مانی به پرسونال نیز شما باید ابتدا یک حساب فرمال داشته باشید، یعنی از قبل حساب الیاس خود را به حساب فرمال تبدیل کرده باشید تا سپس بتوانید آن را به حساب Personal  تبدیل کنید و از امکانات این سطح از اکانت های وب مانی نیز بهره کافی ببرید.

آموزش گام به گام تبدیل پاسپورت الیاس به پاسپورت فرمال

اول اکانت وب مانی خود را لاگین کنید و بعد به صفحه اختصاصی مدیریت پاسپورت های وب مانی خود بروید.

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

بر روی دکمه سبز رنگ Apply for Webmoney Passport کلیک کنید تا فرآیند درخواست پاسپورت شما شروع شده و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله توضیحاتی در رابطه با تبدیل الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت و مدارک مورد نیاز داده شده است شما کافی است پاسپورت و یا کارت ملی ایرانِی را داشته باشید که ادامه آموزش های مربوطه آورده شده است.

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

برای ادامه بر روی گزینه Continue کلیک و به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله مهمترین قسمت درخواست شما برای ارتقا پاسپورت به فرمال است به همین دلیل لطفا با دقت مطالعه کنید و اطلاعات را ه صورت دقیق وارد کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید. توجه داشته باشید ککه پس از اتمام ورود اطلاعات ویرایش آن به سختی ممکن است و ویرایش اطلاعات بسیار زمان گیر است پس دقت کنید.

برای تکمیل این فرم، داشتن کارت ملی و یا پاسپورت کافی می باشد.

راهنمای پر کردن بند های الف، ب، ج و د در ادامه همین عکس آورده شده است.

آموزش ارتقا پاسپورت وب مانی

بند الف: بر روی گزینه Set کلیک کنید تا وارد صفحه زیر شوید. سپس با توجه به توضیحات داده شده این قسمت را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که به صورت قطع می توان گفت نام تمام شهر های ایران در لیست وجود دارد. اگر شهر خود را پیدا نمی کنید از اینکه نام لاتین درست می نویسید مطمئن شوید برای اینکار می توانید از گوگل کمک بگیرید.

وب مانی

بند ب: د ر این بخش کد ملی خود را وارد نمایید ( اگر از گذرنامه استفاده می کنید شماره گذرنامه را وارد کنید)

بند ج: در این بخش اگر از گذرنامه استفاده می کنید تاریخ صدور گذرنامه را به لاتین وارد نمایید اما اگر از کارت ملی استفاده می کنید:

تاریخ اعتبار کارت ملی را در نظر بگیرید.

هفت سال از آن کم کنید.

تاریخ بد آمده را به میلادی تبدیل کنید و در همین قسمت بنویسید.

بند د: در این بخش اگر از کارت ملی استفاده میکنید، عبارت National Organization for Civil Registration را بنویسید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، قسمت محل صدور ( Place of Issue ) را وارد نمایید.

پس از اتمام این مراحل دکمه Save را در پایین صفحه کلیک کنید و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله شما باید تاریخ اعتبار کارت ملی را به میلادی تبدیل کرده و وارد کنید، و اگر از گذرنامه استفاده میکنید، تاریخ Date of Expiry را وارد نمایید.

نکته: در صورتیکه از کارت ملی قدیمی استفاده میکنید، تاریخ اعتبار را 20/03/2021 وارد نمایید.

وب مانی

پس از وارد کردن تاریخ اعتبار بر روی دکمه Save کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید.

در این مرحله شما باید تصویر پشت و روی کارت را اراسل کنید. (اگر از گذرنامه استفاده کردید. صفحه 2 و صفحه 3 گذرنامه را ارسل کنید.)

وب مانی

و سپس بر روی دکمه Upload passport copy کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید

7- در این مرحله تصویری که توسط شما آپلود شده است، نمایش داده میشود و شما باید نوع آنرا مشخص کنید. (از لیستی که زیر عکس وجود دارد.)

اگر تصویر کارت ملی را آپلود کردید، عبارت ID Card را انتخاب کنید، و اگر تصویر گذرنامه را آپلود کردید، عبارت Passport انتخاب گردد.

وب مانی

و در نهایت بر روی دکمه Finish upload کلیک نمایید

تبریک میگویم در این مرحله، کار شما به اتمام رسیده است.

حالا شما باید حداکثر دو روز کاری صبر کنید تا اطلاعات شما بررسی شده و پاسپورت وبمانی شما از الیاس پاسپورت به فرمال پاسپورت تغییر یابد. توجه داشته باشید که روزهای شنبه و یکشنبه در روسیه تعطیل است و روز کاری محسوب نمی شود.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط