پنج‌شنبه 30 تیر 1401

آلت کوین چیست؟

وبلاگ
آلت کوین چیست؟
آلت کوین چیست؟

آلت کوین ها (سکه های جایگزین) اصطلاحی است که برای توصیف همه ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین (CRYPTO:BTC) استفاده می شود. نام آنها از این واقعیت گرفته شده است که آنها جایگزینی برای بیت کوین و پول های سنتی هستند.

اولین آلتکوین ها در سال 2011 راه اندازی شدند و تاکنون هزاران مورد از آنها وجود دارد. آلت کوین های اولیه با هدف بهبود جنبه های بیت کوین مانند سرعت تراکنش یا بهره وری انرژی  می باشند، اما امروزه بسته به اهداف توسعه دهندگان، اهداف مختلفی را انجام می دهند.

از آنجایی که آلت کوین ها بخش بزرگی از بازار هستند، هر سرمایه گذار رمزارز باید نحوه کار آنها را بداند. به خواندن این مقاله از سایت خدمات پرداخت ارزی ودلاری ارزی پی ادامه دهید تا بدانید آلتکوین ها برای چه مواردی استفاده می شوند، مزایا و معایب آنها و موارد دیگر چیست؟

آلت کوین ها در مقابل بیت کوین

چند چیز وجود دارد که آلت کوین و بیت کوین را از هم جدا می کند:

 • بیت کوین قدیمی تر است، در سال 2009 راه اندازی شد، در حالی که اولین آلتکوین ها در سال 2011 منتشر شدند و آلت کوین های جدید به طور منظم منتشر می شوند.
 • آلت کوین ها ریسک و پاداش بالاتری را به عنوان سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ارائه می کنند. اگرچه بیت کوین بی ثبات است، اما رهبر بازار است و ارزش قابل توجهی را به دست آورده است. آلت کوین ها فضای بیشتری برای رشد دارند، اما احتمال شکست بیشتری نیز دارند.
 • آلت کوین ها پیشرفته تر هستند. از زمانی که آنها پس از بیت کوین به بازار آمدند، فناوری آن را بهبود بخشیدند. از نظر سرعت و هزینه تراکنش، بسیاری از آلتکوین ها به مراتب برتر از بیت کوین هستند.

انواع آلت کوین چیست؟

واژه آلت کوین مخفف «کوین های جایگزین» است و به سادگی به معنای ارزهای دیجیتال غیر از بیت کوین است. پس از بیت کوین، 9 ارز رمزنگاری شده محبوب به شرح زیر است:

 • اتریوم
 • XRP
 • تتر
 • کاردانو
 • پولکادوت
 • ستاره ای
 • سکه USD
 • دوج کوین
 • لینک زنجیره ای
 • Unswap

 

چگونه آلت کوین بخرم؟

اگر از خود می پرسید: آیا باید روی آلت کوین ها سرمایه گذاری کنم؟ و می خواهید بدانید چگونه می توانید این کار را انجام دهید، لطفا مراحل زیر را دنبال کنید.

تعیین کنید که چند درصد از آلتکوین ها را می خواهید به پورتفولیوی خود اضافه کنید💳

استراتژی سرمایه گذاری آلتکوین شما به میزان ریسک گریزی شما یا میزان ریسکی که مایل به انجام آن هستید بستگی دارد. بر اساس سطح ریسک بازدهی که انتظار دارید، بخشی از آلتکوین ها را که می خواهید به سبد خود اضافه کنید، تعیین کنید.

 

آلت کوین هایی را که در آن سرمایه گذاری کنید تحقیق کنید.💳

برای تجارت آلتکوین، ابتدا با نگاهی به وب سایت پروژه، دسته های رسانه های اجتماعی و تیم پشت پروژه، بهترین آلت کوین ها را تعیین کنید. همه این عوامل به شما کمک می کند تا صحت پروژه را بفهمید. همچنین، دریابید که آیا کیف پول فعلی شما با آلتکوینی که می‌خواهید بخرید سازگار است یا اینکه باید یک کیف پول ارز دیجیتال جدید تهیه کنید .

یک صرافی را انتخاب کنید و یک جفت ارز پیدا کنید💳

ممکن است برخی صرافی ها از خرید آلت کوین با فیات پشتیبانی نکنند، بنابراین برای ادامه باید بیت کوین بخرید. پس از به دست آوردن بیت کوین، باید یک یا چند صرافی را پیدا کنید که آلتکوین شما را می پذیرند. زمانی که بهترین صرافی را انتخاب کردید، باید ثبت نام کنید.

پس از تکمیل ثبت نام باید بخشی از بیت کوین خود را به صرافی انتقال دهید. فراموش نکنید که شما در حال معامله در جفت ارزها هستید. بنابراین، BTC به آلتکوین شما تبدیل می شود.

بهترین کوین های بازار

با وجود هزاران مورد از آنها، آلت کوین ها همچنان به محبوبیت خود ادامه می دهند. در حالی که ممکن است هیچ سکه ای نتواند موقعیت بیت کوین را به عنوان برترین ارز دیجیتال در حال حاضر از بین ببرد، آلت کوین ها به طور کلی باید به حذف سهم بازار از رهبر ادامه دهند، حتی اگر کل پای ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه دهد. ممنون که تا پایان ای مقاله از سایت خدمات پرداخت ارزی و دلاری ارزی پی با ما همراه بودید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط