جمعه 8 می 2020

آپدیت سیستم ردیابی کرونا برای کاربران اندروید ۶ و بالاتر در گوگل پلی

اخبار
آپدیت سیستم ردیابی کرونا برای کاربران اندروید ۶ و بالاتر در گوگل پلی
آپدیت سیستم ردیابی کرونا برای کاربران اندروید ۶ و بالاتر در گوگل پلی

دو شرکت بزرگ فناوری جهان، یعنی گوگل و اپل طی همکاری با یکدیگر در صدد هستند تا به دولت ها و سازمان های بهداشتی در جهت مبارزه با ویروس کرونا کمک کنند. این دو غول فناوری در حال کار بر روی فناوری ردیابی تماس با محافظت از حریم شخصی کاربران هستند. گوگل اعلام کرده است که با استفاده از Google Play، سیستم ردیابی COVID-19 را در تلفن های اندرویدی فعال خواهد کرد. به روزرسانی ها در کلیه تلفن های Android که دارای Android 6 و بالاتر هستند، انجام می شوند. اولین مرحله ردیابی تماس با بلوتوث گوگل و اپل قرار است درماه مه انجام شود. تصمیم گوگل مبنی بر ارائه سیستم ردیابی مخاطب به تلفن های اندرویدی از طریق سرویس های Google Play تنها روشی است که شرکت می تواند اطمینان حاصل کند که این سیستم در یک بازه زمانی معقول به سیستم های تلفن های اندرویدی منتقل می شود.

 

سیستم ردیابی بیماران کرونا از ارتباطات بلوتوث و شبکه داوطلبانه ردیابی استفاده می‌کند که به دارندگان گوشی‌های اندرویدی و آی او اس که آن را دانلود کرده‌اند، هشدار می‌دهد که آیا در نزدیکی فردی مبتلا به کرونا هستند یا خیر.

گوگل قصد دارد تا امکان نصب این برنامه را برای دارندگان گوشی‌های مجهز به اندروید ۶ مارشمالو و نسخه‌های بعد از آن، فراهم کند. تاکنون این سوال در اذهان وجود داشت که چگونه این نرم‌افزار، اطلاعات جدید را دریافت خواهد کرد و بروزرسانی خواهد شد که این مساله، پاسخ گوگل را به دنبال داشته است.

در حال حاضر، گوگل پلی تنها سرویس قابل‌اعتماد برای دریافت بروزرسانی‌های نرم‌افزاری محسوب می‌شود که آپدیت‌ها را در بازه‌های زمانی مختلف برای انواع اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهد. البته راه دیگری نیز برای دریافت این بروزرسانی‌ها وجود دارد و آن، ارائه آپدیت از سوی تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند است. از آنجایی که این کار اغلب با تاخیر و به طور منظم انجام نمی‌شود، نمی‌توان به عنوان یک گزینه ایده‌آل به آن نگریست.

گوگل در این خصوص عنوان کرد که سیستم آپدیت این شرکت، هر دو فاز یعنی ردیابی از طریق ارتباط بلوتوث و مرحله بعد که APIهای برای این سیستم عامل عرضه می‌شود را شامل خواهد شد.

در حال حاضر، برخی از دستگاه‌های اندرویدی از خدمات گوگل پلی بی‌بهره‌اند که شامل گوشی‌های اندرویدی در چین و محصولات هواوی بعد از اعمال تحریم‌های امریکا علیه این شرکت می‌شوند. برای این دسته از گوشی‌ها، گوگل قصد دارد تا امکانی فراهم کند که از طریق آن، شرکت‌ها بتوانند امکان دریافت بروزرسانی‌های سیستم ردیابی ویروس کرونا را در محصولات خود دریافت کنند.

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط