یکشنبه 22 آبان 1401

مستر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

مقالات مستر کارت
مستر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟
مستر کارت چیست و چه کاربردی دارد؟

مستر کارت چیست؟ شاید برای  شما این سوال پیش آمده باشد؛ که صدور مستر کارت مجازی به چه صورت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: مستر کارت یک ابر شرکت چند ملیتی در آمریکاست. این شرکت در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری، نقدی و مدیریت سامانه‌های پرداخت بانکی فعالیت می‌کند.  شما برای استفاده از مزایا و خرید مستر کارت می‌توانید به سایت ارزی پی مراجعه کنید.

اکر همچنان مشتاقید که بدانید مسترکارت چیست؛ باید بگویم: ریشه‌های تأسیس mectercardبه شکل‌گیری کارت‌های اعتباری با برند مسترکارت، در ابتدای دهه ۱۹۶۰ بازمی‌گردد. نخستین صادرکنندگان کارت‌های اعتباری مسترکارت، بانک یونایتد کالیفرنیا، بانک ملی کروکر، بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا بودند. این شرکت، در سال ۱۹۷۹ به‌طور رسمی نام مستر شارژ به مسترکارت تغییر پیدا کرد.

در سال 1990 مسترکارت اقدام به خریداری شبکه اکسس کارت که گسترده‌ترین شبکه یکپارچه کارت‌های اعتباری بریتانیا بشمار می‌آمد. را خریداری کرد. و در خود ادغام کرد. و هم اکنون مسترکارت با بیش از ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشورها و همینطور با دارا بودن ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ دستگاه پایانه ATM , P.O.S  بدل به یکی از کارت های اعتباری معتبر جهان شده است. که در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارد.

مستر کارت چیست؟

در سال 1990 مسترکارت اقدام به خریداری شبکه اکسس کارت که گسترده‌ترین شبکه یکپارچه کارت‌های اعتباری بریتانیا بشمار می‌آمد. را خریداری کرد. و در خود ادغام کرد. و هم اکنون مسترکارت با بیش از ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشورها و همینطور با دارا بودن ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ دستگاه پایانه ATM , P.O.S  بدل به یکی از کارت های اعتباری معتبر جهان شده است. که در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارد.

MasterCard یکی از چهار شبکه بزرگ پرداخت در جهان است. مستر کارت با موسسات در سراسر جهان برای ارائه کارت های پرداخت با برند مسترکارت در شبکه همکاری می کند. کارت های پرداخت مسترکارت از شبکه مسترکارت صرفاً برای انجام کلیه ارتباطات و تراکنش استفاده می کنند. کارت های پرداخت می توانند کارت های اعتباری، کارت های نقدی یا کارت های پیش پرداخت باشند.

تاریخچه master card چیست؟

مستر کارت دومین برند بزرگ کارت های پرداخت الکترونیکی در ایالات متحده پس از ویزا است. مستر کارت (مانند ویزا کارت) می تواند یکی از دو نوع اصلی کارت های پرداخت الکترونیکی باشد: کارت اعتباری یا کارت نقدی. در ادامه شما را با تاریخچه مسترکارت چیست؟ اشنا می کنیم.

سال توضیحات
1967 مسترکارت در اواخر دهه 1940 آغاز شد، زمانی که چندین بانک ایالات متحده به مشتریان خود کاغذهای ویژه ای را دادند که می توانست مانند پول نقد در فروشگاه های محلی استفاده شود. در طول دهه بعد، چندین فرنچایز توسعه یافتند که در آن یک بانک واحد در یک شهر بزرگ، کارت هایی را به عنوان پرداخت با تاجران خاصی که برای همکاری با آنها انتخاب کرده بودند، می پذیرفت. در سال 1966 یکی از این گروه ها انجمن بین بانکی کارت (ICA) را تشکیل داد که بعدها به MasterCard International تبدیل شد.
1970 در سال 1968، ICA با تشکیل انجمنی با نام Banco Nacional در مکزیک، شبکه‌ای را که اکنون یک شبکه جهانی است آغاز کرد. در اواخر همان سال، آنها اتحادیه ی را در اروپا با یورو کارت تشکیل دادند. اولین اعضای ژاپنی نیز در آن سال به آن پیوستند.

در اواخر دهه 1970، ICA اعضایی از آفریقا و استرالیا و سایر نقاط داشت. برای نشان دادن تعهد خود به رشد بین المللی، ICA نام خود را به MasterCard International تغییر داد. در دهه 1980، گسترش بیشتری در آسیا و آمریکای لاتین وجود داشت.

1985 در سال 1985، شبکه خودپرداز Cirrus را خریداری شد و Maestro، اولین شبکه نقدی آنلاین نقطه فروش جهان را در سال 1991 راه اندازی شد. در سال 1987، مسترکارت اولین کارت پرداختی بود که در جمهوری چین صادر شد. در سال 1988 اولین کارت مستر کارت در اتحاد جماهیر شوروی صادر شد.
2002 این مجموعه در سال 2002 با Europay International ادغام شد و از یک انجمن عضویت به یک شرکت سهامی خصوصی تبدیل شد. این تغییر برای آماده سازی مستر کارت برای عرضه اولیه عمومی ، که در سال 2006 انجام شد (NYSE: MA) ایجاد شد.

از سال 2009 تا 2012، مسترکارت مجموعه‌ای از خریدها را انجام داد تا به تمرکز بر نوآوری کمک کند. از جمله Orbiscom، که در سال 2010 به آزمایشگاه MasterCard تبدیل شد و به عنوان مرکز رشد برای ایده های جدید عمل کرد.

2016 مستر کارت گستره جهانی دارد (به بیش از 210 کشور و منطقه). در دنیایی که 85٪ از معاملات خرده فروشی هنوز به صورت نقدی و چک انجام می شود، مسترکارت به رشد خود ادامه می دهد. در مسترکارت، به جهانی با روش‌های بهتر پرداخت اعتقاد و دنیای متصل‌تر و دنیایی فراتر از پول نقد اعتقاد است. دیگر در سال 2016 مسترکارت خود را به عنوان یک شرکت فناوری آینده‌نگر و انسان محور معرفی می‌کند که مردم را به امکانات گران‌قیمت متصل می‌کند.
2019 در سال 2019، دایره های قرمز و زرد به هم پیوسته، که به عنوان نماد Mastercard شناخته می شوند.

کاربرد مستر کارت چیست؛ پشتیبانی در اکثر کشورهای جهان

مسترکارت یک کیف پول است و به شما امکان می‌دهد با صرف هزینه‌های اندک کارمزد، محصولات مورد نظرتان را خریداری نمایید. خوشبختانه از مسترکارت‌ها در اکثر کشورهای جهان پشتیبانی می‌شود. و شما می‌توانید با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز، نسب به اخذ وجه نقد اقدام کنید.

این کمپانی سعی کرده یکی از مهمترین مشکلات یعنی جا به جا کردن پول و امنیت انتقال وجه را با ارائه کارت های اعتباری، با ویژگی های مختلف، برطرف نماید. امروزه امنیت این کارت ها تا حدی است؛ که اگر کارتی به سرقت رفته یا مفقود گردد. به دلیل داشتن پین کد اختصاصی که فقط صاحب کارت آن را در اختیار دارد؛ تخلیه مالی امکان پذیر نیست.

مستر کارت چیست: امروزه رایج‌ترین استفاده مستر کارت مربوط به خرید از سایت های خارجی چون: آمازون، ebay، علی اکسپرس و … است. شما برای  اینکه بتوانید امکان خرید از این سایت ها را دار اختیار داشته باشید؛  به یک مسترکارت نیاز دارید تا بتوانید پرداخت ارزی خود را انجام دهید.

افرادی که به دنبال مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند. به یک مسترکارت نیاز پیدا خواهند کرد چرا که برای تهیه ویزا و پرداخت هزینه‌های سفارت ضروری خواهد بود.

مسترکارت چیست

به نقل از ویکی پدیا:

مسترکارت، (به انگلیسی: MasterCard) ابرشرکت خدمات مالی آمریکایی چندملیتی است، که در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و مدیریت سامانه‌های پرداخت بانکی فعالیت می‌کند. دفتر مرکزی این ابرشرکت در شهر پورچِیس، نیویورک قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود. مستر کارت در سال ۲۰۱۸ در فهرست فرچون ۵۰۰ در رتبه ۲۳۶ از بزرگترین شرکت‌های آمریکا قرار داشت.

سایر کاربردهای مسترکارت؛ سهولت در انجام کارهای بین المللی

اگر می خواهید بدانید؛ مستر کارت چیست؛ باید یگویم خرید از درگاه مستر کارت به غیر از موارد یاد شده کاربردهایی به شرح ذیل دارد:

 1. ایجاد امکان پرداخت هزینه‌های مربوط به آزمون‌های بین المللی مثل: آیلتس و تافل
 2. امکان رزرو اقامتگاه و هتل‌های خارجی
 3. امکان خرید بلیط هواپیما برای سفرهای خارجی
 4. کرایه کردن خودرو در سفرهای خارجی

mastercard چیست

 

آیا مستر کارت در ایران پشتیبانی می شود؟

حا که به پاسخ این سوال رسیدید که مستر کارت چیست؛ باید بدانید مستر کارت در ایران تحریم است. همین امر سبب شده است بسیاری از افراد و تاجران ایرانی از مزیت های فوق العاده مستر کارت بی اظلاع باشند. اما چاره چیست؟ شما می توانید از طریق مراجعه به سایت های انجام خدمات الکترونیکی مثل ارزی پی از تحریم ها عبور کنید. این درگاه ها با نام حک شده ی خودشان بر روی کارت؛ آن را در اختیار شما قرار می دهند. و شما از این طریق صاحب یک حساب بانکی بین المللی می شوید.

مقاله پیشنهادی: مستر کارت طلایی چیست؟

مزایای مسترکارت چیست؟

حال که متوجه شدید مستر کارت چیست؛ شاید برایتان سوال پیش آمده باشد. که مزایا این نوع کارت نسبت به سایرین چیست؟ در ادامه به بخشی از این مزایا  اشاره می‌ کنیم. همچنین شما برای  دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله « نحوه استفاده از مستر کارت» از ارزی پی مراجعه کنید.

 • چک کردن اعتبار حساب
 • تعیین کردن هزینه های کاربردی
 • انتقال وجه بین حساب بانکی شما و فرستنده
 • خرید از سایت های بین المللی با تخفیف
 • جا به جایی وجه با امنیت و آرامش بالا

مستر کارت

خرید آنلاین؛ فرصتی برای گسترش کسب و کار

یکی از مزایای این نوع کارت، فرصت خرید آنلاین از تمامی فروشگاه های اینترنتی در سراسر جهان است. معمولا بانک ها درگاه مربوط به خود و محدودی دارند. حالا تصور کنید شما در کسب و کارتان بتوانید بدون محدودیت درگاه کالایتان را به سراسر جهان عرضه کنید.

سفرهای ارزان قیمت؛ وسوسه انگیزترین پیشنهاد مستر کارت

از آنجایی که مسترکارت پیشنهادات شگفت انگیز و تخفیفات زیاد به همه مشتریان خود در سطح دنیا می دهد. فرقی نمی‌کند؛ شما مستر کارت بانک ملی ایران را داشته باشید. یا هرجای دیگر خرید مسترکارت همیشه به شما امکان مسافرت های ارزان را می دهد.

حمل و نقل آسان پول؛ بهترین مزیت مستر کارت

اگر می خواهید بدانید مستر کارت چیست؛ باید بگویم مستر کارت، کارتی است. که به شما امکان انتقال راحت و پر از امنیت پولتان را در سراسر دنیا می‌دهد. این ویژگی سبب می‌شود دگر از محدودیت های حمل پول از درگاه فرودگا رنج نبرید. و مورد سو استفاده قرار نگیرید.

متصل شدن به کیف پول های پی پال و گوگل ولت: ویژگی برای نیاز امروز

امروزه به تعداد کسانی که در بازار ارز دیجیتا فعالیت می‌ کنند بسیار افزوده شده است. کسانی که در سطح دنیا از طریق اینترنت سرمایه گذاری و یا خدمات ارائه می کنند. اغلب برای جابجایی راحت پول بین شرکت ها و اشخاص از کیف پول های الکترونیکی مانند پی پال و  وبمانی استفاده می نمایند. که برای این که بتوانند این مبالغ را نقد کنند لازم است آن را به مستر کارت خود منتقل کنند؛ این یکی از مهترین خدماتی است که در حال حاضر دارندگان این کارت ها در سطح دنیا در حال استفاده هستند.

master card چیست

انواع مستر کارت در دنیا!

اگر به طور مرتب از کارت های اعتباری برای خرید استفاده می کنید، احتمالاً تفاوت بین لوگوی Mastercard و لوگوی انواع دیگر کارت ها را می دانید. چیزی که ممکن است ندانید این است که انواع مختلفی از Mastercard وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. اگر به دنبال یک کارت اعتباری جدید هستید، ما را در ادامه مطلب مستر کارت چیست؛ همراهی کنید.

مسترکارت استاندارد

کارت اعتباری سطح استاندارد Mastercard پایین‌ترین سطح موجود است، اما همچنان مزایای زیادی دارد، از جمله محافظت از خرید و محافظت در برابر سرقت هویت.

خدمات جهانی مسترکارت

خدمات جهانی مسترکارت یک امتیاز خوب برای دارندگان کارت است، به ویژه کسانی که مرتب سفر می کنند. این سرویس به شما امکان می دهد کارت های گم شده یا دزدیده شده را گزارش دهید، به تعویض کارت اضطراری یا پیش پرداخت نقدی دسترسی داشته باشید، دستگاه های خودپرداز را پیدا کنید و در مورد سایر سؤالات یا نگرانی هایی که ممکن است در مورد حساب خود داشته باشید؛ کمک بگیرید.

محافظت از سرقت شناسه مستر کارت

در ادامه مطلب مستر کارت چیست؛ می گوییم که Mastercard ID Theft Protection شما را در برابر سرقت هویت بدون هزینه اضافی محافظت می کند. این سرویس گزارش اعتباری شما را برای فعالیت‌های بالقوه تقلبی، مانند کارت‌های جدید یا حساب‌هایی که به نام شما افتتاح می‌شود، نظارت می‌کند.

مستر کارت جهانی

اگر به طور منظم به خارج سفر می کنید، به همراه داشتن کارت جهانی مسترکارت می تواند برای شما عالی باشد. World Mastercards می‌تواند تجربه‌های منحصربه‌فرد سفر را به شما هدیه دهد. به شما امکان دسترسی ترجیحی به منحصر به فردترین پیشنهادهای ما، از جمله رویدادهای VIP، فرصت‌های داخلی، و تبلیغات ویژه را بدهد. با استفاده از این نوع کارت، اعضا می‌توانند از «محافظت تلفن همراه» استفاده کنند که در صورت دزدیده شدن تلفن همراه یا نیاز به تعمیر را پوشش می‌دهد.

Mastercard  پلاتینیوم

در ادامه مطلب مستر کارت چیست، می گوییم که Mastercard  پلاتینیوم رده بعدی از استاندارد است. این کارت شامل تمام مزایای استاندارد Mastercard و همچنین مزایای اضافی است. علاوه بر مزایای کارت استاندارد، دارندگان کارت پلاتینیوم مسترکارت واجد شرایط دریافت مزایا و پیشنهادات از سوی Mastercard’s Priceless Cities هستند که امکان دسترسی به هزاران تجربه انحصاری در سراسر جهان را فراهم می کند. این شامل امتیازات و تخفیف‌های اضافی در دسته‌هایی از جمله سفر، هنرهای آشپزی، هنر و فرهنگ، ورزش، خرید و سرگرمی است.

سخن پایانی:

در پاسخ به این سوال که مستر کارت چیست؛ بطور خلاصه می‌توان گفت: mectercard  یک کارت اعتباری است چند ملیتی است. که امکان ایجاد معاملات بین المللی از یک درگاه و با روشی ساده و امن فراهم می‌کند. همچنین اینگونه کارت در معاملات ارز دیجیتال کاربرد بسیاری دارد. شما می توانید کلیه خدمات مربوط به صدور مستر کارت مجازی، شارژ مستر کارت و خرید با درگاه مستر کارت را به راحتی در سایت معتبر ارزی پی انجام دهید. بسیار متشکریم که ما را تا پایان مطلب مسترکارت چیست؛ ما را همراهی کردید.

سوالات متداول:

مستر کارت چیست؟ مسترکارت یک کیف پول است و به شما امکان می‌دهد. با صرف هزینه‌های اندک کارمزد، محصولات مورد نظرتان را خریداری نمایید.

استفاده از کیف پول مستر کارت چه مزایایی دارد؟ مسترکارت برای شما استفاده از مزایای چون: خرید آنلاین در سراسر دنیا، سرمایه گذاری از طریق اینترنت و متصل شدن به کیف پس پال و گوگل ولت را امکان پذیر می کند.

آیا مستر کارت در ایران پشتیبانی می شود؟ بله شما با استفاده از سایت های واسط می توانید از مسترکارت در ایران استفاده کنید.

منبع: www.investopedia.com، www.thebalance.com

برگرفته از:

https://www.mastercard.us/en-us.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Mastercard

https://corporatefinanceinstitute.com/resources/wealth-management/mastercard/

https://cleartax.in/g/terms/mastercard-card

alisadeghi در 16 تیر 1401 در 12:40 ق.ظ گفته:


با مسترکارت تو هتل های خارجی هم میشه اقامت گرفت؟؟

پاسخ

  hamidesmaeili در 20 تیر 1401 در 1:27 ب.ظ گفته:


  بله رزرو اقامتگاه و هتل‌ های خارجی با مسترکارت امکان پذیر است.

  پاسخ

ahmad در 21 تیر 1401 در 2:23 ب.ظ گفته:


جرا مسترکارت رو تو ایران پشتیبانی نمیشه؟

پاسخ

  hamidesmaeili در 22 تیر 1401 در 1:29 ب.ظ گفته:


  به دلیل وجود تحریم ها شما می توانید به طور مستقیم از پشتیبانی آن استفاده کنید.

  پاسخ
اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط