دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

مستر کارت چیست؟

مقالات مستر کارت
مستر کارت چیست؟
مستر کارت چیست؟

مستر کارت چیست ؟ شاید برای  شما این سوال پیش آمده باشد؛ که صدور مستر کارت مجازی به چه صورت است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: مستر کارت یک ابر شرکت چند ملیتی در آمریکاست. این شرکت در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری، نقدی و مدیریت سامانه‌های پرداخت بانکی فعالیت می‌کند.  شما برای استفاده از مزایا و خرید مستر کارت می‌توانید به سایت ارزی پی مراجعه کنید.

اکر همچنان مشتاقید که بدانید مستر کارت چیست ؟ باید بگویم: ریشه‌های تأسیس mectercard به شکل‌گیری کارت‌های اعتباری با برند مسترکارت، در ابتدای دهه ۱۹۶۰ بازمی‌گردد. نخستین صادرکنندگان کارت‌های اعتباری مسترکارت، بانک یونایتد کالیفرنیا، بانک ملی کروکر، بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا بودند. این شرکت، در سال ۱۹۷۹ به‌طور رسمی نام مستر شارژ به مسترکارت تغییر پیدا کرد.

در سال 1990 مسترکارت اقدام به خریداری شبکه اکسس کارت که گسترده‌ترین شبکه یکپارچه کارت‌های اعتباری بریتانیا بشمار می‌آمد. را خریداری کرد. و در خود ادغام کرد. و هم اکنون مسترکارت با بیش از ۱۴۰ شعبه نمایندگی در کشورها و همینطور با دارا بودن ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ دستگاه پایانه ATM , P.O.S  بدل به یکی از کارت های اعتباری معتبر جهان شده است. که در رتبه اول مبادلات مالی قرار دارد.

مستر کارت چیست

مستر کارت

کاربرد مستر کارت چیست ؛ پشتیبانی در اکثر کشورهای جهان

مسترکارت یک کیف پول است و به شما امکان می‌دهد. با صرف هزینه‌های اندک کارمزد، محصولات مورد نظرتان را خریداری نمایید. خوشبختانه از مسترکارت‌ها در اکثر کشورهای جهان پشتیبانی می‌شود. و شما می‌توانید با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز، نسب به اخذ وجه نقد اقدام کنید.

این کمپانی سعی کرده یکی از مهمترین مشکلات یعنی جا به جا کردن پول و امنیت انتقال وجه را با ارائه کارت های اعتباری، با ویژگی های مختلف، برطرف نماید. امروزه امنیت این کارت ها تا حدی است؛ که اگر کارتی به سرقت رفته یا مفقود گردد. به دلیل داشتن پین کد اختصاصی که فقط صاحب کارت آن را در اختیار دارد؛ تخلیه مالی امکان پذیر نیست.

امروزه رایج‌ترین استفاده مستر کارت مربوط به خرید از سایت های خارجی چون: آمازون، ebay، علی اکسپرس و … است. شما برای  اینکه بتوانید امکان خرید از این سایت ها را دار اختیار داشته باشید؛  به یک مسترکارت نیاز دارید تا بتوانید پرداخت ارزی خود را انجام دهید.

افرادی که به دنبال مهاجرت و ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند. به یک مسترکارت نیاز پیدا خواهند کرد چرا که برای تهیه ویزا و پرداخت هزینه‌های سفارت ضروری خواهد بود.

به نقل از ویکی پدیا:

مسترکارت، (به انگلیسی: MasterCard) ابرشرکت خدمات مالی آمریکایی چندملیتی است، که در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و مدیریت سامانه‌های پرداخت بانکی فعالیت می‌کند. دفتر مرکزی این ابرشرکت در شهر پورچِیس، نیویورک قرار دارد و بخشی از سهام آن در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود. مستر کارت در سال ۲۰۱۸ در فهرست فرچون ۵۰۰ در رتبه ۲۳۶ از بزرگترین شرکت‌های آمریکا قرار داشت.

سایر کاربردهای مسترکات؛ سهولت در انجام کارهای بین المللی

اگر می خواهید بدانید؛ مستر کارت چیست باید یگویم خرید از درگاه مستر کارت به غیر از موارد یاد شده کاربردهایی به شرح ذیل دارد:

  1. ایجاد امکان پرداخت هزینه‌های مربوط به آزمون‌های بین المللی مثل: آیلتس و تافل
  2. امکان رزرو اقامتگاه و هتل‌های خارجی
  3. امکان خرید بلیط هواپیما برای سفرهای خارجی
  4. کرایه کردن خودرو در سفرهای خارجی

 

مزایای مستر کارت مجازی

آیا مستر کارت در ایران پشتیبانی می شود؟

حا که به پاسخ این سوال رسیدید که مستر کارت چیست ؟ باید بدانید مستر کارت در ایران تحریم است. همین امر سبب شده است بسیاری از افراد و تاجران ایرانی از مزیت های فوق العاده مستر کارت بی اظلاع باشند. اما چاره چیست؟ شما می توانید از طریق مراجعه به سایت های انجام خدمات الکترونیکی مثل ارزی پی از تحریم ها عبور کنید. این درگاه ها با نام حک شده ی خودشان بر روی کارت؛ آن را در اختیار شما قرار می دهند. و شما از این طریق صاحب یک حساب بانکی بین المللی می شوید.

مزایای mectercard

حال که متوجه شدید مستر کارت چیست ؟ شاید برایتان سوال پیش آمده باشد. که مزایا این نوع کارت نسبت به سایرین چیست؟ در ادامه به بخشی از این مزایا  اشاره می‌ کنیم. همچنین شما برای  دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به مقاله « نحوه استفاده از مستر کارت» از ارزی پی مراجعه کنید.

خرید آنلاین؛ فرصتی برای گسترش کسب و کار

یکی از مزایای این نوع کارت، فرصت خرید آنلاین از تمامی فروشگاه های اینترنتی در سراسر جهان است. معمولا بانک ها درگاه مربوط به خود و محدودی دارند. حالا تصور کنید شما در کسب و کارتان بتوانید بدون محدودیت درگاه کالایتان را به سراسر جهان عرضه کنید.

سفرهای ارزان قیمت؛ وسوسه انگیزترین پیشنهاد مستر کارت

از آنجایی که مسترکارت پیشنهادات شگفت انگیز و تخفیفات زیاد به همه مشتریان خود در سطح دنیا می دهد. فرقی نمی‌کند؛ شما مستر کارت بانک ملی ایران را داشته باشید. یا هرجای دیگر خرید مسترکارت همیشه به شما امکان مسافرت های ارزان را می دهد.

حمل و نقل آسان پول؛ بهترین مزیت مستر کارت

اگر می خواهید بدانید مستر کارت چیست ؟ باید بگویم مستر کارت، کارتی است. که به شما امکان انتقال راحت و پر از امنیت پولتان را در سراسر دنیا می‌دهد. این ویژگی سبب می‌شود دگر از محدودیت های حمل پول از درگاه فرودگا رنج نبرید. و مورد سو استفاده قرار نگیرید.

مستر کارت چیست

مستر کارت چیست

متصل شدن به کیف پول های پی پال و گوگل ولت: ویژگی برای نیاز امروز

امروزه به تعداد کسانی که در بازار ارز دیجیتا فعالیت می‌ کنند بسیار افزوده شده است. کسانی که در سطح دنیا از طریق اینترنت سرمایه گذاری و یا خدمات ارائه می کنند. اغلب برای جابجایی راحت پول بین شرکت ها و اشخاص از کیف پول های الکترونیکی مانند پی پال و  وبمانی استفاده می نمایند. که برای اینکه بتوانند این مبالغ را نقد کنند لازم است آن را به مستر کارت خود منتقل کنند؛ این یکی از مهترین خدماتی است که در حال حاضر دارندگان این کارت ها در سطح دنیا در حال استفاده هستند.

سخن پایانی:

در پاسخ به این سوال که مستر کارت چیست ؟ بطور خلاصه می‌توان گفت: mectercard  یک کارت اعتباری است چند ملیتی است. که امکان ایجاد معاملات بین المللی از یک درگاه و با روشی ساده و امن فراهم می‌کند. همچنین اینگونه کارت در معاملات ارز دیجیتال کاربرد بسیاری دارد. شما می توانید کلیه خدمات مربوط به صدور مستر کارت مجازی، شارژ مستر کارت و خرید با درگاه مستر کارت را به راحتی در سایت معتبر ارزی پی انجام دهید.

سوالات متداول:

مستر کارت چیست؟ مسترکارت یک کیف پول است و به شما امکان می‌دهد. با صرف هزینه‌های اندک کارمزد، محصولات مورد نظرتان را خریداری نمایید.

استفاده از کیف پول مستر کارت چه مزایایی دارد؟ مسترکارت برای شما استفاده از مزایای چون: خرید آنلاین در سراسر دنیا، سرمایه گذاری از طریق اینترنت و متصل شدن به کیف پس پال و گوگل ولت را امکان پذیر می کند.

آیا مستر کارت در ایران پشتیبانی می شود؟ بله شما با استفاده از سایت های واسط می توانید از مسترکارت در ایران استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط