یکشنبه 23 آگوست 2020

پنجاه درصد استخراج بیت کوین توسط چینی ها، ایران در رتبه سوم

اخبار
پنجاه درصد استخراج بیت کوین توسط چینی ها، ایران در رتبه سوم
پنجاه درصد استخراج بیت کوین توسط چینی ها، ایران در رتبه سوم

طبق بررسی های جدید، چین میزان استخراج بیت کوین (BTC) را بسیار کمتر از آنچه که گفته شده بود در دست دارد. این گزارش در ماه قبل میلادی توسط مدیر شرکت تحقیقاتی ارزهای دیجیتال BitOoda منتشر شد. این بررسی نشان می دهد که چین در واقع حدود ۵۰٪ از استخراج بیت کوین را در دست دارد، نه ۶۵٪. این در حالیست که آمریکایی ها تنها ۱۴% از ظرفیت ماینینگ را در اختیار دارند.

 

این اطلاعات کاملا در تضاد با یافته های قبلی مرکز امور مالی جایگزین دانشگاه کمبریج (CCAF) این که سهم کشور چین و آمریکا از هش ریت جهانی را به ترتیب ۶۵ و ۷.۲ درصد عنوان کرده بود.

“بیتودا” گفته است که چندین منبع عمومی نظیر صحبت های محرمانه با ماینرها، تولیدکنندگان و فروشندگان سیستم های ماینینگ را بررسی کرده است تا مناطق با بیشترین ظرفیت ماینینگ بیت کوین را مشخص کند.

نتیجه گزارش اینطور بود که کشور چین ۵۰ درصد هش ریت جهانی را در اختیار دارد. به نظر می‌رسد این موضوع، تخمین و باورهای قبلی مبنی بر آنکه کشور چین اکثر ماینینگ بیت کوین را در اختیار دارد تحت تاثیر قرار داد.به نظر می‌رسد ظرفیت ۱۴ درصدی ماینینگ آمریکا در حال افزایش است و مراکز استخراج بیت کوین در کشورهای روسیه، قزاقستان و ایران هرکدام ۸ درصد، کانادا ۷ درصد، ایسلند ۲ درصد و سایر کشورها ۳ درصد از سهم ماینینگ را در اختیار دارند.

بیتودا در ادامه گفت:اما یک نکته ای در میان است. صحبت های ما به این موضوع منجر شد که اکثر ظرفیت ماینینگ در کشورهای آمریکا، کانادا و ایسلند است و بخش کوچکی از ماینینگ در کشورهای چین و سایر کشور ها واقع است.

 

از لحاظ هزینه مصرف برق، بیتودا دریافته است که نیمی از ماینرها در حال حاضر به طور میانگین ۰.۰۳ دلار برای هر کیلووات ساعت پرداخت می‌کنند که نسبت به هزینه ۰.۰۶ دلاری در هر کیلووات ساعت در سال ۲۰۱۸ کاهش یافته است. به طور میانگین، استخراج هر بیت کوین برای ماینرها ۵۰۰۰ دلار هزینه دارد، اما دستگاه های ماینینگ قدیمی به هزینه برق کمتر از ۰.۰۲ دلار نیاز دارند تا هزینه استخراج با قیمت هر بیت کوین برابر شود.

در کشور چین، بخش عمده ای از ظرفیت ماینینگ مربوط به استان های سیچوان و یونان است، زیرا هزینه مصرف برق در این استان ها در فصل بارندگی کمتر است. طی این مدت (ماه می الی اکتبر)، بارندگی زیاد منجر به تولید انرژی برق آبی بسیار زیادی می‌شود و این انرژی به ماینرهای بیت کوین به قیمت کمتر از ۰.۰۱ دلار در هر کیلووات ساعت فروخته می‌شود.

بیتودا بیان داشت:صحبت های ما به این نکته رسید که هزینه کمتر مصرف برق به افزایش هش ریت در فصل بارندگی منجر خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط