پنج‌شنبه 3 سپتامبر 2020

پیدا کردن گوشی های آفلاین در بروزرسانی جدید Find My Mobile سامسونگ

اخبار
پیدا کردن گوشی های آفلاین در بروزرسانی جدید Find My Mobile سامسونگ
پیدا کردن گوشی های آفلاین در بروزرسانی جدید Find My Mobile سامسونگ

گم کردن تلفن می تواند یک کابوس باشد، اما خوشبختانه ابزارهای خوبی برای حل این مشکل وجود دارد. سامسونگ مدتی است که یک برنامه “یافتن تلفن همراه من” «Find My Mobile» را ارائه داده است و به تازگی قابلیت جدیدی را برای ردیابی تلفن گمشده حتی در حالت آفلاین ایجاد کرده است. سامسونگ در آخرین به روزرسانی که ارائه کرده، امکان مکان یابی تلفن شما (ساعت هوشمند یا هدفون) را درصورت عدم اتصال به اینترنت فراهم نموده است. Find My Mobile به شما امکان می دهد دستگاه خود را از راه دورقفل و یا اطلاعات آن را پاک کنید. برای استفاده از Find My Mobile باید وارد حساب سامسونگ خود شوید.

 

سامسونگ قابلیتی را تحت عنوان «Find My Mobile» در گوشی‌های خود تعبیه کرده که کاربر با کمک آن می‌تواند گوشی‌های سرقت شده یا گمشده خود را پیدا کند.

به تازگی، بروزرسانی جدیدی برای این اپلیکیشن عرضه شده که امکان پیدا کردن گوشی‌های گلکسی را که حتی به وای فای یا شبکه اینترنت سیمکارت متصل نیستند، فراهم می‌کند. این قابلیت که تحت عنوان Offline Finding شناخته می‌شود، با کمک دیگر دستگاه‌های گلکسی که در نزدیکی گوشی مفقودشده قرار دارد، آن را پیدا می‌کند. در واقع، اگر کاربر قابلیت Offline Finding را فعال کند، دستگاه وی می‌تواند فرآیند اسکن برای شناسایی سایر دستگاه‌های گلکسی را نیز انجام دهد و به دیگران کمک کند تا گوشی‌های گمشده خود را پیدا کنند.

 

مکس وینباخ، از کارشناسان XDA-Developer که توانست زودتر از سایر افشاگران، این ویژگی را شناسایی کند، تصاویری را نیز از آن در حساب کاربری خود در توییتر منتشر کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید. او همچنین اعلام کرد که با کمک این ویژگی می‌توان ساعت‌ها و ایربادهای سامسونگ را نیز پیدا کرد.

به گفته وی، این قابلیت به صورت پیشفرض در گوشی‌های فعال نیست و کاربر می‌تواند با مراجعه به بخش تنظیمات آن را فعال یا غیرفعال کند. البته سوالاتی نیز برای کاربران بوجود آمده مبنی بر اینکه ویژگی مذکور، کدام مدل از ساعت‌ها و ایربادها را پیدا می‌کند؟ متاسفانه سامسونگ هنوز جزییاتی را در این زمینه ارائه نداده است.

با این حال، اضافه شدن این ویژگی می‌تواند قابلیت «Find My Mobile» را به ابزاری کاربردی‌تر برای دارندگان دستگاه‌های سامسونگ تبدیل کند. چرا که ممکن است افراد در موقعیت‌هایی قرار بگیرند که دسترسی به اینترنت وای فای یا سیمکارت ندارند. در چنین شرایطی اگر گوشی فرد گم شود، می‌توان از این قابلیت برای پیدا کردن آن بهره برد.

به نظر می‌رسد که این ویژگی از طریق یک نوتیفیکیشن به دارندگان گوشی های گلکسی سامسونگ ارسال شود. این افراد می‌توانند با ضربه زدن روی این نوتیفیکیشن و ورود به صفحه Offline Finding در بخش تظیمات، این قابلیت را فعال یا غیرفعال کنند.

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط