دوشنبه 21 شهریور 1401

درآمد گیمرها در سال 2022 (درامد گیمر ها از کجاست؟!)

مقالات نقد کردن درآمد ارزی
درآمد گیمرها در سال 2022 (درامد گیمر ها از کجاست؟!)
درآمد گیمرها در سال 2022 (درامد گیمر ها از کجاست؟!)

نقد کردن درآمد گیمرها :کسب کردن درآمد از طریق بازی کردن احتمالا برایتان شوخی کودکانه‌ و ناممکنی به نظر برسد، اما خوشبختانه در دورانی زندگی می‌کنیم که در آن هیچ چیز مانند نقد کردن درآمد ارزی بعيد و غیرممکن نیست! احتمالا در وهله اول فکر می‌کنید که با بازی و سرگرمی فقط وقتتان را تلف کرده اید و نه تنها سودی به زندگی خود وارد نکرده، بلکه سرمایه و زمان خود را نیز از دست داده اید..

اما اینطور نیست! قبول دارم که باور این موضوع ممکن است سخت باشد، اما دنیای بازی نسبت به قبل تغییرات بسیاری کرده و این روزها توانسته ما را به خواسته همیشگیمان، کسب درآمد نزدیک‌تر کند.ا  حتما برایتان سوال است که چطور ممکن است؟ بازی ها، راهکار ها و ترفند های معروفی وجود دارند که با استفاده از آنها شما درحالی که بازی میکنید، به اهداف مالی خود نزدیک میشوید.

از آنجایی که احتمالا فکر می‌کنید این کار آسان بوده و فقط بازی کردن ساده ست، باید به شما بگویم که اینطور نیست! اگر به کسب درآمد از این طریق ایمان دارید، یا حتی اگر شکی در وجودتان باقی مانده، ادامه این مطلب از فروشگاه اینترنتی ارزی پی برای شماست، با خواندن این مطلب و آشنایی بیشتر با راه‌های درامد گیمر ها و درآمدزایی از طریق بازی، قطعاً متعجب خواهید شد.

کسب درآمد با بازی کردن امکان دارد؟

وارد شدن به دنیای هیجان‌انگیز، پرماجرا و جذاب بازی‌ها در ابتدا بسیار سرگرم‌کننده و جالب به نظر می‌رسد. اما هنگامی که متوجه می‌شود از بازی کردن درآمد کسب کرد، به خودتان می‌آیید و می‌بینید که ساعت‌ها وقت خود را با بازی‌هایی که هیچ منفعتی برای شما ندارند تلف کرده اید بدون آنکه هیچ سودی کرده باشید.

با این حال اگر در جریان تغییرات و تحولات بازار مالی باشید، مطمئنا می‌دانید که امروزه کسب کردن درآمد هیچ شباهتی به گذشته‌ها ندارد. ما این امکان را داریم که با فعالیت و وقت گذراندن در حوزه‌ای که به آن علاقه‌مند هستیم، درآمد خوب و قابل قبولی کسب کنیم. چه اتفاقی شگفت انگیز تر از این؟! در حال حاضر درآمد گیمرها بسیار قابل توجه است.

با این وجود این مسیر نیز مانند هر مسیر دیگری فرازو‌نشیب‌های مخصوص به خود را دارد؛ که با وجود آنها، تلاش برای رسیدن به هدف مورد نظرتان و رسیدن به آن بسیار ارزشمنداست. حالا قبل از ورود به بحث شیرین و جذاب درآمد ارزی گیمرها، لازم است با موضوعات مهم تر و اساسی‌تری آشنا شویم تا با این دنیای جذاب و امروزی بهتر آشنا شویم.

درامد گیمر ها

درآمد گیمرها از کجاست؟

در گذشته کسب درآمد از بازی‌های ویدیویی چیزی بیش از یک رویا تلقی نمی‌شد. خود صنعت ورزش‌های الکترونیکی هنوز در مراحل ابتدایی خود بود و بازی‌های رقابتی خارج از یک گروه اصلی از بازیکنان و طرفداران بسیار درگیر شناخته شده بود. محبوبیت گیم و بازی افزایش یافته است، همانطور که در سری مسابقات قهرمانی لیگ افسانه‌های Riot Games که خود را به عنوان سومین ورزش محبوب ایالات متحده در بین جوانان 18 تا 34 ساله، تنها پس از لیگ ملی فوتبال، معرفی کرد. به طور کلی، راه های گوناگونی برای درآمد گیمرهای حرفه ای وجود دارد که در ادامه شما را با آن آشنا می کنیم.

پول جایزه

پول جایزه قدیمی ترین و ساده ترین شکل کسب درآمد به عنوان یک گیمر حرفه ای است. اگر بازیکنی به اندازه کافی در یک تورنمنت قرار بگیرد، بخشی از جایزه مسابقات را دریافت می کند – مشابه ورزش های معمولی مانند گلف یا تنیس.

در ادامه مطلب درآمد گیمرها توضیح می دهیم که در حالی که از اوایل دهه 80 مجموعه‌های جوایز در بازی‌های رقابتی وجود داشته است، اهمیت آن در بازی‌های رقابتی مدرن با توجه به نگرانی‌ها در مورد قابلیت ماندگاری چنین مکانیزمی که سرمایه‌گذاران بیشتر و بیشتری در فضا برای بلندمدت و پایداری بیشتر تلاش می‌کنند، به شدت کاهش یافته است. به هر حال، اگر یک بازیکن یا سازمان ورزش های الکترونیکی نتواند در یک تورنمنت به خوبی عمل کند، ممکن است با حضور در آن، پول خود را از دست بدهد.

حقوق و دستمزد از نوع تضمینی درآمد گیمرها

برخی از اولین تیم‌های ورزش‌های الکترونیکی شامل Cloud9، Team SoloMid (TSM) و Team Liquid هستند. این سازمان ها پیشرو بسیاری از روندهایی بودند که در نهایت منجر به افزایش کیفیت زندگی بازیکنانشان شده است که مهمترین آنها حقوق تضمین شده است.

چندین سال بعد، لیگ‌های ورزش‌های الکترونیکی مانند Overwatch League ، مزایایی را که برای کسانی که در بالاترین سطح ورزشی رقابت می‌کنند، گسترش دادند. سازمان بزرگ Overwatch، Activision-Blizzard، موظف کرده است که همه بازیکنان باید مزایای سلامتی و دسترسی به برنامه بازنشستگی را علاوه بر حداقل دستمزد 50 هزار دلاری دریافت کنند.

درآمد گیمر

برای گیمرهای حرفه ای که در طول تاریخ تنها از طریق پول جوایز زندگی ناچیزی داشته اند، داشتن دستمزد تضمین شده برای زندگی بار بزرگی برداشته شده است. دستمزدهای رقابتی به این معنی بود که بازیکنان اکنون می‌توانند روی عملکرد خوب در مسابقات بدون استرس اضافی از دست دادن پول تمرکز کنند. اگر یک تیم خوب کار کند، اکنون به جای اینکه تنها منبع درآمد یک رقیب باشد، جایزه اضافی یک امتیاز اضافی بود.

اسپانسر

اسپانسرها یکی دیگر از منابع درآمد قابل دوام و پردرآمد هم برای بازیکنان حرفه ای و هم برای پخش کنندگان بازی ها است. از آن جایی که بازیکنان و پخش کننده‌های esports به طور فزاینده‌ای برای عموم مردم قابل مشاهده بودند و شروع به جذب پایگاه‌های هواداران قابل‌توجهی کردند، شرکت‌هایی که در بازی‌های ویدیویی یا ورزش‌های الکترونیکی بومی نیستند، شروع به حمایت مالی از این افراد و همچنین تیم‌ها و لیگ‌ها کردند.

برندهای نوشیدنی مانند Red Bull، Monster Energy و Mountain Dew و شرکت های کامپیوتری مانند Intel و AMD، همگی با بازیکنان و تیم های برجسته حمایت مالی می کنند تا در درآمد گیمرها دخیل باشند. به نوبه خود، سازمان‌ها و بازیکنان محصولات حامی خود را در استریم‌های توییچ و رسانه‌های اجتماعی تأیید می‌کنند، از محصولات آن‌ها استفاده می‌کنند و در آگهی‌های تبلیغاتی نمایش داده می‌شوند.

مقاله پیشنهادی: کسب درآمد از بازی به تومان

چگونه می‌توانیم گیمر و استریمر شویم؟

اگر از آخرین‌ بارهایی که دنیای گیم و بازی را  تجربه کردید مدت‌های زیادی می‌گذرد یا برای اولین‌ بار است که قصد دارید به طور جدی سراغ این حرفه بروید، توصیه میکنم است این بخش را با دقت بیشتری مطالعه کنید. قبل از پرداختن به موضوع درآمد ارزی گیمرها، لازم است بدانید که این دنیا نیازمند سیستم‌های مخصوص به خود و تجهیزات گران‌قیمت است.

شما به عنوان یک گیمر یا یک استریمر موفق باید این نکته را در نظر بگیرید که رقبای شما پشت سیستم‌های بسیار قدرتمند نشسته‌ و قصد رحم کردن به کسی را ندارند. کسب درآمد گیمرها روی تجهیزات پیشرفته‌ای استوار است که متاسفانه بدون آن‌ها نمی‌توان هیچ کاری از پیش برد. داشتن یک سیستم کامپیوتری ساده و یا حتی پیشرفته برای کسب درآمد دلاری به عنوان یک استریمر یا گیمر به هیچ عنوان کافی نیست؛ در ادامه این بخش جزئیات بیشتری را در این باره بیان می‌کنیم.

درامد از گیمری

ایجاد کردن یک کانال یوتیوب

در گذشته گیمرهای دوآتیشه با رفتن به کلوپ‌های بازی یا جمع شدن دور همدیگر در یک مکان مشخص و بازی کردن مقابل یکدیگر، مهارت‌های خود را به رخ گیمرهای دیگر می‌کشیدند تا هر بار یک رقیب جدید و قدرتمند برای شکست دادن پیش روی خود داشته باشد.

اما حالا دیگر مثل قبل نیست و همه چیز تغییر کرده. گیمرها از طریق کانال‌های یوتیوبی می توانند اقدام به درآمد گیمرها کنند. حتی آموزش‌های مجازی به گیمر ها یا علاقمندان دیگر را هم به دست آورده‌اند. کسب درآمد ارزی از طریق یوتیوب و توییچ هم یکی از روش‌هایی است که تقریبا به یک لازمه تبدیل شده است.

امکان شگفت انگیزی که دنیای یوتیوب به گیمرها ارائه می‌دهد، قابلیت اتصال مستقیم به کنسول یا سیستم بازی است. اینگونه تمام جریان بازی به صورت زنده برای مخاطبان استریم پخش می‌شود.. اگر گیمر باشید حتما میتوانید لذت آنرا تصور کنید! حالا که با دنیای رقابتی گیمرها و استریمرها آشنا شدیم، الزامات بعدی را برایتان می‌گویم.

امکانات مورد نیاز

در ادامه مطلب درآمد گیمرها می گوییم که نوسانات قیمت در بازار محصولات الکترونیکی و کامپیوتری ایران اجازه نمی‌دهد ما آمار مشخصی از هزینه یک سیستم گیمینگ ارائه دهیم. ورود قدرتمند، جدی و سودآور به دنیای گیمینگ نیازمند تهیه یک سیستم پیشرفته مخصوص گیمینگ است تا امکان بارگزاری و لود شدن بازی‌ها بدون مشکل و هنگ کردن برای گیمر فراهم باشد. اتصال به اینترنت بدون قطعی، میکروفون، هدست و ماوس نیز جز قطعی ترین نیازهای شما برای ورود به دنیای گیمر هاست.

درامد گیمر ها از کجاست

درآمد گیمرها در سال 2022

درآمد ارزی گیمرها تنوع بسیار زیادی دارد. گیمرها به غیر از داشتن قابلیت کسب درآمد به صورت ماهانه، می‌توانند از طریق سرمایه گذارها و یا کسب رتبه در تورنمنت‌های جهانی، درآمد های بسیار بالا کسب کنند. لیست زیر میزان درآمد ارزی گیمرها را در سال 2022 نشان می‌دهد. این لیست با توجه به آمار رسانه Career Gamers نوشته شده است. میزان و منبع درآمد به این صورت است :

  • 200 هزار دلار، متوسط جایزه نقدی برای هر بُرد در تورنمنت‌ها
  • 10 میلیون دلار، کسب مقام اول در تورنمنت‌ها
  • 1000 تا 5000 دلار، متوسط درآمد ماهانه گیمرها
  • 5000 دلار، متوسط درآمد ماهانه استریمرها
  • 80 هزار دلار، آموزش استراتژی‌های گیمینگ (Coach) به صورت ماهانه

روش‌های کسب درآمد برای گیمرها

همان‌طور که گفته شد، کسب درآمد ارزی گیمرها از منابع مختلفی امکان پذیر است؛ مثلا گیمرها و استریمرها می‌توانند با جذب مخاطب در یوتیوب، داشتن فالوئر در توئیچ، شرکت در تورنمنت‌های بین‌المللی، داشتن اسپانسر يا حامی مالی و غیره درآمد داشته باشند. شما برای دریافت خدمات نقد کردن درآمد ارزی می توانید به وبسایت ارزی پی مراجعه کنید. بسیار متشکریم که تا پایان مقاله نقد کردن درآمد گیمرها ما را همراهی کردید.

منبع: workandmoney.com

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط