دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

تفاوت وب مانی و پی پال

مقالات پی پال، مقالات وب مانی، وبلاگ
تفاوت وب مانی و پی پال
تفاوت وب مانی و پی پال

تفاوت وب مانی و پی پال: هردو از کیف پول های الکترونیکی هستند که به صورت بین المللی کاربرد دارند. این کیف پول ها فرایند پرداخت آنلاین را نسبت به قبل بسیار ساده تر کرده اند. از انواع کیف پول الکترونیکی برای ارسال حواله ارزی، پرداخت در سایت های خارجی و یا دریافت درآمد ارزی استفاده می شود. ایرانی هایی که نیاز به استفاده از کیف پول های الکترونیکی دارند، کدام کیف پول مناسب تر است و کدام ایمن تر است؟ در ادامه مقاله تفاوت وب مانی و پی پال با سایت خدمات ارزی ارزی پی همراه باشید تا تفاوت وب مانی و پی پال آشنا شویم.

 

 

تفاوت وب مانی و پی پال

 

Web Money و PayPal هر دو به صورت بین المللی فعالیت می کنند و خدمات هردو در راستای تسهیلات پرداخت به صورت آنلاین می باشد. هردو کیف پول علاوه بر پرداخت، قابلیت دریافت حواله ارزی دارند و ارز های مختلفی را پشتیبانی می کنند. با این وجود استفاده از هز کدام از این کیف پول ها تجربه ای متفاوت خواهد بود. برخی سایت ها پرداخت های یکی از این دو را قبول نمی کنند و برای برخی سایت استفاده از یکی مناسب تر می باشد. در ادامه به تفاوت های هرچه بیشتر وب مانی و پی پال می پردازیم.

 

 

ساخت حساب پی پال

 

به علت تحریم های ساخت پی پال در ایران به صورت مستقیم و با IP ایران غیر ممکن است. برای افتتاخ حساب پی پال باید از VPNاستفاده کنید. بعد از آن برای وریفای کردن حساب پی پال پی پال باید آدرس و شماره تماس خارجی استفاده کنید. همچنین 10 تراکنش اول شما توسط پی پال نظارت میشود و پول ها را روی حالت hold می گذارد.

 

 

حساب وب مانی

 

وب مانی تحت تاثیر تحریم هایی که علیه ایران وجود دارند، واقع نشده و استفاده از خدمات خود را بریا ایرانیان تحریم نکرده است. برای ساخت حساب وب مانی نیازی به VPN و آدرس و شماره تلفن جعلی نیست. شهروندان ایرانی می توانند با مشخصات خود افتتاح حساب وب مانی داشته باشند. این مورد اولین تفاوت وب مانی و پی پال می باشد که درواقع برتری است که وب مانی نسبت به پی پال دارد.

 

 

پرداخت پی پال

 

پرداخت با پی پال در بسیاری از سایت ها کاربرد فراوان دارد به دلیل اعتبار این شبکه بیشتر سایت ها برای پرداخت درگاه پی پال ارائه می کنند. چون استفاده از این شبکه علاوه بر امنیت، سهولت نیز دارد. برای خرید از سایت های خارجی بی شماری می توان از پی پل استفاده کرد. بسیاری از سایت های فریلنسری یا فارکس و الیمپ ترید از اکانت پی پال کاربران استفاده می کنند.

 

 

کارمزد پی پال

 

کارمزد پیپال معادل 3.5 الی 5 درصد مبلغ حواله است که از گیرده کسر می گردد.

 

 

کارمزد وب مانی

 

کارمزد وب مانی 0.8 درصد می باشد و از فرستنده کسر می شود.

 

پی پال و وب مانی هر دو کیف پول های معتبری هستند، اما بسته به نیاز افراد انتخاب می تواند کیف پول کاملا تغییر کند. با چه موارد دیگری از تفاوت وب مانی و پی پال مواجه شده اید که اشاره نشده است؟ لطفا در کامنت ها در این مطلب از سایت ارزی پی ما را با خبر کنید.

 

 

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط