دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

تفاوت حواله ارزی 2 و مانی گرام

مقالات مانی گرام، مقالات وسترن یونیون، وبلاگ
تفاوت حواله ارزی 2 و مانی گرام
تفاوت حواله ارزی 2 و مانی گرام

در دنیای امروز که خودپرداز ها و پرداخت های تراکنش مالی با گوشی های هوشمند همه جا را فرا گرفته است با این حال هنوزم در مواردی لازم میشود که پولرا به صورت ارسال نقدی یا دریافت نقدی منتقل کنیم؛ به همین دلیل است که شرکت های انتقال پول مانند وسترن یونینون و مانی گرام ده ها هزار شعبه و کارگزاری هایی در شهر و همچنین در روستا های سراسر دنیا تاسیس کرده اند. در ادامه مقاله تفاوت حواله وسترن و مانی گرام در سایت انتقال وجه بین الملل ارزی پی  به توضیح کامل حواله ارزی و MoneyGram می پردازیم.

سرویس های انتقال پول می توانند بسیار کمک کنند. ممکن است روزی بدون پول در فرودگاه بمانید و یا در یک ایستگاه اتوبوس در یک کشور دور افتاده گیر افتاده باشید و نیاز به کسی پیدا کنید تا برایتان پول ارسال کند. اما اتفاقی از این دست هیچ بعید نیستند و محدود به سفر های خارجی نخواهد بود. به طور مثال ممکن است فرزند شما که د یک دانشگاه کانادیی در می خواند نیاز داشته بشد که پول اجاره خود را پرداخت نمایند. به طور معمول شرکت های حمل نقل پول برای افرادی که حساب های بانکی ندارند خدمات بانکی مانند انتقال پول ارسال چک و پرداخت قبوض و… را انجام می دهند. در آمریکا و کانادا بسیاری از مشتریان اینخدمات افراد تازه مهاجر هستند که برای اعضای خانواده خود در کشور خود به صورت منظم پول ارسال می کنند. پیدا کردن کارگزاری حواله ارزی و مانی گرام در خارج از آمریکا و کاناد بسیار راحت می باشد.

 

حواله ارزی

 

حواله ارزی نسبت به مانی گرام شرکت بزرگ تری می باشد و شناخته شده تر است. این به دلیل این می باشد که زمانی حواله ارزی انحصار تمام انتقال های تلگرافی پول را در اختیار داشت. در سال 2006ارسال تلگرام منسوخ شد اما حواله ارزی تا آن زمان توانسته بود روش های نوینی را جایگزین نماید. این شرکت حدود 500 هزار شعبه در بیش از 200 کشور در سراسر دنیا فراهم آورده بود و مشتریان می توانستند توسط تلفن، وب سایت و یا حضوری پول ارسال کنند.

کارمزد ها ممکن است بسیار زیاد و یا بسیا ارزان می باشد و بستگی به عامل های بسیار دارد که شامل روش پرداخت، زمان لازم برای انتقال پول؛ اینکه آیا پول به صورت بانکی و یا به صورت نقد جا به جا شود باعث تغییر کارمزد می شود و یا مقصد و مبدا ارسال پول؛ برای انتقال های بین المللی نرخ تبدیل هم به این عوامل اضافه می شود تا هزینه ارسال پول تا هزینه ارسال بسیار متغیر باشد.

برای انتقال های داخلی اگر شما حضورا در شعبه حواله وسترن نقدی پرداخت کنید و گیرنده نیز آن را به صورت نقدی دریافت نماید، به صورت مثال در کشور آمریکا 5 دلار هزینه انتقال خواهد بود. اگر هم این پول را از حساب بانکی خود به صورت آنلاین برداشت نمایید این هزینه به 112 دلار خواهد بود و یا حتی با کارت اعتباری خود استفاده کنید هزینه نزدیک به 50 دلار خواهد بود. انتقال بانک به بانک حدود یک دلار هزینه بیشتر ندارد و استفاده از کارت اعتباری برای پرداخت به بانک گیرنده هزینه ای حدود 20 دلار خواهد داشت.

همانطور که گفته شد برای انتقال به صورت بین المللی هزینه ها بسیار متفاوت خواهد بود به طور مثال اگر از آمریکا 500 دلار به شخصی در کشور برزیل ارسال نمایید و گیرنده به صورت نقدی پول را دریافت کند هزینه حدود 5 دلار خواهد بود. اگر از کارت اعتباری استفاده نمایید همان انتقال حدود 70 دلار هرینه خواهد داشت. این در حالی است که حمل و نقل بانکی از طریق کارت اعتباری و یا دبیت هزینه ای معادل تنها 3 دلار در پی خواهد داشت پرداخت آنلاین و یا توسط اپلیکیشن گوشی همراه هزینه ای بین 4 تا 7 دلار خواهد داشت. با این حال همین هزینه برای این انتقال به کشور ایرلند بین 5 تا 42 دلار و برای کشور کره جنوبی بین 10 الی 75 دلار می تواند متغیر باشد.

 

مانی گرام

 

 

مانی گرام

 

مانی گرام، بزرگترین رقیب حواله وسترن محسول می شود و هزینه های نقل و انتقالات داخلی آن به شدت با حواله ارزی 2 رقابت می کند. مانی گرام، باعث می شود که اگر شما بخواهید از یک حساب آنلاین بانکی انتقال دهید، 11 دلار و اگر از طریق کارت اعتباری و یا دبیت کارت مبلغی بین 50 تا 900 دلار در داخل آمریکا انتقال دهید، حدود 49 دلار هزینه می گیرد. برای مبالغ بیشتر از 900 دلاز دو درصد کل مبلع جابجایی را به عنوان هزینه دریافت می کند.

اسم و رسم مانی گرام به واسطه انتقالات بین المللی آن حاصل شده است. این شرکت بیش از 25 هزار شعبه فقط در آفریقا دارد. با این حال نرخ های تبدیل این شرکت برای انتقالات بین المللی از حواله ارزی پیجیده نیست. به طور مثال ارسال 500 دلار به کشور مکزیک با استفاده از کارت اعتباری و یا دبیت کارت حدود 10 دلار و انتقال همین مقدار پول به مقصد ایرلند چیزی حدود 31 دلار به مقصد چین حدود 50 دلار هزینه خواهد داشت.

از معایب ارسال پول با روش های بالا که شعبه این شرکت ها معمولا با ساعت کاری فروشگاه ها را کار می کنند. پس اگر شخصی خارج از ساعت کاری نیاز بسیار زیاد به پول داشته باشد شاید مجبور شود شرایط سختی را تحمل کند تا این که یکی از بستگان برای او پول ارسال نماید.

درخواست های ارسال پول از طریق روش های ذکر شده از سوی غریبه ها معمولا فریب و کلاهبرداری است و این به این دلیل است که گیرنده پول غیر قابل ردگیری می باشد و امنیت این روش، اگر برای غریبه ارسال پول می نمایید، دقیقا مانند این است که تعدادی اسکناس را در یک پاکت قرار دهید و آن را در مکان عمومی رها کنید.

 

در مقاله تفاوت حواله ارزی و مانی گرام در سایت سامانه معاملات بین الملل ارز پی  به توضیح دقیق حواله ارزی و همچنین مانی گرام پرداختیم تا شما موضوعات کاملی از نوع تراکنش ها و همچنین شعبه های آنها بازگو کردیم تا بهتر با مانی گرام و حواله ارزی آشنا شوید

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط