یکشنبه 16 مرداد 1401

باز کردن حساب بین المللی

مقالات
باز کردن حساب بین المللی
باز کردن حساب بین المللی

باز کردن حساب بین المللی در شرایطی که شما نیاز به خرید کالا از سایت های خارجی و همچنین استفاده از خدمات سایت های بین المللی غیر رایگان را داشته باشید؛ بسیار ضروری است. اما به راستی افتتاح حساب بین المللی رایگان، مجازی، بانک ملی و برای آمازون چگونه است؟ آیا حساب بانکی بین المللی در ایران قابل انجام است؟ اگر شما می خواهید با جواب این سوال های اشنا شوید، ما را در این مطلب از وبسایت خدمات دلاری ارزی پی همراهی کنید.

حساب بین المللی چیست؟

در حال حاضر باز کردن حساب بین المللی برای بسیاری از افراد لازم است. حساب های خارجی موجب افزایش سرعت انجام تبادل های مالی بین المللی و انجام سفرهای خارجی می شود. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چه افرادی به افتتاح حساب بین المللی مجازی نیاز دارند. این دسته از افراد شامل موارد زیر هستند:

 1. دانشجویانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند؛
 2.  کسانی که در کشورهای خارجی مشغول به کار و تجارت هستند؛
 3.  افرادی که با ارز های خارجی مثل یورو و دلار سر و کار دارند؛
 4.  افرادی که قصد فعالیت در یوتیوب و فروشگاه های خارجی را دارند؛
 5.  افرادی که به جهانگردی و سفر به اکثر کشورهای دنیا مشغول هستند.

چگونه حساب بین المللی باز کنیم؟

بانک های بین المللی برای افتتاح کردن حساب دارای قوانین خاصی هستند. از این رو باید از قوانین و مقررات مربوط به آن مطلع باشید. برای شهروندان ایرانی و کسانی که با ایران مناسبات اقتصادی دارند؛ بهترین انتخاب استفاده از بانک های مرتبط با مقررات بانک ایران است. به خاطر داشته باشید که برای افتتاح حساب بین المللی رایگان در برخی کشورها باید اقامت آن را داشته و آدرس محل سکونت خود را اعلام کنید.

در بعضی از کشورها مانند لهستان، لیتوانی و غیره باز کردن حساب بانکی بین المللی به سادگی و فقط با داشتن پاسپورت قابل انجام است. قوانین بانک ها در این کشورها نیز با هم متفاوت است. از این رو قبل از سفر اطلاعات به روز و دقیقی از کلیه مراحل ثبت نام کسب کنید و ترجیحاً بانکی را برگزینید که قوانین نزدیک به بانکداری ایران داشته باشد.

افتتاح حساب بین المللی

مدارک لازم برای باز کردن حساب بین المللی

با توجه به داشتن قوانین خاص بانکی برای هر کشوری، از این رو مدارک مورد نیاز شاید متفاوت باشد. ولی به طور کلی مدارک زیر برای افتتاح حساب ارزی قابل استفاده است:

 • معرفی نامه بانکی
 • اسناد شرکت
 • مدارک شغلی
 • اصل و کپی پاسپورت
 • میزان مبلغی معین برای واریز به حساب

نحوه باز کردن حساب بين المللي

به طور کلی افتتاح حساب بین المللی بانکی ملی یا برای آمازون با توجه به سرایط تحریم ها شاید برای تمامی افراد آسان نباشد. از این رو می توانید از سایت های واسط برای این کار کمک بگیرید. شما از طریق صفحه تماس با ما وبسایت خدمات دلاری ارزی پی می توانید بدون داشتن اقامت خارج از کشور، عضو شبکه سوئیفت شوید.

کاربردهای افتتاح حساب بین المللی چیست؟

به طور کلی داشتن حساب های ارزی دارای کاربردهای گوناگونی است. شما با داشتن این حساب ها، صاحب کارت های فیزیکی می شوید. این نوع کارت ها از شبکه هایی مانند مسترکارت و ویزا کارت صادر می شوند؛ که هر کدام سطح های گوناگون دارند.

از کارت های فیزیکی می توان برای پرداخت دستگاه پوز و برداشت از ATM استفاده کرد. برای خرید از سایت های خارجی نیز می‌توان با استفاده از کد 3D این کارت ها خریدی آسان داشت. می توان به از کاربردهای مهم باز کردن حساب بین المللی به موارد زیر اشاره کرد:

 1. دریافت کردیت کارت
 2. وریفای اکانت پی پال
 3. دریافت حواله سوئیفت

چگونگی داشتن حساب بانکی بین المللی در ایران

داشتن حساب های بین المللی در ایران برای افراد شاید محال باشد. اما همانطور که توضیح دادیم شما با استفاده از خدمات سایت ارزی پی می توانید اقدام به افتتاح حساب بین المللی مجازی، رایگان، بانک ملی و برای آمازون کنید. در این مطلب به طور کامل شما را با نحوه باز کردن حساب بین المللی و مدارک آن آشنا کردیم.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط