دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

هوش مصنوعی پی پال در جهت امنیت بیشتر

مقالات پی پال، وبلاگ
هوش مصنوعی پی پال در جهت امنیت بیشتر
هوش مصنوعی پی پال در جهت امنیت بیشتر

هوش مصنوعی پی پال یا AI اصطلاحی کلی است که طیف وسیعی از فناوری ها را بیان می کند که به ماشین ها امکان تقلید از هوش انسان را می دهد. به طور مثال انسان آنچه را که در محیط خود اتفاق می افتد درک می کند و متوجه می شود که این ورودی ها چه معنایی دارند و براساس همیین اداراک  تصمیم می گیرد دستگاه های هوشمند مصنوعی در مراحل اولیه شروع به تکرار همین رفتارها می کنند.

یادگیری عمیق یک عملکرد هوش مصنوعی (AI) است که از عملکرد مغز انسان در پردازش داده ها و ایجاد الگوهایی برای استفاده در تصمیم گیری تقلید می کند. به بیان دقیق تر،یادگیری عمیق زیرمجموعه یادگیری ماشینی است که  زیرمجموعه هوش مصنوعی است. یادگیری عمیق ، فقط نوعی یادگیری ماشینی است که از ساختار مغز انسان الهام گرفته شده است. الگوریتم های یادگیری عمیق با تجزیه و تحلیل مداوم داده ها با یک ساختار منطقی مشخص سعی در نتیجه گیری مشابه انسان دارند.

برای دستیابی به این هدف ، یادگیری عمیق از ساختار چند لایه الگوریتم هایی به نام شبکه های عصبی استفاده می کند.یکی از شرکتهایی که ازیادگیری عمیق برای حفظ امنیت و خدمات خود استفاده می کند،پی پال است. در مقاله هوش مصنوعی پی پال در سایت خدمات ارزی، ارزی پی به مباحثی چون: هوش مصنوعی پی پال و اهمیت استفاده از هوش مصنوعی پال می پردازیم.

 

 

هوش مصنوعی پی پال

 

پی پال به طور مدام در حال برنامه ریزی برای استفاده از هوش مصنوعی در جهت سرعت بخشیدن به خدمات خود و افزایش امنیت برای کاربران دموکراتیزه کردن خدمات مالی در سطح جهانی است.

حساب کاربری ایالات متحده در انگلیس ، چین و سایر نقاط جهان به راحتی برای هکرها قابل دسترسی است. اما سیستم امنیتی PayPal به لطف اعتماد روزافزون به فناوری هوش مصنوعی معروف به یادگیری عمیق – اکنون قادر است بدون اشتباه مانع از کلاهبرداری های احتمالی بدون هیچ اشتباهی بشود. به این صورت که الگوریتم داده های مربوط به سابقه خرید مشتری را علاوه بر بررسی الگوهای کلاهبرداری احتمالی ذخیره شده در پایگاه داده های آن می تواند استخراج و تحلیل کند.

درمورد امنیت سایبری ، پی پال هدفی را دنبال می کند:این شرکت درسال 2015 دویست سی و پنج میلیارد دلار پرداخت از چهار میلیارد تراکنش از 170 میلیون مشتری خود پردازش کرده است. کلاهبرداری از طریق سرقت داده های کاربران از طریق ایمیل یا همان”فیشینگ” که کاربران را مجبور به وارد کردن ااطلاعات خود می کنند ، همیشه امکان پذیر است. برای جلوگیری از این معضل ، PayPal به تجزیه و تحلیل فشرده و در کمترین زمان ممکن و زودتر از هکرها را  برای انجام معاملات در دستور کار قرارداد.

 

 

اهمیت استفاده از هوش مصنوعی پی پال

 

هنگامی که الگوی رفتاری یک کاربر در استفاده از پی پال در خریدها و پرداختها مشخص می شود،هوش مصنوعی پی پال این الگو را پردازش کرده و در صورت هک شدن کاربر این هوش مصنوعی حتی می تواند که خریدهای مشابهی که از سمت هکر به انجام می رسد را تشخیص دهد. هوی وانگ ، مدیر ارشد جهانی پی پال در زمینه امنیت می گوید: “ما در حال حاضر هزاران” ویژگی “را در سیستم خود پردازش می كنیم .در نتیجه ، پی پل اکنون می تواند تفاوت بین خرید بلیط کنسرت توسط دو دوست و یک سارق که خرید مشابهی از همان اکانت یا اکانتهای دیگر را به انجام می رساند را تشخیص دهد. وانگ می گوید: “هزاران” ویژگی و الگوریتم “جستجو در 16 سال سابقه کاربران باید در کمتر از یک ثانیه انجام شود.

وی می افزاید: یادگیری عمیق و سایر رویکردهای هوش مصنوعی به سرعت به تنها راهی برای مقابله با تهدیدها تبدیل می شوند. آنها تلاش کرده اند تا میزان کلاهبرداری PayPal را به میزان قابل توجهی پایین نگه دارند و 0.32 درصد از این طریقدرآمد را کسب کنند – طبق مطالعه LexisNexis رقمی بسیار بهتر از متوسط ​​1.32 درصدی که بازرگانان می بینند. مطالعه در مورد پرداخت ها توسطرزرو فدرال نشان داد که 6.1 میلیارد دلار خرید تقلبی فقط در سال 2012 انجام شده است.

پی پال تنها شرکتی نیست که برای بهبود امنیت سایبری از یادگیری عمیق استفاده می کند. استارتاپ Deep Instinct این روش را برای شناسایی بدافزارها اعمال کرده و ادعا می کند که این کار 20 درصد بهتر از رویکردهای سنتی است. Ashar Aziz ، نایب رئیس و بنیانگذار شرکت امنیتی FireEye ، می گوید که شرکت او برای هر موردی، از جمله شناسایی نفوذ به شبکه گرفته تا ریشه یابی حملات فیشینگ ، از یادگیری عمیق استفاده کرده است. عزیز می گوید ، شرکت ها می توانند امنیت سایبری را در صورت به اشتراک گذاشتن داده ها در مورد حملات سایبری و کلاهبرداری ، بهبود ببخشند.

 

در مقاله هوش مصنوعی پی پال در سایت خدمات پرداخت ارزی ارزی پی به مباحثی چون: اهمیت هوش مصنوعی پی پال و اهمیت استفاده از هوش مصنوعی پال پرداختیم و شما می توانید با ساخت حساب پی پال به راحتی در سایت ارزی پی اقدام به خرید و فروش موارد در خارج از کشور کنید همچنین می توانید شارژ حساب پی پال خود در صفحه خدمات پشی پال انجام دهید و امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط