چهارشنبه 25 خرداد 1401

ایا پی پال امن است؟ بررسی پروتکل های امنیتی

مقالات پی پال
ایا پی پال امن است؟ بررسی پروتکل های امنیتی
ایا پی پال امن است؟ بررسی پروتکل های امنیتی

امروزه با توجه به گسترش تبادلات مالی و کشیده شدن این تبادلات به فضای مجازی از فضای سنتی مالی گذشته اهمیت اطمینان از امنیت پلتفرم های مالی دوچندان شده و بسیاری پس از آشنایی با سرویس هایی مانند پی پال به سرعت به امن بودن پی پال یا نبودن آن فکر میکنند و سوالی که دارند این است که “آیا پی پال امن است؟”سایت خدمات پرداخت دلاری ارزی پی در این مقاله به بررسی شاخصه های امنیتی پی پال می پردازد و سوال شما را مبنی بر اینکه آیا PayPal امنیت دارد یا نه را پاسخ خواهد داد.

شرکت و خدمات مالی پی پال

شرکت پی پال یک شرکت اصالتا امریکایی است که در سال 1998 توسط بنیان گذاران خود تاسیس شد و بالاخره پس از چندسال مقاومت سیستم های مالی سنتی در مقابل سیستمی بدون بروکراسی اداری بانکی پی پال در اولین فروشگاه بزرگ امریکایی یعنی Ebay پذیرفته شد و تسهیلاتی جهت پرداخت پول محصولات خریداری شده با استفاده از خدمات پی پال توسط فروشگاه ای بی تهیه و فراهم گردید. پی پال در سال 2002 سرانجام عرضه اولیه عمومی شد و به سرعت به رشد خود ادامه داد. شرکت Ebay که پیشتر با Paypal آشنا شده بود پس از عرضه اولیه سهام این شرکت فناوری عمده سهام آن را خریداری کرد و هنوز هم افراد کلیدی Paypal با Ebay در ارتباط هستند.

خدمات پی پال شامل پرداخت با پی پال بصورت سریع بوده است که ارزهای مختلفی را نیز به مرور زمان به سبد خدماتی خود اضافه کرده است، اخیرا پی پال با پذیرفت بیتکوین و ارزهای دیجیتالی دیگر به گسترش خود ادامه می دهد. دلیل استفاده فراگیر از پی پال راحتی و سهولت استفاده از آن برای پرداخت هاست. همچنین این شرکت امنیت اطلاعات کاربران خود را اولویت خود میداند و سالانه هزاران دلار صرف تامین امنیت خود می کند.

آیا پی پال امن است؟

پی پال به جرئت یکی از امن ترین راه های انتقالات پولی امروزه است، پی پال در کنار اینکه نیاز های کاربران خود را به سهولت رفع می کند و تلاش بر افزایش خدمات خود دارد به بحث امنیت و اطمینان خاطر کاربران خود از اطلاعات شخصی آنها و یا مبادلات پولی توجهی ویِژه دارد.

استفاده از پروتکل های امنیتی مختلف و بروز ، استفاده از فایروال های سخت افزاری در سطوح مختلف سرورها و شبکه Paypal ، استفاده از Firewall نرم افزاری بروز و قدرتمند و شراکت با شرکت های امنیتی بزرگی همچون Symantec به جهت شناسایی حملات هکری و دفع و خنثی سازی آنها یکی دیگر از گواه هایی است که میتوان برای تضمین امنیت پی پال نام برد.

پی پال به همانند بسیاری از شرکت های بزرگ فناوری از سیستم های جلوگیری از نفوذ یا IPS و کشف نفوذ یا IDS استفاده می کند و انواع فایروال های سخت افزاری و نرم افزاری را به جهت حفظ امنیت اطلاعات کاربران استفاده می کند.

بحث امنیت بحثی است نسبی و گاهی ممکن است با وجود بالاترین گواهی های امنیتی و سیستم های رهگیری نفوذ برخی سیستم ها دچار مشکلاتی موقتی شوند مانند دوره ای که حتی حساب های کاربری بانک های بزرگی مانند JPMorgan و همچنین بسیاری از اداره های ایالات متحده دچار حمله هکری گسترده ای شدند.

با این وجود استفاده شرکت PayPal از بالاترین استاندارد های امنیتی و حتی کمی سخت گیرانه باعث شده است که تا حد امکان مشکل امنیتی ای در سیستم های خود نداشته باشد.

نیمه مرتبط با کاربران امنیت در پی پال 

از جهاتی دیگر اگر شرکت یا سیستمی حداکثر پروتکل ها و استاندارد های امنیتی را هم داشته باشد کاربران نیمی دیگر از امنیت آن را تشکیل می دهند و درصورتی که کاربری اطلاعات شخصی و دسترسی های پی پال خود را محافظت نکند امکان به وجود آمدن خطراتی وجود دارد بنابر این بایستی در کنار استفاده از یک پلتفرم مالی امن اطلاعات مالی و دسترسی های خود را کنترل و نظارت کنیم تا بدست افرادی دیگر نیوفتد و دارایی ها و تراکنش های ما 100% امن باشند.

امنیت کاربران ایرانی در پی پال

موضوع دیگری که باعث نگرانی کاربران ایرانی است تحریم ها و امنیت کاربران ایرانی در انتقال پول با پی پال است. استفاده از پی پال برای افراد ایرانی به دلیل تحریم ممنوع است اما کاربران از خدمات خدمات دهندگان ایرانی ای مانند ارزی پی برای رفع نگرانی امنیت پول خود در پی پال استفاده می کنند و شما نیز میتوانید با تماس با کارشناسان ما در ارزی پی به نقل و انتقال پولی خود بر بستر پی پال با امنیتی بالا بپردازید.

نتیجه گیری

امنیت در فضای مجازی امری است نسبی با این حال پی پال با استفاده از بالاترین حد پروتکل ها و استاندارد های امنیتی تلاش خود را کرده است که بهترین امنیت را داشته باشد. استفاده از فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری برروی سرور ها و سیستم هایی شناسایی و مقابله با نفوذ IPS و IDS نیز به امنیت بالاتر پی پال کمک بسیاری کرده است که در این مقاله سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی در مورد اینکه آیا پی پال امن است به آنها پرداختیم.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط