دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

پی پل بهتره یا بیت کوین؟

مقالات پی پال، وبلاگ
پی پل بهتره یا بیت کوین؟
پی پل بهتره یا بیت کوین؟

پی پال بهتره یا بیت کوین؟

پی پال بهتره یا بیت کوین؟ امروزه روش مختلفی برای انتقال ارز به کشور های دیگر وجود دارد؛ همه به دنبال راهی ارزان تر و سریع تر هستیم. به همین دلیل بانک های سنتی جایگاه خود را از دست دادند، شبکه پرداخت آنلاین مانند: پی پال و بیت کوین توانستند نیاز های بسیاری از افراد را برآورده کنند. در مقاله پی پال بهتره یا بیت کوین؟ در سایت خدمات پرداخت آنلاین ارزی ارزی پی به برسی paypal بهتره یا Bitcoin می پرازیم.

رقابت بین دو ارز بزرگ دنیا؛ پی پال و بیت کوین

در چند سال گذشته میان مردم تمام روش های مختلفی که برای پرداخت ارز و انتقال پول وجود دارد، پی پال به عنوان بزرگ ترین ارز دیجیتال یا کیف پول الکترونیکی شناخته شده و بیت کوین یکی از بهترین ارز های رمزنگاری شده شناخته می شود اما سوال این است که آیا این دو شبکه باهم به رقابت پرداخته اند!؟

مقایسه bitcoin و paypal بزرگتری شبکه پرداخت الکترونیکی آنلاین

پی پال بهتره یا بیت کوین؟ با افتتاح حساب پی پال ابتدا باید حساب شما با ارز مد نظرتان شارژ باشد، برای شارژ حساب می توانید از یک کردیت کارت های ویزا کارت یا مسترکارت استفاده کنید و یا حتی با خدمات شرکت های واسطه مثل ارزی پی استفاده کنید. فرد گیرنده می تواند حساب paypal را نگه دارد و یا به حساب بانکی اش انتقال دهد.

کارمزد پیپال

کارمزد انقال پول با پی پال بسته به کشور مبدا و نیاز به تبدیل ارزهست یا نه متفاوت است. به عنون مثال انتقال ارز داخل آمریکا یا کاندا بدون کارمزد می باشد اما برای بقیه کشور ها 2 تا 5 درصد کارمزد برمی دارد.

سرعت انتقال ارز paypal

پی پال دو مورد انتقال پول وجود دارد که اگرشما بخواید به کیف پول paypal انتقال دهید همان لحظه انتقال انجام می گیرد اما در صورتی که به حساب بانکی فرد ریخته شود بعد از یک روز کاری به حساب بانکی می رسد.

محدودیت های پیپال در ایران

paypal با وجود تحریم ها اصلا میانه خوبی با IP های ایرانی ندارد و سریع شما را مسدود می کند حتی اگر شما حساب به خصوصی داشته باشید باز هم حساب شما سریعا مسدود می شود و شما یکی از مشکلاتی که دارید وجود ایرانی بودن است

نحوه انتقال پول با بیت کوین

اگر قصد خرید بیت کوین دارید قبل از هر چیز باید با استفاده از یکی کارت های اعتباری یا پی پال، بیت کوین خریداری کنید. بعد از آن با آدرس عمومی که از گیرنده در اختیار دارید، بیت کوین را به آدرس کیف پولش انتقال دهید. فرد گرنده با یکی از سرویس های اکسچنجینگ ارز دریافت شده را به یک ارز رمز نگاری شده و یکی از ارز های رایج مانند بیت کوین تبدیل می کند.

کارمزد بین کوین

اگر می خواهید از هزینه های خرید با بیت کوین و یا انتقال ارز با آن با خبر شوید، می توانید از بزرگترین پلتفرم تبادل ارز دیجیتال یعنی Coinbase استفده کنید. هزینه کارمزد بیت کوین خوشبخاته صفر است یعنی شما کارمزدی نمی دهید، خریدد بیت کوین با کیف پول دلاری 1.49 درصد کارمزد و خرید بیت کوین با کردیت کارت 4 درصد کارمزد دارد

سرعت انتقال ارز بیت کوین

انتقال وجه از طریق بیت کوین به کیف پول مقصد در همان لحظه به حساب می نشیند. البته این را باید گفت که چون بیت کوین با هیچ بانکی کارنمی کند مثل پی پال نیست که به شما در یک روز کاری پول را ارسال کند به همین دلیل فقط با وجود کیف پول الکترونیکی می تواند در لحظه انتقال دهد

تبدیل پی پال به بیت کوین

اگر شما هم سوال دارید که چگونه با پی پال می توان بیت کوین خرید شما می توانید از طریق سایت های زیر به بیت کوین برسید. این سایت ها عبارت است از:

  • سایت PaXFUL: کارمزد بسیار کم برای تبدیل پی پال به بیت کوین (1 درصد کارمزد)
  • سایت VirWox: بجز پی پال با کلیه کارت های الکترونیکی مانند کردیت کارت و… سرویس می دهد( 2.5 الهی 20 درصد کارمزد)
  • سایت LocalBitcoins: بدون هیچ گونه کارمزدی شارژ موجود در حسابتان به بیتکوین تبدیل کنید و کارت های مانند کردیت کارت، دبیت کارت، نتلر، پرفکت مانی و وسترن یونیون نیز استفاده کنید.
  • سایت Cancoin: بجز حساب پی پال می توانید با حساب یونیون و سوئیف استفاده کنید( 1 درصد کامزد)

 

پی پال بهتره یا بیت کوین؟  از سایت تراکنش های ارزی ارزی پی با وجود مقایسه انجام شده بین پی پال و بیت کوین وجود دارد اما دقیقا نمی توان مشخص کرد که کدام یک از این ارز ها بهتر است اما بسیاری از افراد معتقد هستند که به زودی ارز های رمزنگاری شده همه گیر می شود و در شرق آسیا بسیار مورد استفاده می باشد چراکه عملکرد این پلتفرم غیرمتمرکز بوده و با امنیت بالا اجازه انجام تراکنش های بسیار بالا را به همه افراد جهان می دهد. شما می توانید هم اکنون با افتتاح حساب پی پال بیت کوین خریداری کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط