دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟

مقالات پی پال، وبلاگ
کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟
کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟

کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟ در حال حاضر PayPal  از برترین استانداردها در صنعت پرداختهای الکترونیکی برای معاملات برخورداراست. اسلاوا گومزین (Slava Gomzin)، نویسنده کتاب “Hacking Point of Sale که در زمینه تهدیدها و راه حل های برنامه های پرداخت” می باشد، از ادعاهای PayPal در زمینه ایمنی پشتیبانی می کند. گومزین می گوید: اگر در وب به دنبال گزینه ای برای پرداختها هستید ، همیشه PayPal را انتخاب کنید.

پی پال حتی به هکرها در صورت مشاهده آسیب پذیری در سیستم جوایز نقدی پرداخت می کند. به گفته دین ترنر (Dean Turner)، مدیر امنیت اطلاعات PayPalپ، “اگر شما به محصول و مشتری خود اهمیت می دهید ، به امنیت مشتری خود نیز باید اهمیت بدهید و این همان کاری است که باید توسط یک سیستم موفق انجام شود.

پی پال به مانند جام مقدس برای هکرها است. صرف این که این شرکت هرگز هک نشده است ، به این معنی نیست که هرگز نخواهد شد. در مقاله کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟ سایت پرداخت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی به برسی ایمنی کارت های اعتباری پرداخته، اقدامات امنیتی شرکت های صادر کننده کارت اعتباری و نکات ایمنی استفاده از پی پال می پردازیم.

 

 

کارت های اعتباری چقدر ایمن هستند؟

 

طبق شواهد شرکت های صادر کننده کارت های اعتباری تا حدودی برخی از اقدامات امنیت سایبری که PayPal به کار می گیرد را مورد توجه قرار نمی دهند. به طورمثال این شرکت ها به مانند بانک ها به هکرهایی که نقص امنیتی در سیستم آنها پیدا کنند،مبلغی پرداخت نمی کنند.البته تراشه تعبیه شده در کارت های اعتباری جدید با رمزگذاری داده های معامله ،این کارتها را از امنیت بسیار بالایی برخوردار کرده است.

 

 

اقدامات امنیتی شرکتهای صادر کننده کارت اعتباری

 

اکثر شرکت های ارائه دهنده کارتهای اعتباری،سرمایه گذاری زیادی در پیشبرد فناوری های امنیتی برای مطابقت با آنچه توسط پی پل و سایرین پذیرفته شده است، انجام داده اند. البته اقدامات هر کدام از این شرکتها یکسان نیست. برخی از آنها، به ویژه Chase ، American Express و Bank of America ، از دیگران در زمینه امنیت جلوتر هستند بزرگترین تغییر در فناوری ضد تقلب ایجاد تراشه برای رمزگذاری اطلاعات کارت می باشد. این فناوری پیشرفته که EMV نام دارد ، استفاده از کارت اعتباری در فروشگاه را ایمن تر کرده است.

این اقدام نعدادی از مسئولیت های امنیتی را بر عهده کاربر می گذارد تا اقدامات احتیاطی امنیتی را خود انجام دهد ، خصوصاً هنگام خریدهای آنلاین. در مقاله کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟ به مباحث مهمی پرداختیم اما در ادامه نکات مهم تری میپردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

 

 

نکات ایمنی استفاده از PayPal یا کارت اعتباری به صورت آنلاین

 

خریدهای اینترنتی را فقط از سایت های امن انجام دهید. این سایتها معمولاً با https به جای httpشروع می شوند و نمادی از قفل را نشان می دهند. نماد قفل سیگنالهایی هستند که ارتباط بین مرورگر وب شما و سرور سایت را رمزگذاری می کنند. البته این به هیچ وجه محافظت تضمین شده ای نیست، اما یک راه برای کلاهبرداری را می بندد.

  • از wifi عمومی موجود در کافی شاپ ها و فرودگاه ها استفاده نکنید. اگر مجبور به استفاده بودید از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده کنید.
  • اطلاعات کارت اعتباری خود را بصورت آنلاین درصفحه شخصی خود در خرده فروشهای مورد علاقه خود ذخیره نکنید و هر بار آن را تایپ کنید.
  • مراقب حملات فیشینگ باشید.حملات فیشینگ معمولا از طریق ایمیل و ارسال یک پیام متنی به همراه یک پیوند صورت می گیرد.
  • رمزهای ورود به حساب کارت اعتباری و حساب PayPal خود را مرتباً تغییر دهید و از نام خود ، ازتاریخ تولد یا هر گذرواژه کاملاً واضحی استفاده نکنید.

به نسبت کارتهای اعتباری پی پال از نظر امنیت در سطح بالاتری قرار دارد. این شبکه پرداخت از آنجا که با پیشرفت وب تکامل یافته با هر تغییر ساختار در آن همراه بوده است. این شبکه پرداخت دارای برخی از ویژگی های اضافی برای راحتی خیال خریداران آنلاین است ، از جمله ضمانت بازپرداخت پول در صورتی که خرید آنلاین شما چیزی شبیه توضیحات نباشد. در عین حال شرکت های صادر کننده کارتهای اعتباری هم هزینه و زمان زیادی را صرف اجرای اقدامات امنیتی کرده اند . برای همه این شرکت ها ، خنثی سازی حملات کلاهبرداران نبردی بی پایان است.در این میان مشتریان آنها می توانند با دقت در نحوه استفاده از حساب های خود ، اعم از کارت اعتباری فیزیکی یا یک اپلیکیشن ، به آنها کمک کنند.

 

در مقاله کدام یک ایمن تر است؛ پی پال یا کارت اعتباری؟ در سایت خدمات پرداخت ارزی ارزی پی سعی کردیم به برسی ایمنی کارت های اعتباری پرداخته، اقدامات امنیتی شرکت های صادر کننده کارت اعتباری و نکات ایمنی استفاده از پی پال پردازیم تا شما کاملا تفاوت ها را احساس کنید شما می توانید برای افتتاح حساب پی پال در سایت ارزی پی اقدام نمایید و حساب پی پال را شارژ نموده و به راحتی از حساب پی پال وریفای شده خود استفاده کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط