شنبه 28 خرداد 1401

آیا می توان پول را به حساب پی پال بازگرداند؟

مقالات پی پال، وبلاگ
آیا می توان پول را به حساب پی پال بازگرداند؟
آیا می توان پول را به حساب پی پال بازگرداند؟

آیا می توان پول را به حساب پی پال بازگرداند؟ همانطور که می دانید امروزه تراکنش های مالی بین المللی بسیار زیادی برای کاربران و در اینترنت انجام می گیرد. کاربران می توانند به سادگی می توانند از یک کشور به کشوری دیگر پول ارسال کنند و PayPal با سادگی و سرعت ارائه خدمات خود توانسته در تراکنشات مالی پیشتاز باشد.

این سیستم پلتفرم های مختلفی را در خود جا داده است و در مقاله آیا می توان پول را به حساب پی پال بازگرداند؟ در سایت خدمات ارزی ارزی پی قصد داریم تا با کمک ریفاند به شما آموزش دهیم که چگونه با ریفاند پی پال پولتان را بازگردانید.

 

 

ریفاند پی پال چیست؟

 

یکی از مزیت های مهم پی پال ریفاند کردن (Refund) کردن آن می باشد. این قابلیت مفید به کاربران اجازه می دهد در صورتی که در خصوص تراکنش خود در پی پل، رضایت نداشته و یا کالایی که خریده اند را دریافت ننموده اند، تراکنش های انجام شده را ریفاند می کنند و مبلغ را به حساب خود باز می گردانند.

به عبارت دیگر، زمانی که هزینه ای که در یک سایت خارجی پرداخت کرده اید به حساب شما باز می گردد، ریفاند پی پال رخ داده است. زمانی که از انجام پرداختی منصرف شده اید می توانید از Refund پی پل استفاده کنید. نکته مهمی که در رابطه با ریفاند وجود دارد این می باشد که طرف مقابل برای بازگردانی هزینه نیازی به اطلاعات نظیر شماره حساب و نام ندارد.

 

 

انواع ریفاند پی پال

 

تمامی ریفاند هایی که انجام می گیرد با یکی از انواع کارت های اری بین المللی مانند ویزا کارت یا مسترکارت صورت میگیرد. از این رو انجام ریفاند آن ب دو صورت تمام هزینه یا بخشی از هزینه کل انجام می شود. بنابر این می توان گفت ریفاند پی پال به دو بخش تقسیم می شود که عبارت است از:

  1. ریفاند بخشی یا Partial Refund
  2. ریفاند کامل یا Full Refund

 

 

چه زمانی ریفاند پی پال رخ می دهد؟

 

  • زمانی که کاربری در آزمونی ثبت نام کرده است مانند: تافل، آیلتس و… و عملیات را لغو می کند.
  • تحریم کمپانی پی پال علیه ایران که می تواند باعث ریفاند شود.
  • مشکلات درگاه پرداخت باعث رخ دادن فرایند ریفاند می شود.
  • چنانچه کاربری اقدام به لغو پرداخت و یا تغییر سفارش داشته باشد.

 

 

چگونه ریفاند پی پال انجام می شود؟

 

ریفاند پی پال کار دشواری نیست بلکه شما می توانید با ارسال ایمیل به فروشنده برای یک تراکنش  کامل شده درخواست ریفاند کنید. سپس از فروشنده بخواهید که با مراجعه به صفحه Transaction Details حساب پی پال خود و کلیک بر روی Issue a Refund درخواست شما را تکمیل کند.

توجه کنید که شما می توانید تا 6 ماه پس از پرداختی برای خریدی که انجام دادید درخواست ریفاند کنید. اما گاهی اوقات ممکن است در طول فرایند خرید پشیمان شوید به همین دلیل پرداخت شما هنوز در حالت معلق قرار دارد(Pending) در این شرایط می توانید با رفتن به صفحه Activity بر روی گزینه Cancel کلیک کنید. در این صورت ریفاند برای شما انجام می شود و مبلع کسر شده دوباره به حساب  شما واریز می گردد. بسیار متشکریم که تا پایان این مقاله از وبسایت ارزی پی ما را همراهی کردید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط