یکشنبه 2 مرداد 1401

شاتر استوک چیست؟

مقالات نقد کردن درآمد ارزی
شاتر استوک چیست؟
شاتر استوک چیست؟

شاتر استوک چیست: امروزه علاقه به عکاسی و ثبت صحنه های زیبا در بیشتر مردم رواج یافته است. شاید خیلی از افراد که در عکاسی کردن حرفه ای هستند، ندانند که با فروش عکس در شاتر استوک می توانند کسب درآمدی داشته و اقدام به نقد کردن درآمد ارزی کنند. آن طرف ماجرا هم می توان این گونه نگاه کرد که خیلی از افراد با مراجعه به سایت شاتر استوک فارسی می توانند اقدام به خرید تصاویر شاتر استوک پوستر سه بعدی کنند.در این مطلب از سایت ارزی پی شما را با فروش عکس در Shutterstock آشنا می کنیم.

شاتر استوک چیست (سایت Shutterstock)

شاتراستوک از جمله پلتفرم های عالی در صنعت تصاویر آرشیوی می باشد. این بستر با توجه به مدل نگهداری و عرضه تصاویر آرشیوی محدود فعال است. از جمله ویژگی های شاتر استوک رایگان این است که حق کپی رایت تصاویر را به صورت کاملا رایگان به عکاسان می دهد. 95 میلیون تصاویر شاتر استوک به صورت آرشیوی با هزینه اندک به فروش رسانده می شود.

اگر شما در فضای وب به دنبال سایتی با تصاویر آرشیوی بگردید، بدون شک با نام Shutterstock روبرو می شوید. فرایند قیمت گذاری شاتر استوک از جمله خصوصیات بارز این کتابخانه در کنار عکس های باکیفیت است. نحوه ثبت نام در سایت شاتر استوک رایگان بوده و شما می توانید میلیون ها تصاویر را با قیمتی ارزان و حتی رایگان تهیه کنید.

نحوه کار با سایت شاتر استوک چگونه است؟

این مجموعه دارای لیسانس رویالتی-فری (RF) می باشد. یعنی شما برای استفاده چند باره از یک عکس نیاز به پرداخت هزینه ای مجزا نیستید. یعنی شما پول خرید تصاویر شاتر استوک فارسی و خارجی را یکبار پرداخت کرده و لیسانس آن را دریافت می کنید.

در ادامه مطلب شاتر استوک چیست، به توضیح این مورد می پردازیم که شما از عکس های Shutterstock می توانید در محتواهای بازاریابی و تبلیغاتی استفاده کنید. به کارگیری از آن ها در تبلیغات بسیار هوشمندانه است؛ زیرا ناظران عکس ها حساسیت های زیادی را به خرج می دهند. حتی تصاویری که داری برچسب Commercial هستند؛ در تبلیغات و بازاریابی بلامانع هستند. محدودیت های استفاده از شاتر استوک شامل موارد زیر است:

  • چاپ و بازتولید دیجیتالی عکس ها بیش از پانصد هزار نسخه امکانپذیر نمی باشد.
  • امکان فروش عکس با نام شخص خریداری شده وجود ندارد.
  • با نداشتن Extended License امکان افزایش نسخه های چاپی مجاز و فروش عکس در شاتر استوک با قیمت بالاتر امکان پذیر نمی باشد.

قیمت های در شاتر استوک چقدر است؟

در ادامه مقاله شاتر استوک چیست و چه هزینه ای دارد باید گفت که با توجه به تعداد عکسی که قصد خریداری آن را دارید، هزینه ای شما تغییر می کند. خرید بسته های عکس بسیار مقرون به صرفه تر می باشد. شما می توانید یک بسته حاوی تعداد محدود را خریداری کنید به عنوان مثال بسته دانلود دو تصویر که با قیمت 29 دلار است را انتخاب کنید. همچنین می توانید بسته 25 عکس را از سایت Shutterstock خریداری کرده و قیمت هر تصویر را با حدود 10 دلار خریداری کنید. البته لازم به ذکر است که قیمت شاتر استوک پوستر سه بعدی با نرخ عکس های عادی در آن متفاوت است.

علت محبوبیت سایت شاتر استوک چیست؟

  1. تهیه اشتراک سالانه برای دانلود چندین عکس یا قیمت پایین تر
  2. امکان خرید ویدیو، تصاویر گرافیکی و فایل های صوتی
  3. پیدا کردن تصاویر ایده آل برای هر موضوع و سبکی
  4. داشتن جست و جوی پیشرفته برای پیدا کردن تصاویر در شاتر استوک

کسب درآمد در شاتر استوک فارسی

سایت Shutterstock به دلیل داشتن جامعیت بالا و میلیون ها عکس در پلتفرم خود، بیش از دیگران دارای محبوبیت است و امروزه بیشتر طراحان با آن آشنا هستند. حالا که شما در این مطلب متوجه شدید که سایت شاتر استوک چیست و با فروش عکس در شاتر استوک می توانید درآمد دلاری داشته باشید. خوب است است که بدانید شما از طریق سایت های واسطی چون ارزی پی می توانید اقدام به نقد کردن درآمد ارزی و دلاری کنید.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط