دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

ویزا کارت چیست و چگونه کار می کند؟

مقالات ویزا کارت، وبلاگ
ویزا کارت چیست و چگونه کار می کند؟
ویزا کارت چیست و چگونه کار می کند؟

ویزا کارت چیست و چگونه کار می کند؟ ویزا بدون شک بزرگترین سیستم های پرداخت مالی جهان می باشد. هنگام خرید ، ویزا وظیفه پردازش خرید شما را از بانکی که در آن حساب دارید برعهده می گیرد. این پردازش در زمان پرداختهای شما به صورت الکترونیکی اتفاق می افتد. American Express و Discover نیز شبکه های پرداخت هستند ، اما بدون شک ویزا و مسترکارت بیشترین اقبال عمومی جهانی را دارند. در مقاله ویزا کارت چیست و چگونه کار می کند؟ در سایت پرداخت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی بهش ما در رابطه باویزا و مستر کارت همچنین مقایسه آن ها باهم میپردازیم. شما می توانید از خدماتی چون: صدور ویزا کارت فیزیکی یک بار شارژ، ویزا کارت مجازی، صدور ویزا کارت فیزیکی، صدور ویزا کارت فیزیکی با نام، شارژ ویزا کارت.

 

 

تاریخچه ویزا کارت

 

فعالیتهای ویزا در سال 1958 و هنگامی که بانک مرکزی آمریکا کارت اعتباری BankAmerica را راه اندازی کرد ، شروع شد. این اولین برنامه کارت اعتباری برای مصرف کننده بود و موفقیت بزرگی را برای شرکت به ارمغان آورد و در سال 1974 فعالیت های بین المللی خود را گسترش داد. در سال 1976 ، BankAmerica به Visa تغییرنام داد. ویزا به رشد خود ادامه داد و در سال 2007 به یک شرکت سهامی تبدیل شد یک سال بعد به عرضه عمومی رسید. در حال حاضر، ویزا در بیش از 200 کشور و منطقه فعالیت می کند. ویزا به عنوان بزرگترین شبکه پرداخت ، فقط در سه ماهه دوم سال 2019 ، رقم خیره کننده 2.1 تریلیون دلار از کل پرداخت را برای 43.2 میلیارد معامله پردازش کرد. همچنین تخمین زده شده که تا پایان سال 2020 ، تعداد کارت های مجازی در ایالات متحده سه برابر شده و به 300 میلیون عدد رسیده باشد. هرچه ویزا بر صنعت شبکه پرداخت جهانی تسلط بیشتری داشته باشد ، مصرف کنندگان و بازرگانان جدید بیشتری را به خود جذب می کند.

علی رغم محبوبیت ویزا ، در مورد نقش کارت ویزا در مورد مزایای کارتهای اعتباری اغلب سردرگمی وجود دارد. برخلاف American Express و Discover ، ویزا،کارت اعتباری صادر نمی کند. در عوض ، کارتهای اعتباری این شرکت توسط بانکهایی مانند Chase ، Capital One و Wells Fargo وچند بانک دیگر صادر می شود. تعیین شرایط وام گرفتن از جمله نرخ بهره و کارمزد و مدیریت برنامه های پاداش و هدیه کارت اعتباری از طرف بانکهای صادر کننده صورت می گیرد.

 

 

 مقایسه ویزا کارت و مستر کارت

 

در عمل ، MasterCard تقریباً به اندازه Visa درسطح جهانی پذیرفته شده است. اما مهمترین جایی که ویزا و مسترکارت واقعاً با هم اختلاف دارند مزایای ثانویه ای است که به دارندگان کارت اعتباری ارائه می شود. به طور کلی ، مزایای ویزا در سفر و محافظت کاربر متمرکز است ، در حالی که MasterCard تمرکز بیشتری بر تخفیف و تبلیغات دارد.

ویزا به مشتریان خود سه گونه مختلف از خدمات را ارائه می دهد که عبارتند از:

  • ویزا کارت معمولی که تقریبا شامل هیچگونه ازپوششهای حمایتی از طرف شرکت نمی شود.
  • Signature:که شامل حمایت در سفر به مدت 24 ساعت (به مانند کارتهای مسافرتی البته با محدودیت)وگارانتی 12 ماهه.
  •  Infinite :شامل مزایای سایر کارتها بعلاوه همچنین بیمه مالی مشتریان در حوادث سفر ، بیمه لغو سفر ، بازپرداخت تأخیر سفر ، از دست رفتن چمدان تا 3000 دلار در هر سفر بازگشت حفاظت از خرید.

در انتها و به طور خلاصه می توان گفت که ویزا سازمانی است که بیش از 20،000 سازمان مالی در سراسر جهان به طور مشترک در اختیار آن است. سازمان های عضو ، که اکثراً بانکی هستند ، هم مالک و هم مشتری ویزا هستند. اعضا برای صدور کارت و جذب بازرگان،مشتریان و فروشندگان با یکدیگر رقابت می کنند ، اما ویزا چارچوبی را در اختیار آنها قرار می دهد که در آن آنها می توانند برای تهیه خدمات پرداخت همکاری کنند،کاری که هیچ سازمانی نمی توانست به تنهایی انجام دهد. سازمان مرکزی ویزا ، که از 6000 کارمند تشکیل شده است ، سه وظیفه اصلی را بر عهده دارد. نخست ، آنها قوانینی را که پردازش معاملات و حل و فصل اختلافات را انجام می دهند ، حفظ ، تفسیر و اجرا می کنند. دوم ، آنها سیستم های رایانه ای و شبکه های ارتباط از راه دور در سراسر جهان را ایجاد می کنند که معاملات را به صورت الکترونیکی مجاز ، پاکسازی و تسویه می کنند. سوم ، آنها نام ویزا و علائم خدمات را از طریق تبلیغات عمومی و حمایت مالی تجاری تبلیغ می کنند. ویزا که از اوایل دهه 1970 به بزرگترین و غالب ترین سیستم کارت پرداخت در جهان تبدیل شده است. در سال 2006 ، کارتهای ویزا برای خرید کالاها و خدمات به ارزش 4.6 تریلیون دلار مورد استفاده قرار گرفت که 16 درصد افزایش نسبت به سال قبل بوده است.

 

 

در مقاله ویزا کارت چیست و چگونه کار می کند؟ در سایت و درگاه دلاری ارزی پی به برسی مقایسه ویزا کارت و مستر کارت پرداختیم همچنین تاریخچه ویزاکارت را برای شما بازگو کردیم تا شما درک صحیح و اطلاعات کامل و جامعی از ویزا کارت داشته باشید، در نظر داشته باشید که شما در سایت ارزی پی می توانید از خدماتی چون: صدور ویزا کارت فیزیکی یک بار شارژ، ویزا کارت مجازی، صدور ویزا کارت فیزیکی، صدور ویزا کارت فیزیکی با نام، شارژ ویزا کارت.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط