دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

حساب پی پال چیست؟

مقالات پی پال، وبلاگ
حساب پی پال چیست؟
حساب پی پال چیست؟

حساب پی پال چیست؟

حساب پی پال: در این مقاله از سایت ارزی پی قصد داریم تا به شما موضوعاتی که حساب پی پال چیست؟ تاریخچه PayPal، چرا حساب پی پال؟ و  در آخر مواردی که ممکن است شما برای حساب پی پال خود بدانید توضیح می دهیم و همانطور که می دانید حساب پی پال در ایران کار نمی کند و تمامی کاربران ایرانی در پی پال مسدود می شوند شما با ساخت حساب پی پال می توانید به راحتی حتی حساب پی پا وریفای شده در آمریکا را هم بدست آورید پس در ادامه با ما همراه باشید.

تاریخچه پی پال

پی پال در سال 1998 توسط آقای پیتر تیل (Peter Theil) و مکس لوچین (Mac Levichin) ساخته شد این دو کار آفرین با در نظر گرفتن این نظر که یک واحد پولی بین المللی داشته باشند که از کنترل دولت ها خارج باشد، این دو کارا آفرین موفق به ساخت این واحد پولی شدند اما در روز های اولیه افتتاح حساب پی پال به دلیل عدم وجود شناخت کافی از paypal توسط مردم، مورد سوء استفاده های کلاه برداران و هکر ها قرار گرفت به نحوی که در یک سری ایالت های امریکا فعالیت در حوضه پی پل ممنوع اعلام شد.

هما با وجود تمامی سختی های این دو کارآفرین بلاخره اعتماد مردم جلب شد و کم کم به سمت پی پال سرازیر شدند و همین موضوع باعث شد که سایت بزرگ حراجی اینترنتی در دنیا (eBay) به سمت PayPal جذب شوند و از پی پال به عنوان درگاه پرداخت پول استفاده کنند و همین موضوع باعث شد که پی پال در عرض دو ماه به تعداد کاربر یک میلیون نفر برسد.

در سال 2002 شرکت eBay تصمیم به خرید سهام پی پل شد و مالکیت این شرکت را از آن خود کرد و همین موضوع باعث شد که eBay بتواند بر کلیه مراحل فروش کالا در این سایت نظارت داشته باشد و در صورت عدم رضایت هر یک از طرفین بتواند نسبت به بازگردانی پول اقدام کند، همین موضوع باعث شد PayPal یکی از محبوب ترین سرویس های انلاین پرداخت آنلاین تبدیل شود.

حساب پی پال چگونه کار می کند؟

ساختن یک حساب پی پال در وهله اول کار آسانی است. در ابتدای کار با اطلاعات شخصی یا شرکتی و استفاده از ایمیل، اکانت پی پال برای شما ساخته می شود. و خیلی بهتر است که برای ساخت اکانت از اسم واقعی استفاده کنید شاید در مدت اولیه برسی برروی اطلاعات شما وارد نشود ولی در نهایت به آن نیاز خواهید داشت.

مرحله بعدی برای استفاده از افتتاح حساب PayPal، نیاز به فعال سازی اکانتتان دارید. این موضوع باعث می شود تا پی پال از شما حساب بانکی یا کارت اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت بخواهد. پس از وریفای شدن اکانتتان، می توانید حساب پی پال خود را افتتاح کنید.

موارد مورد نیاز برای استفاده از حساب پی پال

برای بدست آوردن امکانات حساب پی پال، به یک تکنولوژی خاصی نیست تا نشان بدهد شما صاحب یک شغل خاص هستید، شما تنها با داشتن یک حساب بانکی ( ویزا کارت یا مستر کارت) قادر به استفاده از حساب پی پال خواهید بود. شما می توانید با افتتاح حساب پی پال در سایت ارزی پی به آسانی برای استفاده های شخصی خود اقدام کنید. برای بدست آوردن وریفای کردن حساب خود نیاز به ویزا کارت خوهید  داشت.

چرا حساب پی پال؟

حساب پی پال به شما این امکان را می دهد تا بتوانید با امنیت کامل و خیالی راحت به صورت آنلاین یا اینترنتی خرید کنید و با افتتاح حساب پی پال می توانید خرید های اینترنتی خود را انجام دهید. همچنین شما با افتتاح حساب PayPal می توانید وجه خود را به حساب دیگری انتقال دهید.

انواع حساب های کاربردی paypal

زمانی که اکانت پی پال را ایجاد می کنید حساب کاربری پی پال می تواند یکی از انواع حساب:

  • personal
  • premier
  • business

را داشته باشید البته می توانید در هر زمانی نوع حساب پی پال را از personal به انواع دیگر تغییر دهید و از پرسونال به تجاری یا برتر تغییر دهید.

انواع تراکنش های پی پل:

  1. خرید از درگاه paypal
  2. ارسال پول به حساب های دیگر پی پل
  3. دریافت پول از سایر اکانت های پی پال
  4. انتقال پول از کارت نقدی یا اعتباری به اکانت پی پال و بالعکس
  5. انتقال پول از حساب بانکی به اکانت پی پال و بالعکس
  6. ریفاند بخشی یا کل مبلغ دریافت شده در یک تراکنش
  7. دریافت پول از سایر اکانت های پی پال

دراین مقاله از فروشگاه آنلاین ارزی پی قصد داشتیم تا به شما در رابطه با حساب پی پال چیست؟ توضیح دهیم، همچنین شما در این مقاله موضوعاتی از قبیل: تاریخچه پی پال، چرا حساب پی پال؟ و همچنین موارد مورد نیازی که ممکن است شما ندانید در مورد PayPal را توضیح دادیم در صورتی که شما تجربه استفاده از حساب پی پال داشتید حتما آن را در قسمت نظرات به اشتراک گذاشته تا کسانی که تجربه کافی در این زمینه ندارند بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط