دوشنبه 25 مهر 1401

مستر کارت بانک ملی | چگونه مستر کارت بگیریم؟

مقالات مستر کارت، وبلاگ
مستر کارت بانک ملی | چگونه مستر کارت بگیریم؟
مستر کارت بانک ملی | چگونه مستر کارت بگیریم؟

شرکت مسترکارت زمانی با برند مستر کارت شناخته شد که اولین بار کارت های اعتباری شناخته شدند. بانک های متعددی چون یونولیت کالیفرنیا، ولز فارگو و بانک ملی اقدام به صدور آن کردند. پس مستر کارت بانک ملی در ایران موجود است. به خاطر پیوستن چند بانک به انجمن بین کارت اسم آن تغییر کرده و به مستر شارژ تبدیل شد. ولی با این حال شاید سوال خیلی از افراد این باشد که چگونه مستر کارت بگیریم؟

در سال 1968 با مشارکت شبکه های مهم و تاثیر گذار اروپایی یورو کارت، شبکه های کارت های مستر اقدامات بین المللی خود را آغاز نمود. با ادامه دادن روند تکاملی مستر شارژ در سال 1979 به صورت رسمی نام خود را مسترکارت گذاشت. طی 10 سال مستر کارت قادر شد یکی از دو شبکه بزرگ قدرتمند اروپا یعنی یروپی، اینترنشنال و همچنین شبکه قدرتمند بریتانیا به نام دیتاکش را خریداری کند و مسترکارت را برای چندمین بار گسترش داد. در ادامه از سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی شما را با نحوه گرفتن مستر کارت اشنا می کنیم.

مستر کارت بانک ملی چیست؟

دریافت مستر کارت بانک ملی

مسترکارت یکی از چهار شبکه بزرگ پرداخت جهان می باشد. مستر کارت با موسسات مختلف در سراسر جهان برای ارائه پرداخت در یک شبکه بین المللی همکاری می کند. کارت های پرداخت مستر کارت به صورت انحصاری از این شبکه برای پرداخت تمام تراکنش ها استفاده می کنند. مستر کارت بانک ملی ممکن ست به سه شکل باشند مانند:

 1. اعتباری؛
 2. نقدی؛
 3. کارت های پیش پرداخت.

مسترکارت به نقل از ویکی پدیا:

مسترکارت (به انگلیسی: MasterCard) شرکت خدمات مالی آمریکایی چندملیتی است، که در زمینه ارائه خدمات کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی و مدیریت سامانه‌های پرداخت بانکی فعالیت می‌کند.

کارت های موجود در شبکه بسته به نوعی که ارائه می شوند و توافق نامه های موجود، مسیر های ارتباطی متفاوتی دارند. بدون در نظر گرفتن آن هزینه هایی برای استفاده از هر کارت اعتباری توسط این شرکت دریافت می شود. در جواب چگونه مستر کارت بگیریم، باید گفت که برای ایرانیان مثل دیگر کشور ها که روش معمول با مراجعه به بانک میسر نیست. به همین دلیل یک شرکت واسطه برای صدور و شارژ مسترکارت معتبر مراجعه نمایید و درخواست خود را به صورت مجازی تکمیل نمایید.

مقاله پیشنهادی: مستر کارت چیست؟

چگونه مستر کارت بگیریم

چگونه مستر کارت بگیریم؟

یکی از دغدغه های بسیاری از افرادی که داخل ایران هستند این است که تبادل ارز در داخل و خارج از ایران داشته باشند و این موضوع حتی برای کسانی که می خواهند مسافرت خارج از کشور داشته باشند؛ وجود دارد. برای استفاد از این روش باید تبدیل پول ریال به دلار یا به اصطلاح change هم می گویند و شما می توانید به راحتی به صرافی رفته و پول تان را چنج یا می توانید آن را به پول موردنظرتان عوض کنید.

برای بلیط هواپیما و رزرو هتل می توانید از مستر کارت بانک ملی استفاده کنید و همچنین می توانید با استفاده از مسترکارت به راحتی می توانید تمامی تعاملات خارج از کشوری خود را داشته باشید. اما این را هم در نظر داشته باشید که محدودیت هایی برای استفاده از حساب Mastercard در ایران موجود می باشد. از این رو برای گرفتن مستر کارت باید به شرکت های واسط مانند ارزی پی مراجعه کنید.

انواع مسترکارت

انواع مسترکارت و دریافت آن

در ادامه مطلب چگونه مستر کارت بگیریم، می گوییم که مسترکارت ها انواع مختلفی دارد که با نام های متفاوتی در بازار هستند مانند:

 • مستر کارت گلد؛
 • مسترکارت پلاتینیوم؛
 • مستر کارت استاندارد.

شناخته شده و امکانات هرکدام با هم متفاوت هستند. ایرانیان نیز با دریافت مستر کارت بانک ملی می توانند پرداخت های بین المللی یا انتقال وجه آنلاین داشته باشند یا به عبارتی به شبکه ی بین الملل متصل شوند.

ویژگی بارز نوع کارت مستر
گران ترین مستر کارت پلاتینیوم
ارزان ترین مسترکارت استاندارد
امکان پرداخت به صورت آفلاین گلد
 • مسترکارت گلد

شما می توانید تمامی امکانات مسترکارت استاندارد را داشته باشید و بتوانید به صورت آفلاین هم هزینه های خود را پرداخت کنید.

 • مسترکارت پلاتینیوم

در ادامه مقاله چگونه مستر کارت بگیریم، پر کاربرد ترین کارت مسار را معرفی می کنیم. پر امکانات ترین مستر کارت بانک ملی بین تمام مسترکارت ها می باشد به طوری که علاوه بر امکانات نوع گلد می توانید شارژ نامحدود یا برداشت وجه نامحدود داشته باشید.

 • مسترکارت استاندارد

این کارت بیشتر برای افرادی مناسب می باشد که می خواهند پرداخت بین المللی داشته باشند و یا از سایت های بزرگتر خرید داشته باشند.

خرید مستر کارت از بانک ملی

مستر کارت فیزیکی (استاندارد، پلاتینیوم، گلد)

چگونه مستر کارت بگیریم: مستر کارت فیزیکی می تواند به راحتی به دست شما برسد به شرطی که مدت زمان بیشتری را برای تحویل آن منتظر بمانید. در حالی که مستر کارت مجازی نهایت یک روز برای صدور وقت ببرد اما برای خرید های اینترنتی نیازی به کارت فیزیکی نیست و مناسب تر هست که بسته به نیازتان هر یک از این مدل مستر کارت بانک ملی را درخواست. البته لازم به ذکر است که مستر کارت با نام و هم مستر کارت بی نام در سایت ارزی پی موجود می باشد.

نحوه استفاده از مستر کارت

شما به راحتی می توانید به سفر های خارج از کشور بروید و از عابر بانک های آن ها نیز استفاده کنید. به عبارتی MasterCard برای کارهایی چون:

 1. رزرو هتل های خارجی؛
 2. رزرو بلیط از سایت های خارجی؛
 3. اجاره اتومبیل در کشورهای خارجی؛
 4. خرید آنلاین از وب سایت های خارجی؛
 5. پرداخت آنلاین هزینه ویزای کانادا و دیگر سفارت ها؛
 6. پرداخت هزینه های ثبت نام در آزمون های اینترنشنال.

شرایط گرفتن مسترکارت و مدارک لازم برای دریافت آن

گرفتن مستر کارت در ایران

در ادامه مقاله چگونه مستر کارت بگیریم، فرایند و مدارک آن را توضیح می دهیم. شرایط و نحوه گرفتن مستر کارت بانک ملی به گونه ای می باشد که شما برای گرفتن یک کارت اعتباری بانک معمولی نیازمند مدارک لازم هستید. این شرایط هم برای مستر صدق می کند. شرایط مورد نیاز و مدارک مورد نیاز برای دریافت Mastercard عبارت است از:

 • عکس کارت ملی؛
 • یک قطعه عکس؛
 • عکس کارت بانکی؛
 • عکس پاسپورت از صفحه ی اول.

گرفتن مستر کارت در ایران

چگونه مستر کارت بگیریم؟ دریافت مستر کارت بانک ملی در ایران به سادگی قابل انجام می باشد و شما برای بدست آوردن این کارت باید مانند باز کردن یک حساب جدید در بانک خاص مدارک لازم را ارائه نمایید مانند مدارکی مثل:

 • عکس پاسپورت از صحفه اول و صفحه اعتبار ( یا ترجمه رسمی شناسنامه)؛
 • عکس کارت ملی؛
 • یک قطعه عکس؛
 • عکس کارت بانکی ( نام و 4 رقم آخر نام درج شده روی کارت).

برای صدور مستر کارت بانک ملی در اغلب شرکت های واسطه فعال در ایران عموما پر کردن درخواست آنلاین و سپس تکمیل فرم و پرداخت مبلع مورد نیاز تنها مراحل ساده ای است که باید طی شود و تا پایان مدت مشخص مستر کارت با نام شما صادر شود و التبه مراحل و مدارک درخواستی برای هرشرکت واسطه متفاوت است.

 

خرید مستر کارت از بانک ملی در ارزی پی

شما می توانید در سایت خدمات ارزی و دلاری ارزی پی اقدام به دریافت مسترکارت فیزیکی با نام، مسترکارت مجازی ارزان، مسترکارت فیزیکی بی نام، شارژ مسترکارت و خرید از طریق مسترکارت کنید. در این مقاله شرایط گرفتن مسترکارت و مدارک مورد نیاز، نحوه استفاده از مسترکارت، انواع مسترکارت و master Card چیست؟ توضیح دادیم و امیدواریم توانسته باشیم به شما در درک بهتر آن و نحوه گرفتن مستر کارت یاری کرده باشیم. در نظر داشته باشید که شما هر جای دنیا هم که باشید با داشتن مسترکارت می توانید تمامی تراکنش های بین المللی خود را انجام دهید.

در بسیاری از مواقع بعد از گرفتن مستر کارت متوجه می شویم که برای شارژ مجدد اصلا نمی توان از آن استفاده کرد و یک بار مصرف هستند. اما این مورد فقط برای مسترکارت های مجازی اینگونه می باشد ولی در زمان تهیه مستر کارت های فیزیکی شما می توانید این تضمین را بگیرید که به راحتی آن را مجدد شارژ کنید و با خیال راحت تا زمانی که مستر کارت بانک ملی شما اعتبار دارد از آن استفاده کنید. در این مطلب از سایت خدمات دلاری ارزی پی شما را با جواب سوال چگونه مستر کارت بگیریم، آشنا کردیم.

سوالات متداول

 • در ایران چگونه مستر کارت بگیریم؟

با توجه به تحریم های اقتصادی علیه ایران، شما باید از طریق یکی از شرکت های واسط مانند ازری پی اقدام به دریافت مستر کارت کنید.

 • مستر کارت بانک ملی چیست؟

شرکت مسترکارت زمانی با برند مستر کارت شناخته شد که اولین بار کارت های اعتباری شناخته شدند. بانک های متعددی چون یونولیت کالیفرنیا، ولز فارگو و بانک ملی اقدام به صدور آن کردند. پس مستر کارت بانک ملی در ایران موجود است.

منبع: www.mastercard.com، mea.mastercard.com،mastercardfdn.org

زهرا کتابفروش در 27 شهریور 1401 در 2:43 ب.ظ گفته:


سلام از اطلاع رسانی شما سپاسگزارم جهت واریز ثبت نام در سایت آمریکایی چگونه می توان از ایران اقدام کرد

پاسخ
اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط