دوشنبه 26 اردیبهشت 1401

استعلام موجودی ویزا کارت

مقالات، مقالات ویزا کارت، وبلاگ
استعلام موجودی ویزا کارت
استعلام موجودی ویزا کارت

استعلام موجودی ویزا کارت یکی از خدماتی است که دارندگان این نوع کارت ها درخواست دارند. در واقع ویزا کارت نوعی شبکه پرداخت ارزی بین المللی است که هیچ کدام بانک نیستند و مانند شبکه شتاب هستند و از طریق آن ها می توان از تمام فروشگاه های اینترنتی که متصل به درگاه ویزا کارت هستند خرید کرد. در ادامه از این مقاله فروشگاه اینترنتی خدمات ارزی، ارزی پی شما را با نحوه اعلام موجودی ویزا کارت آشنا می کنیم.

ویزا کارت چیست؟

Visa card یکی از قدرتمندترین ابزارها برای تسهیل مبادلات مالی در دنیاست. این نوع کارت اعتباری برای اطلاق به مجموعه ای گسترده از کالاها شامل کارت های اعتباری، نقدی و کارت های پیش پرداخت به همراه مجموعه ای از خدمات مرتبط است. خدمات این مجموعه در 140 کشور دنیا از طریق یک سیستم هماهنگ و یکپارچه جهانی ارائه می شود.

شما از طریق اتصال به درگاه ویزا کارت می توانید از خدمات آن که شما موارد زیر است، استفاده نمایید:

 • خرید از طریق دستگاه های POS
 • دریافت پول نقد از طریق دستگاه های ATM
 • خرید از فروشگاه های اینترنتی
 • پرداخت به صورت آفلاین از طریق تلفن و فرم های کاغذی

استعلام موجودی ویزا کارت چگونه است؟

خیلی از صاحبان این نوع کارت ها به دنبال راهی هستند تا از طریق آن اعلام موجودی ویزا کارت کند. در ادامه شما را با مراحل آن آشنا می کنیم.

 1. ورود به صفحه دارندگان کارت
 2. ورود به سایت eMoney
 3. ورود به پنل کارت: نام کاربری (ایمیل) و رمز عبوری که برای شما بعد از خرید کارت فرستاده شده وارد نمایید.
 4. مشاهده موجودی: کارت خود را از بین لیست کارت های که به پنل خود اضافه نموده اید، انتخاب کرده و در مقابل آن موجودی کارت نمایش داده می شود.
 5. مشاهده موجودی فعلی کارت: ممکن است که خیلی از افراد این گزینه را انتخاب نکرده باشند که در هر لحظه که بخواهند موجودی کارت را مشاهده کنند. برای این کار می توانند گزینه Update Balance فعال نمایند.
 6. مشاهده تراکنش ها: ورود به صفحه تراکنش ها و انتخاب دکمه More در سمت راست و انتخاب گزینه Transaction…
 7. سپس کل تراکنش های موفق در قسمت Pending & Posted تراکنش ها موفق خود را ببیند و در قسمت Declined تراکنش های ناموفق را مشاهده نمایید.
 8. دانلود فایل تراکنش ها: در قسمت راست و بالای صفحه دو آیکون است که می توانید فایل تراکنش را به صورت پی دی اف یا اکسل دریافت کنید.

ایا ویزا کارت در ایران کار میکند؟

امروزه به دلیل تحریم های اقتصادی که علیه ایرانیان اعمال شده است، دسترسی به این نوع سرویس ها برای ایرانیان امکان پذیر نیست. در حال حاضر که در عصر ارتباطات آنلاین به سر می بریم و کل دنیا به صورت دهکده جهانی است، استفاده از این نوع سیستم ها برای پرداخت و خریدهای اینترنتی بسیار لازم است.

در ایران از طریق شرکت های واسط مانند سایت ارزی پی امکان صدور ویزا کارت مجازی و فیزیکی برای هموطنان مان امکان پذیر شده است. در ضمن این مجموعه انتقال پول به ویزا کارت های بین المللی را به صورت آنی فراهم می کند. دیگر با وجود این نوع سیستم ها دیگر دغدغه ای برای ثبت نام در همایش ها و آزمون های بین المللی و رزرو هتل و بلیط  وجود ندارد. مجموعه ارزی پی جدای از صدور و شارژ این نوع کارت ها اقداماتی مانند استعلام موجودی ویزا کارت را دارد.

اشتراک گذاری این مطلب
مطالب مرتبط